Zavrieť

Porady

Váš názor na... (2)

Rád by som pokračoval v svojej predošlej téme, ktorá sa týkala zisťovania názorov medzi užívateľmi stránky Porada.sk.
Predošlá téma sa týkala predaja myšlienok, možnosti ich patentovania, atď. Táto bude trochu odlišná.


Už niekoľkokrát sa niektoré príspevky a témy stali akousi výzvou na podnikateľskú spoluprácu medzi členmi porady. Zväčša išlo o zlé vtipy, ktoré väčšina nebrala vážne, no niektoré z nich možno vážnou spoluprácou prešli a spojením síl tak zarobili peniaze navyše.

Myslím si, že internet je relatívne výborné miesto na vytváranie nových kontaktov. Je to však na zvážení. Na jednej strane ide o niekoho nového, a tak by nemal byť problém stáť si za zmluvne dohodnutými vecami. T.j. bez výčitiek, že ide o kamaráta, niekoho známeho (ak niekto výčitky má...). Na druhej strane to, že ide o niečo nové v niektorých ľuďoch vytvára automaticky zábrany.



Zaujímalo by ma preto, či by ste ako podnikatelia išli s niekym do takejto formy spolupráce:
1. poskytli by ste úver s 15% p.a. úrokom, splatným spolu s istinou do 2 rokov od podpisu zmluvy
2. počas týchto 2 rokov by ste sa dobrovoľne zúčastňovali na spoločných podnikateľských aktivitách, ak by ste v nich videli potenciál a ktoré by boli predkladané zo strany Vášho nového partnera


Teším sa na Vaše príspevky a reakcie!
Naposledy upravil rickman : 28.05.08 at 11:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

    hoya_bella
    spolupracovat na urovni internetu sa da aj bez vkladania kapitalu. ja sa o to aspon snazim, s vacsimi ci mensimi uspechmi... pravda, je to nieco nove, comu nie kazdy doveruje. ale ak by fungovala spolupraca cez net, cim viac partnerov, tym viac potencialnych klientov... co si clovek-podnikatel moze priat, ze?
    PS: ked by niekto chcel so mnou spolupracovat, nebranim sa... (aj ked uznavam, ze v tomto smere je nevyhnutne osobne stretnutie. nie preto, aby sa dotycni spolupracujuci clenovia videli. je to o dovere...)

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    hoya_bella Pozri príspevok
    spolupracovat na urovni internetu sa da aj bez vkladania kapitalu.
    Myslim, ze Rickman myslel nieco ine. Islo mu myslim ide o to, ci je mozne spoliehat na doveru, sprostredkovanu cez Porada.sk. Ta dovera sa v podnikani samozrejme meria predovsetkym ochotou pozicat peniaze, pretoze i tie v podnikani (spolu s napadom, a trpezlivostou) predovsetkym ide.

    Teda ja som to pochopil osobne takto, ci cez net je mozne zohnat takeho partnera, ktory bude inemu dostatocne doverovat a zveri mu svoje peniaze na zhodnotenie. Nezavisle od toho, ci pojde o podnikani, ktore ma suvislost s internetom alebo nie.

    hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

    hoya_bella
    misomiso Pozri príspevok
    Myslim, ze Rickman myslel nieco ine. Islo mu myslim ide o to, ci je mozne spoliehat na doveru, sprostredkovanu cez Porada.sk. Ta dovera sa v podnikani samozrejme meria predovsetkym ochotou pozicat peniaze, pretoze i tie v podnikani (spolu s napadom, a trpezlivostou) predovsetkym ide.

    Teda ja som to pochopil osobne takto, ci cez net je mozne zohnat takeho partnera, ktory bude inemu dostatocne doverovat a zveri mu svoje peniaze na zhodnotenie. Nezavisle od toho, ci pojde o podnikani, ktore ma suvislost s internetom alebo nie.
    Ved som hned povedala, ze spolupraca je o dovere. pred akoukolvek spolupracou je lepsie, ked sa dotycni aj vidia. Na to, aby poskytli peniaze, musi medzi nimi existovat dovera. Napriklad ja... ozvali sa mi uz nejaki zaujemci ( mala som tu temu - investor). Samozrejme, ze cez mail nebudem diskutovat, o co mi ide... tak som si vyziadala blizsie informacie o firmach (ich poskytnutie napoveda o serioznosti, si myslim...). Existuje urcite rozpatie, v ramci ktoreho sa da nadviazat spolupraca, nech uz je aj nadviazana cez net. Ale cim viac pojde o peniaze, tym viac by som rada poznala svojho spolocnika. Toto je moj pohlad, a viac menej aj realny stav.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Neostava mi nic ine, iba suhlasit.

