Zavrieť

Porady

Platca DPH a leasing v JU platitela

Dobré ráno prajem, viem že takýchto otázok a odpovedí na túto tému bolo neúrekom, ale aj napriek tomu potrebujem od vás odpoveď.
SZČO si kúpil na leasing nové auto do firmy bol ešte neplatcom DPH, po niekoľkych dnňch od kúpy auta sa stal platcom DPH ,
ako to bude s DPH co sa týka lesingových splátok atd.

Ja vám vopred veľmi pekne ďakujem a prajem krásny dník......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    andyt Pozri príspevok
    Dobré ráno prajem, viem že takýchto otázok a odpovedí na túto tému bolo neúrekom, ale aj napriek tomu potrebujem od vás odpoveď.
    SZČO si kúpil na leasing nové auto do firmy bol ešte neplatcom DPH, po niekoľkych dnňch od kúpy auta sa stal platcom DPH ,
    ako to bude s DPH co sa týka lesingových splátok atd.

    Ja vám vopred veľmi pekne ďakujem a prajem krásny dník......
    Máš pravdu, je tu príkladov aj s tabuľkou od Maríny neúrekom. Predpokladám, že píšeš o osobnom aute - u toho nerozhoduje, či si platiteľom DPH alebo nie, nakoľko na odpočet DPH nemá nárok nik. Aj u platiteľa aj u neplatiteľa sa účtuje do výdavkov podľa jednotlivých splátok vrátane prvej zvýšenej.

    http://www.porada.sk/t9121-p4-leasin...-v-exceli.html

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Dobrý deň, prosím radu. Kúpili sme nákladné auto na leasing, od leasingovej spoločnosti sme dostali splátkový kalendár, ale všetky čiastky sú nezaokrúhlené, napr. istina 5616,39, fin.výnos 2681,30, DPH 1576,60 a celková suma 9874,29 Sk. Platíme splátky 9875,- Sk. Ako to mám zaúčtovať? Tabuľku som použila, výborná pomôcka, ďakujem autorke. Doplním, že neviem, kde zaúčtovať tých zvyšných 0,71 Sk, či do istiny alebo do fin. výnosu.
    Naposledy upravil monspa : 09.07.08 at 05:15

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    monspa Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím radu. Kúpili sme nákladné auto na leasing, od leasingovej spoločnosti sme dostali splátkový kalendár, ale všetky čiastky sú nezaokrúhlené, napr. istina 5616,39, fin.výnos 2681,30, DPH 1576,60 a celková suma 9874,29 Sk. Platíme splátky 9875,- Sk. Ako to mám zaúčtovať? Tabuľku som použila, výborná pomôcka, ďakujem autorke. Doplním, že neviem, kde zaúčtovať tých zvyšných 0,71 Sk, či do istiny alebo do fin. výnosu.
    K predpisu ešte doplniť: 548 Ae /halierové vyrovnanie/ / 474 Ae
    474 Ae/221 úhrada
    Po upozornení Smitha: platí pre PÚ, nevšimla som si.
    Naposledy upravil Petra29 : 14.07.08 at 06:25 Dôvod: doplnenie

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Petra29 Pozri príspevok
    K predpisu ešte doplniť: 548 Ae /halierové vyrovnanie/ / 474 Ae
    474 Ae/221 úhrada
    Sme v JÚ.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    monspa Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím radu. Kúpili sme nákladné auto na leasing, od leasingovej spoločnosti sme dostali splátkový kalendár, ale všetky čiastky sú nezaokrúhlené, napr. istina 5616,39, fin.výnos 2681,30, DPH 1576,60 a celková suma 9874,29 Sk. Platíme splátky 9875,- Sk. Ako to mám zaúčtovať? Tabuľku som použila, výborná pomôcka, ďakujem autorke. Doplním, že neviem, kde zaúčtovať tých zvyšných 0,71 Sk, či do istiny alebo do fin. výnosu.
    Do istiny NIE - nesedelo by to po ukončení leasingu. Ja to dávam ako halier.vyrovn.

    Monius je offline (nepripojený) Monius

    Monius
    Ahojte,skúste mi niekto pomôcť.
    JÚ - SZČO štvrťročný platca DPH, kúpil v 07/2008 úžitkové auto na leasing. Akontáciu / prijatú faktúru / mal 90 000,- s DPH. Z toho DPH bola 14 370,-. Môžem dať jednorázovo do DPH sumu 14 370,- ? Mám si tú fa zaradiť ako prijaté faktúry a tak aj postupovať?

    Platca DPH a leasing v JU platitela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.