Zavrieť

Porady

Bývanie v Rakusku (Maďarsku), čo všetko to obnáša

Zdravim ...

S priatelkou uvazujeme o byvani v rakusku, niekde pohranicnej oblasti, blizko Bratislavy. No nevieme co vsetko to obnasa v porovnani s byvanim na slovensku. Chceli by sme kupit nejaky maly domcek alebo byt. Vedeli by ste mi poradit ako to tam je s poplatkami,danami, prihlasenim trvaleho pobytu cudzinca, ... atd.
Nerobia slovenske banky problem pri vybavovani hypoteky na nehnutelnost mimo slovenskej republiky ? Je lepsie obratit sa pri hladani konkretnej nehnutelnosti na rakusku, alebo slovensku realitku ?
Viem, ze to je vela otazok, ale ak mi zodpoviete aspon na niektore, pomoze mi to.

Dakujem
Usporiadat
MáriaF. MáriaF.

MáriaF. je offline (nepripojený) MáriaF.

Ahojte,
mňa by tiež zaujímalo to čo MareG .
Sme pred kúpou RD v Rakúsku,ale zatiaľ tam neplánujeme trvalo žiť,len tak cez víkendy.
Ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosím poraďte.
Ďakujem.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

MáriaF. Pozri príspevok
Ahojte,
mňa by tiež zaujímalo to čo MareG .
Sme pred kúpou RD v Rakúsku,ale zatiaľ tam neplánujeme trvalo žiť,len tak cez víkendy.
Ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosím poraďte.
Ďakujem.
najlepsie by vam poradili na policajnom oddeleni-na cudzineckom.
mna zaraza,ze sa da len tak kupit nehnutelnost,pokial tu nepracujete alebo nie ste zenati/vydate/.....
0 0
MáriaF. MáriaF.

MáriaF. je offline (nepripojený) MáriaF.

Nepracujeme v Rakusku a sme Slovaci. V realitke s tym nemaju problem a z radnice nam odpísali ze pri pobyte dlšom ako 3 dni sa treba prihlasiť. Tak zatial asi tak.
0 0
eva.dd eva.dd

eva.dd je offline (nepripojený) eva.dd

nikoho nezaujma ci ste zenaty a ci pracujete alebo nepracujete v rakusku.to co je za blud??? hlavne nic nerobte cez slovensku realitku,
mnohe absolutne neovladaju rakuske pravo
prihlasit treba sa na cudzinecekj policii{ je obodbny zakon o pobyte je aj na slovensku}
prihlasit sa na radnici ,koli daniam a kanaliziacii
na smeti,[to na radnici}
elektrinu { EVN}
a{ GIS} pre koncesionarske poplatky.

to je cele. nic som nezabudla.
0 0
eva.dd eva.dd

eva.dd je offline (nepripojený) eva.dd

pripravte sa na to ze vsetko je drahsie ,za sluzby ,,zakladne poplatky vyjdu mesacne cca 4000 + ozajstna spotreba
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

eva.dd Pozri príspevok
pripravte sa na to ze vsetko je drahsie ,za sluzby ,,zakladne poplatky vyjdu mesacne cca 4000 + ozajstna spotreba

dufam ze tych 4000 si myslela v korunach.ale inak so vsetkym suhlasim a tiez nechapem,ako mozu cudzinci byvat a KUPOVAT!!!!! v zahranici bez sobasa ci prace......zavana to nebezpecne!!!
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

U nás má Španiel kúpený rodinný dom a nerobí tu a ani tu trvale nebýva. Takže to asi je možné.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
V ramci EU si clenovia EU mozu kupovat nehnutelnosti kde chcu. Ja nechapem pochybnosti, ved to nie je nova vec. Kvanta ludi uz byva v AT alebo HU.