    Bud si ludia sadnu spolocnymi cielmi a skusia to, alebo nie.

    hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

    hoya_bella
    Neda mi to, este sem nieco napisem... "Myslím si, že internet je relatívne výborné miesto na vytváranie nových kontaktov." - si pisal, rickman... Hm, tusim si mi v prispevku o investoroch napisal, ze takych podnikatelov s volnym kapitalom by som na nete tazko hladala... Nuz ktovie, nahoda je blbec.. ako sa hovori. Zase, na druhej strane, treba ist s dobou... vsetko je na webe.. to sa uz hovori dost dlho-ludia si uz mohli pomaly aj zvyknut na ine veci, ako hladat info na nete... Myslim, ze by mali aj jednotlive podniky, podnikatelia, majitelia investori a pod. zmenit trochu zmyslanie. Majitelia v tom zmysle, ze by mali mat pod sebou chytrych ludi, aby ich napadli stale nove a nove sposoby, ako zarobit... Taky, co bude sediet za stolom a robit to iste roky rokuuuuuce, nebude velmi prinosom.
    Naposledy upravil hoya_bella : 01.06.08 at 16:40

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    hoya_bella Pozri príspevok
    Neda mi to, este sem nieco napisem... "Myslím si, že internet je relatívne výborné miesto na vytváranie nových kontaktov." - si pisal, rickman... Hm, tusim si mi v prispevku o investoroch napisal, ze takych podnikatelov s volnym kapitalom by som na nete tazko hladala... Nuz ktovie, nahoda je blbec.. ako sa hovori. Zase, na druhej strane, treba ist s dobou... vsetko je na webe.. to sa uz hovori dost dlho-ludia si uz mohli pomaly aj zvyknut na ine veci, ako hladat info na nete... Myslim, ze by mali aj jednotlive podniky, podnikatelia, majitelia investori a pod. zmenit trochu zmyslanie. Majitelia v tom zmysle, ze by mali mat pod sebou chytrych ludi, aby ich napadli stale nove a nove sposoby, ako zarobit... Taky, co bude sediet za stolom a robit to iste roky rokuuuuuce, nebude velmi prinosom.
    Tak v tomto si ma dostala. Mas pravdu, priznavam .
    Ale mam pocit, ze na vysledku sa zatial zhodneme...

    hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

    hoya_bella
    falap Pozri príspevok
    niečo podobné už existuje:
    http://www.pankontraktor.sk/
    chcela by som mat znameho, suseda..., ktory by mi pozical aspon 20 milionov... (tam je to od 15 do 100 tisic). Hm, vlastne, to uz by som si nepoziciavala - uz by som "kasirovala"...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Tak mi napadlo:

    Poznate nejakeho cloveka, ktory podnika len na zaklade zivnosti a pomocou nej vie zarobit niekolko milionov+ rocne?

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    veď je úplne jedno akú máš formu podnikania. Tá ti obrat ani zisk neurčuje.
    Živnostníkov s miliónovými príjmami sú tisíce.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    falap Pozri príspevok
    veď je úplne jedno akú máš formu podnikania. Tá ti obrat ani zisk neurčuje.
    Živnostníkov s miliónovými príjmami sú tisíce.
    Ale určuje ti to, či s tebou niekto začne vôbec spolupracovať alebo nie. Aspoň taký mám pocit, že je rozdiel, či živnosť alebo jednoosobová s.r.o..
    Či nie?

    hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

    hoya_bella
    rickman Pozri príspevok
    Ale určuje ti to, či s tebou niekto začne vôbec spolupracovať alebo nie. Aspoň taký mám pocit, že je rozdiel, či živnosť alebo jednoosobová s.r.o..
    Či nie?
    Nesuhlasim. To, ci zarobis miliony alebo nie, este nie je ukazovatel, ci s tebou bude niekto spolupracovat... aj ked, priznavam, u niektorych je to hlavne meritko. Zalezi od dohody... V com vlastne podnikas, robis? hm?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    hoya_bella Pozri príspevok
    Nesuhlasim. To, ci zarobis miliony alebo nie, este nie je ukazovatel, ci s tebou bude niekto spolupracovat... aj ked, priznavam, u niektorych je to hlavne meritko. Zalezi od dohody... V com vlastne podnikas, robis? hm?
    Ten zarobok nebol podstatou otazky. Podstatou otazky bolo, ci poznate niekoho, kto takykto zarobok vie dosiahnut na zaklade zivnosti.
    A ta spolupraca - myslim si, ze ludia rozlisuju, ci je niekto zivnostnik alebo jednoosobovka..

    hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

    hoya_bella
    rickman Pozri príspevok
    Ten zarobok nebol podstatou otazky. Podstatou otazky bolo, ci poznate niekoho, kto takykto zarobok vie dosiahnut na zaklade zivnosti.
    A ta spolupraca - myslim si, ze ludia rozlisuju, ci je niekto zivnostnik alebo jednoosobovka..
    Tak ohladne tej spoluprace: nesuhlasim. Nerozlisuju, ci si zivnostnik alebo sro a navyse znamy. Naozaj zalezi od dohody. Mozes trebars aj zacat s podnikanim, ak si pre niekoho zaujimavy, bude s tebou spolupracovat...
    Osobne takeho zivnostnika, co zarobi rocne miliony, nepoznam. A vyhol si sa mojej otazke... ale ked nechces odpovedat, nemusis. Vsimla som si, ze ak niekto nereaguje na ponuku, je zbytocne mu vobec nieco ponukat...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Noo...

    Moj nazor bol prave taky - ze je v tom rozdiel. A prave preto som chcel poznat nazor poradakov..
    V zahranicnom obchode v tom rozdiel urcite bude. Tam sa totiz automaticky pytaju na nazov spolocnosti. Jasne, da sa im to vysvetlit, ze spolocnost sa vola rovnako ako ty..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.