Zavrieť

Porady

LIGNANO-ubytovanie

Ahojte
neviete poslat nejaky dobry typ, kontakt na ubytovanie v Lignane?
Chceme ist styria autom -na blind, a uvitali by sme nejake odporucania, kde sa da dobre, lacno a blizko mora ubytovat.
Chceli by sme vyrazit na buduci vikend..
Dakujeme za vsetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Bol som v Lignane minulý týždeń. Agentúry na ubytovanie sú aj 2-3 takmer na každej ulici. Aj ja som si predĺžil pobyt priamo na mieste. Myslím, že celých 7 dní nebude problém, trochu neradi dávajú na menej dní, ale dá sa dohodnúť. V Lignane čo som obdivoval sú všetci (čo som s nimi prišiel do styku - agentúry, obchody, lekáreň..) výborne jazykovo vybavení - nemecky aj anglicky, sem tam slovo česky, slovensky, keď sa chceli posnažiť... Pozri napr. lignano.it, sú tam aj adresy agentúr, tých väčších

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Ja som prišla z Lignana pred týždňom Musíš počítať, že v júli a auguste sú najvyššie ceny. Apartmán pre 4-5 osôb Ťa bude stáť okolo 400 Eur. V Sabiadorre sú najbližšie k moru väčšie hotely a rezidencie, malé vilky sú tak 300-400 metrov (2-3 uličky) od mora. Nevýhoda je, že tam nie sú tak dobre vybavené pláže pre deti, ako napr. v Rimini. A majú pomerne drahé slnečníky na plážach. V centre Sabiadorra sú samé značkové obchody a aj potraviny sú dosť drahé. Ak ideš autom, oplatí sa Ti ísť nakupovať do Lignana-Pinety, kde je Lidl. Okrem mäsa a ovocia (je tam drahšie) sú ostatné ceny porovnateľné s našimi, netreba veľa nosiť zo sebou. Ešte sa ako - tak oplatí nakupovať v ich supermarkete PAM express.
    Ubytovacích agentúr je tam habadej a dá sa aj dohodnúť priamo s majiteľmi viliek, ktorí prenajímajú. Len nezabudni, že cez obed je siesta a väčšina agentúr má otvorené ráno cca od 9 do 12 a potom až od 16hod. Rovnako väčšina obchodov je cez obed zatvorená. Ceny benzínu sú cca 1,5 Eur.

    dd666 je offline (nepripojený) dd666

    dd666
    Ja som sa vrátil z Lignana Sabbiadoro včera ( bol som tam autom už 6 krát a slovenskú " cestovku " som nepotreboval ). Vyrazte tak, aby ste tam došli v sobotu ráno - vyhneš sa nepríjemným kolónam. Taliani sú zvyknutí ponúkať týždňové ubytovanie sobota - sobota, kvalitný apartmán v inom termíne bude teraz v sezóne asi problém.

    Ja som si pobyt bookoval na jar cez net v agentúre Arena ( residencia Arcobaleno - 300 m od mora ) - plná spokojnosť. Kôli sobotňajším kolónam a vďaka peknému počasiu sme pobyt po miernych problémoch s hľadaním voľného apartmánu predĺžili o 3 noci, ale s ubytovaním sme neboli spokojní
    ( agentúra Timavo , villa Bussola ) - doslova špinavý bordel.

    Pri ceste naslepo máš 2 možnosti : agentúry, alebo súkromie.

    V agentúrach sa dohodneš po anglicky alebo nemecky ( nie všade ). Funguje to tak, že si vyberieš apartmán, zaplatíš zálohu a ideš na pláž . Môže vzniknúť problém s parkovaním auta, odporúčam nájsť miesto hneď ráno, kým to neobsadia Taliani ( neplatené označené bielymi čiarami ) a po meste chodiť po svojich. Verejné neplatené parkovisko je pri prístave - cca 600 m od pláže. Po 16 hod ( niekedy aj skôr po dohode ) si prídeš po kľúče, doplatíš, vyfasuješ nejakú mapu a odchádzaš sa ubytovať. V agentúre je potrebné predložiť doklady ubytovaných - zapisujú si údaje. Po ukončení pobytu odovzdáš kľúče v agentúre. Nikto nič nekontroluje. Nevýhodou je, že v podstate ubytovanie naživo vidíš až po zaplatení.

    Pri ubytovaní v súkromí hľadaj vilky, ktoré nie sú označené tabuľou agentúry. Mávajú na fasáde tabuľu s nápisom " affitasi appartamenti " Zvyčajne uvidíš nejakú staršiu pani, ktorá upratuje, alebo posedáva vonku. Problém je, že hovoria len po taliansky. Mne sa v minulosti osvedčilo napísať na papier počet osôb, termín atď.
    Ak majú voĺné, nejako sa dohodnete. Ceny sú podobné ako v agentúrach, zĺavu nezjednáš. Výhodou je, že si ubytovanie môžeš pozrieť. Pozri kvalitu chladničky.

    Ak plánujete vlastnú stravu, neberte zbytočne potraviny - všetko nájdeš v cenách ako na Slovensku ( akcie v supermarketoch PAM, InnS ). Ak ste pivkári, odporúčam slovinské fľaškové Laško, niektoré talianske plechovkové sú divné.

    Na stránke letoviska je mapa, zoznam agentúr a veľa informácii.

    frogoo je offline (nepripojený) frogoo

    frogoo
    Dakujem vam vsetkym moooc pekne...
    no, zajtra v noci vyrazame, tak drzte palce
    Potom dam vediet ako sme dopadli...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.