Dobra stranka je: www.slovaci.at, chodia tam mnohi co v AT byvaju.
0 0
aja111maja aja111maja

aja111maja je offline (nepripojený) aja111maja

ahojte
bol som sa pozrieť v Hainburgu v tej realitke čo ste tu písali, volá sa Bit immobilien a je to hned pri kostole
Ozaj tam bola taká pani s tmavými vlasmi a vravela po slovensky cez výklad, ako nazeráme dnu, že cit : " aha, další slováci sa sem hrnú - to je hrozné s nimi, dúfam že mi dajú aj nejakú bonbonieru ".
Toto sme počuli, išli sme si pozrieť obchody a sme sa rozhodli tam vrátiť a táto pani mala už na výklade napísené kome gleich akože prídem hned, pritom bola vo vnútri a videli sme ju ako si chatuje na PC.
Chodte sa tam k nej všetci pozrieť, ako vrchol pohostinnosti ponúka miesto kávy alebo čaju čapovanú vodu z vodovodu.
0 0
aja111maja aja111maja

aja111maja je offline (nepripojený) aja111maja

Ty sa nečuduj, že tu bývajú Slováci a pracujú v Bratislave alebo na SK.
Ved sme v unii, nenadávaj na tích čo tu bývajú ak sa ti zadjú ceny vysoké tak si vypni kúrenie a ži si tu v zime a kúp si čučko alebo krabicové víno a k tomu deku.
A nemusíš vôbec tak robiť v Rakúsku a pritom tu môžeš bývať.
Všetko ide. My to tak robíme a je tu dobre čučko, môj frajír každý deň mi nosí čučko z pennymarketu a je tam aj naša čučko kolegyna v pokladni a stále sa smeje ked si ho kupujeme aj ona to robí a to je rodená rakúšanka.
Tak sa nestazuj, že ako môže niekto so SK platom žit v AT.
Je to vec prístupu.
0 0
eva.dd eva.dd

eva.dd je offline (nepripojený) eva.dd

Ahojte,
Ano ta pani je desna v Bit immobilien, arogantna, a nic vam poriadne nevysvetli.a okrem toho najlepsie je si pozerat ich stranku na nete.http://www.bit-immobilien.at/
maju tu istu ponuku aj osobne.Poradit vam neporadi nic.To uz mam lepsie skusenosti s Wm real.at,sidlia tiez na hlavnej ulici.
V Hainburgu je este realitka,ktoru maju pod palcom slovaci, na namesti,ale ponukaju vsetko len novostavby a predrazene.
My uz mame rok domcek.Je ale dolezite sa na vela veci pri vybere pozerat.Napriklad nas domcek bol vhlky,zistili sme to az po case ,ze vobec nema betonovy zaklad.
Inak k tym maklerom, rakusky makleri su fajn, vsetko vam vysvetlia a v konecnom dosledku predaj aj tak prebieha cez notara ,ktory ruci za spravnost ,takze sa vyhnete svindlom, nie ako na sk.
Zivot v rakusku zakladne poplatky ak stalcime vyjdu {pisem naschval vyjdu a ne vychadzaju ..}na 3000 sk, Najma koli elektrine kde 80 percent z ceny su sluzby za prevadzku elektromeru cca 100euro za fakturu bez spotreby elektriny len za sluzby..hm:{to jedine je negativne{ ale ceny elektiny su za Kw rovnake.Voda stocene ako u nas.Dan ako u nas , smeti drahsie .ale inak si to nevieme vynachvalit.Ten klud oproti byvaniu v panelaku....Pracujeme na slovaci, bohuzial,ale ceny potravin ,siat a vsetkeho mozneho su rovnake dokonca lacnejsie.uz sa nevieme dockat kedy sa vlastenecky vykasleme na svoju "krasnu" vlast s "uzasnym" premierom a "vysokym" platom.
vyborna stranka na hladanie nehnutelnosti je immobilien at.
0 0
aja111maja aja111maja

