Zavrieť

Porady

Dotacia na podnikanie v nezamestnanosti

Dobrý deň momentálne pracujem na dohodu a s priateľom sa chystáme podnikať. Plánujeme otvoriť v nemenovanej dedine krčmu. On je živnostník, ja nezamestnaná a rada by som sa spýtala, či mam nárok na nejaku dotáciu od štátu v nezamestnanosti na začiatok podnikania. Ešte by som rada dodala že mám len 23 rokov a nie som si istá ale sa mi zdá, že by to malo byť zvýhodnené. Dakujem velmi pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    Ak si v evidencii úradu práce vo vašom meste, obráť sa na nich, dostaneš všetky potrebné informácie, nárok určite máš, je potrebné splniť určité podmienky.

    rotvik1965 je offline (nepripojený) rotvik1965

    rotvik1965
    Narok na dotaciu od UP v podnikani mas. Ale urcite nedostanes dotaciu od UP na prevadzkovanie krcmy.

    priatelia je offline (nepripojený) priatelia

    priatelia
    lulinka8 Pozri príspevok
    Dobrý deň momentálne pracujem na dohodu a s priateľom sa chystáme podnikať. Plánujeme otvoriť v nemenovanej dedine krčmu. On je živnostník, ja nezamestnaná a rada by som sa spýtala, či mam nárok na nejaku dotáciu od štátu v nezamestnanosti na začiatok podnikania. Ešte by som rada dodala že mám len 23 rokov a nie som si istá ale sa mi zdá, že by to malo byť zvýhodnené. Dakujem velmi pekne za odpoved.
    Príspevok môžeš dostať ak si evidovaná nezamestnaná. Výška zaleží od toho v akom si okrese, na veku nezáleží, 3 mesiace musíš byť evidovaná nezamestnaná a potom môžeš požiadať o príspevok z ÚPSVaR a ak dostaneš príspevok, musíš dodržať podmienku, že 2 roky musíš podnikať.

    jojojo je offline (nepripojený) jojojo

    jojojo
    priatelia Pozri príspevok
    Príspevok môžeš dostať ak si evidovaná nezamestnaná. Výška zaleží od toho v akom si okrese, na veku nezáleží, 3 mesiace musíš byť evidovaná nezamestnaná a potom môžeš požiadať o príspevok z ÚPSVaR a ak dostaneš príspevok, musíš dodržať podmienku, že 2 roky musíš podnikať.
    definuj presnejsie prosim ta to ze musi podnikat.
    tiez rozmyslam nad zalozenim zivnosti a ako sa ma vec malo by to byt v oblasti realit (nehnutelnosti).

    ako dokazem uradu ze podnikam dva roky? a musim podnikat v tom obore v akom som zacal, alebo mozem pocas tej doby podniakt na zivnost aj niekde inde a byt u niekoho zamestnany na zivnost?

    lino1234 je offline (nepripojený) lino1234

    lino1234
    Spýtam sa aj ja: trebárs žeby som dostal tú dotáciu, začal by som podnikať, ale podnikanie by mi nešlo, a umierali by sme od hladu. Môžem sa normálne zamestnať u niekoho a popri tom mať živnosť? Samozrejme viem, že hlavný pracovný pomer a živnosť môžu ísť v súbehu, ale neviem, či tým neporuším nejaké podmienky poskytnutia dotácie.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    lino1234 Pozri príspevok
    Spýtam sa aj ja: trebárs žeby som dostal tú dotáciu, začal by som podnikať, ale podnikanie by mi nešlo, a umierali by sme od hladu. Môžem sa normálne zamestnať u niekoho a popri tom mať živnosť? Samozrejme viem, že hlavný pracovný pomer a živnosť môžu ísť v súbehu, ale neviem, či tým neporuším nejaké podmienky poskytnutia dotácie.
    Netreba to vôbec dramatizovať s tým umieraním. Ak poskytne UPSVaR dotáciu, tak vyhotoví zmluvu, ktorú podpíšeš a v súlade s ňou musíš prevádzkovať svoju živnosť. To znamená, nepretržite dva roky. Ak by si niečo chcel meniť, treba to písomne oznámiť, prípadne dohodnúť osobne s tetami z Úradu práce, ktoré potom môžu spísať dodatok k pôvodnej zmluve. Popri živnosti sa môžeš kľudne zamestnať, zmluva to nezakazuje.
    Inak odporúčam ešte pohľadať trochu na Porade, je tu veľmi veľa tém o tejto problematike

    brutailka je offline (nepripojený) brutailka

    brutailka
    Dobrý den.Chcem si otvoriť živnosť a som zvedavá, či mám nárok na dotaciu na podnikanie.Cítam, že musím byť zaevidovaná na úrade práce, ale ja som na MD, tak ako je to v takom prípade?Mám šancu? Poradte prosím, dakujem.
    prosím vás ak dostanem dotácie tento rok tak sa to potom dáva aj do daň.proznania že?? Takže potom mi výdu krásne vysoké dane.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marcelka1210 Pozri príspevok
    prosím vás ak dostanem dotácie tento rok tak sa to potom dáva aj do daň.proznania že?? Takže potom mi výdu krásne vysoké dane.
    Samozrejme že dotácia ide do danového priznania.
    A prečo vysoké dane? Asi Ti bude lepšie nájsť účtovníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.