Zavrieť

Porady

Kožný lekár - detský

Vie mi niekto poradiť súkormného detského kožného lekára v Bratislave, alebo nejaké súkromné zdravotné stredisko, kde by takýto lekár bol?
Dakujem
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Darinka100, rada sa pridám k tvojej otázke. Ja sa práve chcem s dcérou objednať s takýmto problémom k homeopatičke, vraj liečia aj kožné problémy. U kožnej lekárky sme boli len raz, na Kramároch /vypadlo mi meno, ale myslím že na H/ celkom dobrá bola, avšak predpísala nám dosť silnú kortikoidnú masť a niečo na premasťovanie ale nepomohlo. A ešte nás chcela objednať na skúmanie alergie, že z čoho to je, ale to sme už nešli, lebo to znamelo celý týždeň alebo aj viac tam stále chodiť a že nemusí to zistiť nič. Niekomu tá homeopatička vraj už s niečím takým pomohla, tak práve to silno zvažujem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
darinka100 darinka100

darinka100 je offline (nepripojený) darinka100

bola som u homeopata pred niekoľkými rokmi so staršou dcérou, ale nemala som z toho dobrý pocit. Ale to už je dosť dávno, možno to je už o niečom inom, lebo vtedy som mala pocit, že som u nejakého kúzelníka.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

To bude myslím stále rovnaké. Aj vás liečil alebo nie?
0 0
darinka100 darinka100

darinka100 je offline (nepripojený) darinka100

nie ... nevyliečil
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Ja som dala celý majetok za homeopatické lieky, keď som bola tehotná a vrátil sa mi atopický ekzém. Tak som sa z nich vysypala, že som napokon 3 týždne ležala v nemocnici.
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Mám 4-mesačnú neter, ktorá má atopický exém, lieči sa kortikoidmi, kožnú lekárku navštevuje na Kramároch ale nemáme zatiaľ s čím porovnávať, bola aj u imunológa, skúšame aj homeopatov ... Ale rada by som prijala aj rady/skúsenosti aké majú rodičia detí s atopickým exémom (bežné veci ako je napr. 100% bavlna, diéta a pod.).
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Aj môj syn zdedil odo mňa atopický ekzém. Po prvý krát sa mu to ukázalo
pred Vianocami od mandariniek. Ja som mu zatiaľ nenechala dať kortikoidy,
ale zinkovú masť, ktorá pomáhala aj mne v tehotenstve. Zatiaľ to vyzerá
tak, že mu to pomáha, ale najlepšie bude slniečko. Minulý týždeň som s nim
bola na ihrisku, keď svietilo slniečko a z ručičky mu hneď zmizol ekzém od
opálenia. Takže najlepšie zo všetkých "mastičiek" je morský vzduch, voda
slnko a piesok!
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

My sme začali chodiť s 18-násť ročnými synmi k imunológ-alergológičke MUDr.Michaličkovej v Pod.Biskupiciach. Pubera spustila u jedného atopickú dermatitídu, zistila mu nejakú komplikovane liečiteľnú baktériu na dýchacom ústrojenstve a ORL nás dnes potešil správou, že má zvláštny druh alergie nosnej sliznice, kompikovane liečiteľnej. Pri popise mal o niekoľko stupňov bledšiu farbu tváre. Za pár dní sme bohatší o niekoľko druhov nových nosných sprejov a tabletiek proti alergii. Druhý je alergický na trávy a užíva špeciálne kvapky na imunitu. Musím poklopať, že antibiotiká brali chalani naposledy na 1.stupni ZŠ, nemali sme problémy s angínami, iba obyčajné nádchy. Problémy majú hlavne s pocitom plného nosa a jeden s ekzémom na rukách. Odmietol kortikoidy a premasťuje si to Slovadermom. Najhoršie obdobie pre jeho ruky je zima. Alergologička nám odporúčala máčať ruky 2x do týždňa v odvare z ovsených vločiek a 2 x v odvare z dubovej kôry. Uvidíme ako to bude účinkovať. Odmieta sa obmedziť v čokoláde, ktorú miluje.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Accad s tými ovsenými odvarmi by som bola opatrná, ak je to ten, ktorý je alergický na trávy. Moja dcéra je tiež alergickána trávy a to jej veru skor škodilo. Na exém atopický na rukách jej dosť dobre pomáha kalciová masť. Liečime sa aj homeopaticky-zatiaľ hľadáme správny liek /teda homeopatička/ ale niektoré prejavy exému má už zmiernené.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja mám tiež problém so synom, má takisto atopický ekzém, liečili sme sa asi 4 roky u homeopatičky ale jeho stav sa natoľko zhoršil, že bol 2 nakoniec mesiace v nemocnici, najprv na kožnom a potom na očnom. Prežili sme toho dosť, syn o homeopatii nechce ani počuť. Sám už vie, čo mu škodí a čo mu zmierni jeho stav. Taktiež miluje čokoládu, ale zriekol sa jej.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