aja111maja je offline (nepripojený) aja111maja

Máš pravdu
ale tá realitka na námestí už tam nie je.
Sú presťahovaní do Kittsee.
Ale ja by som v Kittsee dom nekupovala, v Jarovciach má byť cintorín pre celú Bratislavu od 2012 a tiež tam má byť kasíno.
Takže to tam bude rušné.
Podľa mňa je najlepší hainburg, je tu nemocnica, polícia, školy, veľa obchodov.
Napríklad sušené paradajky v náleve tu majú za 1,49 EUR a v TESCO Bratislava som tie isté našla za 4,79 EUR.
Múka na pečenie chleba je tu za 0,99 EUR a u nás tá istá je v LIDL za 1,49 EUR.
Tk v porovnaní s týmto je tu život lacnejší v tom, že ceny sú tu nižšie a platy sú tu vyššie.
0 0
eva.dd eva.dd

eva.dd je offline (nepripojený) eva.dd

o ,ano mas pravdu:}
.........my sme sa trosku vykaslali na prihranicie a Hainburg, z toho dovodu ze uz tu slovaci premrstili ceny starych barabizni a vacsionu su pri hlavnej ceste,,plnej hluku.
tak sme vypalili smerom k rieke Morave. Byvame tak ,,blizko a daleko.
to znamena vidime na Devinsku novu Ves ,ale musime prejst 30 km od mosta Lafrancony ..a ak by sme boli otuzili tak sme na uzemi sk za 10 min cez rieku Moravu..ale komu sa chce:}
Neviem si vynachvalit Marchegg,,,,,,familiarne Marisa:}} je to vlcia diera,kde si vijeme ci vyjeme:}} presne to co hlada clovek polo "velkomestky"...chodis na forum http://slovaci.at/???ozvi sa mi tam na moj nick vecernica
Mali by sme zorganizovat nejake stretko pohraniciarov.....
0 0
aja111maja aja111maja

aja111maja je offline (nepripojený) aja111maja

Ahoj,
nechodím na to forum lebo neviem ani, že také vôbec je založené.
To je dorbá informácia, pôjdem sa tam zaregistrovať.
Ano, Marchegg má vlakové spojenie do BA je to na skok, z Wolfsthahu a z Hainburgu vlak nechodí iba vraj autobus 901 každú hodinu pod most SNP.
A z Kittsee neviem či niečo chodí, asi iba vlak na Petržalskú stanicu.
Tam nedaleko Marcheggu je taký zámok popri ceste Strasshof ???
a potom sme išli dalej do tých lesov a je tam zámok aj iný - napríklad sa tam na koniec leta usporiadava deň otvorených dverí a je tam plmo miestny predajcov vína a rôznych predmetov, zázvorové cukríky, sušené bylinky a tak.
A odtial z terasy toho zámku je tiež vidno aj Devín aj DNV.
A na opačnej strane cesty je Loimerdosrf a tam sme si boli pozerať jeden dom a realitný agent povedal, že táto denina nemá vlastnú vodu - teda voda je ťahaná zo studne. Tak to sme vylúčili. Dalej za Marcheggom chodievame do vinárskej oblasti Mannersdorf an der March a Angern, je tam plno vinohradov a ked je sezona predávajú ľudom víno a sedí sa v tích malých vinárničkach priamo pri vinohradoch skoro ako niekde pri mori.
A inak cez rok je to zatvorené.
A tá oblasť, je asi pre SK obyvateľov dosť zlá lebo odtiaľ nie je priamy spoj ani do Marcheggu ani do Haniburgu - treba 2 x prestupovať, takže to je už náročnejšie na jazyk aj na čas.
Ale ako na výlet s autom je to pekné.
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

Moze mi niekto v strucnosti (jasne a jednoducho aby to pochopilo aj male dieta) napisat vsetky vyhody a nevyhody byvania v Rakusku a Madarsku (zvazujem tam kupu nenhnutelnosti a bohuzial nemam sa s kym o tom poradit pretoze nikoho zo slovakov kto tam byva nepoznam a po prečítaní tohto vlákna mám v tom trošku zmatok)

Za uzitocne prispevky vopred dakujem.
Naposledy upravil Genesis.SVK : 22.03.10 at 08:57
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Genesis.SVK Pozri príspevok
Moze mi niekto v strucnosti (jasne a jednoducho aby to pochopilo aj male dieta) napisat vsetky vyhody a nevyhody byvania v Rakusku a Madarsku (zvazujem tam kupu nenhnutelnosti a bohuzial nemam sa s kym o tom poradit pretoze nikoho zo slovakov kto tam byva nepoznam a po prečítaní tohto vlákna mám v tom trošku zmatok)

Za uzitocne prispevky vopred dakujem.
Ako napísal Stefan v 5. príspevku, je to ťažké popísať celú problematiku v stručnosti - klady a zápory. Aj ja som nastolil pár otázkom ohľadne bývania a nikto nebol schopný (alebo ochotný ) na to odpovedať. Ja v takomto bývaní vidím veľa problémov, podľa mňa to nie je plnohodnotné bývanie. Čo počúvam ľudí, tak takíto majú vlastné trvalé bydlisko na SK a len fyzicky bývajú v AT alebo v HU. Preto ja to považujem za dlhodobý prenájom domu či bytu, aj keď im patrí. Myslím, že z takého bývanie vzíde viac problémov, ako výhod, videl som v tom veľa negatív. Preto som túto myšlienku už pred pár rokmi zamietol (vtedy som uvažoval o bývaní v okolí Rajky).
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Ja viem ze ak ostanes bez prace, alebo PN, tak vsetky davky si vabyvujes na uradoch v state kde mas trvaly pobyt. Teda ak by si ho mal v napr v Rakusku, tak si tam musis obehat urady. Je jedno, ze ekonomicky aktivny si na Slovensku. Pre SK urady neexistujes. Teraz si treba zistit, ci nahodou to Rakusko nie je po tejto vyhodnejsie ako Slovensko....
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

No do mna v robote hustia ze to je uplne super aby som si nieco kupil vo Wolfsthale ze mi tam normalne dokonca chodi mestka hromadna doprava a ze za tie prachy za ktoré tu mam trapny byt tam kupim cely dom. Len ja neviem ani po nemecky. Ale na to mi bolo povedane ze tam aj starosta vie po slovensky. Tak ako mam teraz z toho dost chaos kedze vazne velmi tazko sa mi zhanaju informacie o byvani v rakusku. Ked som sa ich pytal na nevyhody tak povedali ze jedine co tam je ze ked sa mi nieco na dome pokazi musim volat rakusku firmu. Ale podla mna tam musi byt daleko viac nevyhod a problemov s tym spojenych.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Genesis.SVK Pozri príspevok
No do mna v robote hustia ze to je uplne super aby som si nieco kupil vo Wolfsthale ze mi tam normalne dokonca chodi mestka hromadna doprava a ze za tie prachy za ktoré tu mam trapny byt tam kupim cely dom. Len ja neviem ani po nemecky. Ale na to mi bolo povedane ze tam aj starosta vie po slovensky. Tak ako mam teraz z toho dost chaos kedze vazne velmi tazko sa mi zhanaju informacie o byvani v rakusku. Ked som sa ich pytal na nevyhody tak povedali ze jedine co tam je ze ked sa mi nieco na dome pokazi musim volat rakusku firmu. Ale podla mna tam musi byt daleko viac nevyhod a problemov s tym spojenych.
A koľkí od teba z roboty tam bývajú?
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

vsak toto nikto tam nebyva co poznam ... ti co mi radia tam ist byvat tam nebyvaju ... iba o tom basnia ze keby oni mali tu moznost urcite by si kupili radsej dom tam ako byt tu ... len vravim urcite to ma aj svoje nedostatky a bohuzial neviem sa k nim prepracovat ... pretoze ti co o tom basnia ziadne nedostatky neuvadzaju
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať