Zavrieť

Porady

DIC DPH

Dpbry den
Vopred sa ospravedlnujem ak sa vam moje otazky budu zdat neskusene - lebo aj take su!!
Som uplny zaciatocnik a zacinam podnikat (Eshop) popri zamestnani.. Dosla mi karticka z Dicom ale nic viac mi k tomu neprislo, cakal som nejaky sprievodny list s popisom co dalej ale nic tam nebolo.. mam ist na danove a popytat sa ci mam platit nejake odvody? alebo tiez to SK pred cislom to si tam mam napisat sam?

dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    haluz33 Pozri príspevok
    Dpbry den
    Vopred sa ospravedlnujem ak sa vam moje otazky budu zdat neskusene - lebo aj take su!!
    Som uplny zaciatocnik a zacinam podnikat (Eshop) popri zamestnani.. Dosla mi karticka z Dicom ale nic viac mi k tomu neprislo, cakal som nejaky sprievodny list s popisom co dalej ale nic tam nebolo.. mam ist na danove a popytat sa ci mam platit nejake odvody? alebo tiez to SK pred cislom to si tam mam napisat sam?

    dakujem velmi pekne

    Odvody platíš do zdravotnej poisťovne, sociálnej poisťovne. Daňovému úradu sa platia dane, napr. daň z príjmu po skončení kal. roka do 31.03, príp. daň zo závislej činnosti (ak si zároveň zamestnávateľ), daň z pridanej hodnoty, ak si platca DPH.

    Predpokladám, že nie si (keď si dostal kartičku s DIČ), tak to "SK" nebudeš písať nikde.... SK (ako Slovenská republika)označuje štát platiteľa dane z pridanej hodnot...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    DIČ je Tvoje daňové číslo ako daňovníka. Podľa toho si registrovaný na DÚ. IČ DPH s označením SK /identifikačné číslo pre účely dane z pridanej hodnoty/ majú len platitelia DPH- teda Tí, ktorí sú zo zákona DPH registrovaní ako platitelia - obrat na 1,5 mil. SK, a ktorí okrem toho majú aj svoje DIČ /daňové identifikačné číslo/ ako každý daňovník.
    Ako neplatiteľ DPH uvádzaš na dokladoch svoje DIČ, IČ DPH s SK uvádzať nesmieš pokiaľ nie si platiteľom DPH...

    haluz33 je offline (nepripojený) haluz33

    haluz33
    dakujem

    zo zdravotnej mi este nic neprislo..
    inak ako zivnostnik popri zamestnani dufam ze nebudem musiet prvy rok platit ziadne odvody ved do zdravotnej za mna plati terajsi zamestnavatel a ja sam nebudem mat zadnych zamestnancov a viacmenej ani netusim ako mi ten moj Eshop pojde..
    mal by som si najat nejaku uctovnicku? alebo staci az koncom roka a do vtedy si pekne odkladat vsetky blocky?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    [quote=haluz33;742905]dakujem

    zo zdravotnej mi este nic neprislo.. do ZP musíš ešte poslať Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, nestačí iba to, čo za teba spraví živnostenský úrad, musíš si stanoviť výšku preddavku
    inak ako zivnostnik popri zamestnani dufam ze nebudem musiet prvy rok platit ziadne odvody môžeš platiť dobrovoľne, po skončení roka do ZP spravíš ročné zúčtovanie a buď doplatíš, alebo nebude treba, to záleží od základu dane.... ved do zdravotnej za mna plati terajsi zamestnavatel a ja sam nebudem mat zadnych zamestnancov a viacmenej ani netusim ako mi ten moj Eshop pojde..
    mal by som si najat nejaku uctovnicku? alebo staci az koncom roka a do vtedy si pekne odkladat vsetky blocky?podľa typu otázok, by som odporúčala, si nejakú nájsť, budeš to mať oveľa jednoduchšie[/quote]

    v texte......

    inngrid je offline (nepripojený) inngrid

    inngrid
    Inak len tak medzi reco ubola som min. tyzden v zdr. poistovni kde mi povedala ze ak nedosiahnem 12nas. toho tusim zivotneho minima nemusim platit ani preddavky nakolko mam aj pracovný pomer.

    a od Socialky ze som prvy rok oslobodena tak je?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Do sociálnej poisťovne nemáš podľa čoho platiť, môžeš len dobrovoľne. Zdravotne však musí byť poistený každý človek, ako SZČO si zvolí preddavok nižší ako Sk 100,-- a nebude ho platiť, vyrovná si to na bud. rok cez ročné zúčtovanie.


    Skopírované zo stránky VŠZP:
    SZČO V SÚBEHU PLATITEĽOV
    SZČO, ktoré sú popri samostatnej zárobkovej činnosti aj zamestnancami alebo osobami, za ktoré odvádza poistné štát (poistenci štátu), pri dodržaní ďalších podmienok, uvedených v zákone, nemajú zákonom stanovenú výšku tzv. povinného minimálneho preddavku. Uvedené znamená, že ak SZČO, ktorá je zároveň zamestnancom alebo poistencom štátu, vyjde z ročného zúčtovania poistného preddavok v nižšej sume ako je minimálny povinný preddavok, počnúc platbou za mesiac júl platí preddavky v takej výške, v akej jej z ročného zúčtovania vyšla. Ak jej výška preddavku vyjde v nižšej čiastke ako je 100,– Sk, preddavky nemusí odvádzať.

    haluz33 je offline (nepripojený) haluz33

    haluz33
    dakujem

    uz som aj nasiel inzerat na hypernzercii, ze ROBIM uctovnictvo BA a okolie..
    na zaciatok mi bude stacit kozultacia asi..
    co take nieco moze stat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.