U toho čo má problémy s ekzémom nezistili alergiu na trávy, to ma ten druhý. Teraz som si spomenula, že najviac si pochvaľoval týždenný pobyt v Bretónsku pri mori. Tam sa mu to ukľudnilo neskutočne rýchlo. Aj na internete som si našla, že pobyt v horách alebo napr. aj pri Severnom mori môže viesť k zlepšeniu symtómov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

accad
U toho čo má problémy s ekzémom nezistili alergiu na trávy, to ma ten druhý. Teraz som si spomenula, že najviac si pochvaľoval týždenný pobyt v Bretónsku pri mori. Tam sa mu to ukľudnilo neskutočne rýchlo. Aj na internete som si našla, že pobyt v horách alebo napr. aj pri Severnom mori môže viesť k zlepšeniu symtómov.
Nám veľmi pomáha pobyt v Chorvátsku - v Dalmácii po dvoch týždňoch má exém preč. Hovoria, že tam to zloženie minerálov v mori je vraj na exém perfektný.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

My sme boli posledné roky v Grécku na Thasose a tam to more určite nemalo taký účinok ako Jadranské.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

My chodíme tiež do Chorvátska každý rok na Istriu na 2 týždne. Týždeň je málo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

accad
My sme boli posledné roky v Grécku na Thasose a tam to more určite nemalo taký účinok ako Jadranské.
určite nie lebo tam je tá koža dráždená ešte aj tým pieskom ale ten jadran vrelo doporúčam ak sa dá /ale nie na istrii/ dolu pod Splitom-to mám už vyskúšané, že tam je tá voda viac slaná. Mám tu aj známych z Chorvátska, ktorí od vojny tam žijú v Bratislave a potvrdili, že to zloženie minerálov v mori atď. je naozaj tam dolu lepšejšie
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Evi, pod Splitom sme boli raz, lenže môjmu mužovi sa tam nechce ísť, že je to ďaleko, tak chodíme na Istriu.
Ale pod Splitom je nádherne, ale mne sa páči všade, len nech som pori mori
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzka
Evi, pod Splitom sme boli raz, lenže môjmu mužovi sa tam nechce ísť, že je to ďaleko, tak chodíme na Istriu.
Ale pod Splitom je nádherne, ale mne sa páči všade, len nech som pori mori
Zuzi teraz je až tam dolu diaľnica, ak nejdeš na sobotu kedy je vaľa áut tá cesta je len o niečo málo dlhšietrvajúca ako na Istriju. Je to proste môj zamilovaný kútik a dcére to fakt moc pomáha.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Evi, nasadila si mi chrobáka, mne sa tam veľmi páčilo, je to nádherný kraj, mám nad čím rozmýšľať.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Súkromné stredisko v BA je Medius na Daxnerovom námestí (pri Miletičke). Ja tam chodim k dermatologičke k doktorke Volkrovej (?). Skus sa tam spítať na detské kožné oddelenie. Určite tam niečo také je. Ja som spokojna (bola som) už som tam asi rok nebola.-nepotrebujem.
Personal aj lekari sú milí, si objednaná takže nikdy nečakáš viac ako 5 min a je to tam fakt na urovni spravené.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Aj vám povedali, že z čoho to tie deti majú? Má to niekto aj z chlórovej vody z plávania? My chodíme na plávanie, tak neviem. Iné už nič také zvláštne. Ešte snáď práca s hlinou na výtvarnej pri výrobe keramiky. Kalciovou masťou sme sa začali liečiť sami podľa magistry v lekárni, potom obvodná predpísala nejaký Kerasal, potom tá kožná z Kramárov kortikoidnú Elosalic, na premasťovanie vyrobená 2% salicylová masť. Iné sme zatiaľ neskúšali, ale vyskúšam použiť, čo tu zaznelo!! A v Poluse som si kúpila brožúrku o atopickom ekzéme. A nepáči sa mi, že doteraz sme to mali len na zápästí a už asi mesiac aj na predlaktí. A aj nejaká spolužiačka malej, že to má len na predlaktí. Takže každá dobrá rada je vítaná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať