Zavrieť

Porady

angličtina

Ahojte . Neviem ako Vy ale , ja som sa rozhodla naučiť AJ i keď som vyrástla na RJ /zdravstvujte druzja.../
a som už dosť stará ....do kurzu chodím so spolužiakmi vo veku mojich detí. No ale čo už.
Moje deti do toho nechcem ťahať - teda skúsila som to , ale keď sa začali uškŕňať ba občas až rehotať nad mojou výslovnosťou, tak som ich poslala kade-ľahšie a bojujem sama/ tada v kurze/.
Dnes som si len tak surfovala po nete a našla som dobrú stránku na AJ a tak som sa rozhodla sa s Vami o ňu podeliť . Je naozaj dobrá a možno sa Vám zíde, treba si ju preklikať.
http://skola.amoskadan.cz/s_aj/ag.htm
Naposledy upravil porfin : 19.04.05 at 16:26
Usporiadat
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Vyzerá to tak,že sa zíde táto stránka. Aspoň pre opakovanie gramatiky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
díky za stránku....je to super..idem veru preštudovať
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
a je to aj pre blbých ako som ja ?????
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A aj ja????
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Muška ....som si myslela, že len ja som taká ťažkopádna na jazyky , okrem toho môjho veru neovládam ništ, iba rukami, nohami
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ale nepreháňajte to...
a Dáška..
keď niekto bude chcieť, tak sa s ním dohovoríš, aj keby sme nevedeli žiadny spoločný jazyk..
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Silvi, veľmi, veľmi závidím všetkým, čo cudzie jazyky zvládnu ľavou zadnou....do mojej hlavy to akosi nejde, ale zažila som pocit, keď sa manžel na dovolenke bavil s angličanom....smiali sa... a ja debil som vedľa nich stála a hľadela, že na čom sa to tí dvaja rehocú ... no, sprostý pocit ...... no a pri dnešnej rýchlej dobe, keď pomaly každý týždeň je novela nejakého zákona, tak neviem, kedy budem mať čas na angličtinu ..... ..... na tej stránke hovorené slovo (zvuk) nie je ?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Dáška...
no...ono sa jazyk do hlavy nenaleje...
najlepšie je ísť von...a tam sa jazyk nalepí na teba akosi sám...
/len mať tú možnosť..keď už máš rodinu...je to dosť ťažké/
pretože to čo sa tu učí..myslím tým na školách...napr. u mňa nemčina..
tak to sa moc na ten jazyk nepodobá, ktorým sa hovorí napr. v Nemecku
ako ja hovorím..je to slovenská nemčina..čo sa tu učí...
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ja som pred pár rokmi začal s nemčinou, drel som sa kvalitne, teraz hovorím s nimi kuchynskou nemčinou, občas sa zasmejú, a to mám už 58 rokov. Najviac poteší, keď sa Vás nejaký opýta, prečo žijete na Slovensku, keď ste z Nemecka. A ja som Slovák ako repa z Oravy. Takže každý, kto chce, sa naučí.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Ešte jedna dobrá stránka- aj zvuk
http://www.aj.cz/
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

To som rada, že sme sa dostali aj k téme cudzích jazykov. Ja som sa po nemčine rozhodla pred rokom začať učiť angličtinu. Chodím súkromne k jednej straej pani a klobúk dole pred jej trpezlivosťou. Bože prečo človek nie je múdry keď je mladý a nedá na reči, že sa treba učiť. Teraz do ide do mojej hlavy strašne ťažko a ten tvrdý jazyk pri výslovnosti, niečo príšerné. Aj deti strácajú trpezlivosť mi to dookola opravovať. Určite sa pôjdem pozrieť na odporúčané stránky. Angličtinu som začala od zlosti, že čokoľvek sa ma počitač opýtal, ja som na to hľadela ako kôl v plote a vsádzala 50 na 50, čo stlačiť. Keď to nevyšlo tak som nevedela ani povedať, čo to odo mňa chcelo. Sorry a bol problém. Takže pripájajte ďalšie praktické rady.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Nedá mi nereagovať. Nemám už 20 a AJ som sa rozhodla učiť už dávno. Najprv kurz. No niečo mi to dalo, len nebol čas sa doma učiť. Potom som skusila výučby s psychowolkmanom. To akože malo naliať lievikom do hlavy. Pozor omyl, čo sa krvopotne nenaučíš nevieš. Ale na jedno je super zautomatizujú sa vedomosti ktoré boli. Takže kto prešiel kurzom dostasne to do krvy. A to som sa tam naučila spíkovať. Čo som sa pri kurze odmietala učiť. A potom som to riešila súkromne. Spočiatku som chodila každý deň. To bolo super doma som sa nemusela učiť. No a teraz zase nechodím, akosi si neviem nájsť čas. Ale už sa nad sebou zamýšľam a budem musieť pokračovať. Len neviem ako a kedy. Bože veď ja som večný študent.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Anna, večný študent je dobré, len večný začiatočník je katastrofa.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

pyton
Anna, večný študent je dobré, len večný začiatočník je katastrofa.
Takže opravujem. Beže ja som večný začiatočník.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ja som sa 6 rokov učila nemčinu a i keď mi to išlo na výbornú, keď som na dlhší čas vycestovala do Nemecka, tak som len gúľala očami , že čo to tam tí nemci odo mňa chcú. Trvalo mi asi mesiac kým som sa zaklimatizovala ale bolo to hrozné, doslova som bola "hodená do vody" a pomož si človeče ako chceš. Chodila som so slovníkom v ruke, a gramatika zo školy a kurzov sa vôbec nedala použiť. Bola som v oblasti, kde hovoria dialektom, pri kt. namiesto napr. mich, dich hovoria miš, diš ... A ja som vôbec nechápala zmysel viet, v ktorých používali toto š-kanie. Takže ono tá prax a kontakt s daným jazykom je predsa len najlepšia.A človek keď je donútený, dokáže hádam aj nemožné. Po nejakom čase som si trúfla vzdialiť sa z miesta kde som bývala aj na viac ako 5 km a potom som už cestovala vlakom sama aj do vzdialenejšých miest a vedela som , že sa nestratím a keby niečo , tak sa dohovorím. No myslím , že najdôležitejšia je slovná zásoba a to ostatné už je len malina.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
ANNA
Takže opravujem. Beže ja som večný začiatočník.
ako to je v tom slogane "s nami nie ste sami"? anka - ja taky tak začínala som na SŠ, nejaké semestre na VŠ, potom rôzne kurzy po kdeakých ObKaSS-och, jazyková škola, kurz angličtiny v počítači, literatúry mám za jednu poličku, dokonca mesiac kurz Berlitz.... nič som nedokončila ale stále som odhodlaná..... veď nádej umiera posledná. Osobne si myslím že najlepší by bol nejaký anglicky hovoriaci frajer, len či by mi to starý schválil..... (samozrejme len a len kvôli zvládnutiu jazyka )
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ahojte začiatočníci aj pokročilí!

Ja sa učím angličtinu 2 mesiace a musím uznať je to drina. Nám odchovancom ZSSR, ktorí sme nemohli pričuchnúť k imperialistickej reči je dnes ťažko. Ale sa nevzdáme. Najhoršie je keď sa moja 15-ročná dcéra chichoce na mojej výslovnosti, ale ešte horšie je, keď sa chichocú aj moje 8-ročné dcéry.Vtedy mi je aj do plaču. Odporúčané www. stránky si určite pozriem.
Naše heslo: VŽDY PRIPRAVENÍ!!!!
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Evaman
Trvalo mi asi mesiac kým som sa zaklimatizovala ale bolo to hrozné, doslova som bola "hodená do vody" a pomož si človeče ako chceš. Chodila som so slovníkom v ruke, a gramatika zo školy a kurzov sa vôbec nedala použiť.
Tu som sa učila 4 roky na OA slovenskú nemčinu...potom som išla na rok do Nemecka a prvý mesiac keď som tam prišla, som im skoro nič nerozumela..len som očami gúľala..po dvoch mesiacoch krutého pobytu, som im aj pomaly začala rozumieť..ale moc sa odo mňa nedozvedeli...ale môžem povedať..že po pol roku stráveného medzi nimi a čisto len v nemeckom prostredí, som už veselo čítala noviny, pozerala správy a dokonca už som nemala strach ani s nimi a ani s nikým komunikovať..
slovník som tam síce mala..ale do ruky nikdy nezobrala..
vždy som im povedala..že nech sa mi to pokúsia nejako vysvetliť...
bolo to tvrdé..ale je to najlepšia škola...aj keď také dva mesiace to bolo fakt kruté
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Evaman
Ja som sa 6 rokov učila nemčinu a i keď mi to išlo na výbornú, keď som na dlhší čas vycestovala do Nemecka, tak som len gúľala očami , že čo to tam tí nemci odo mňa chcú. Trvalo mi asi mesiac kým som sa zaklimatizovala ale bolo to hrozné, doslova som bola "hodená do vody" a pomož si človeče ako chceš. Chodila som so slovníkom v ruke, a gramatika zo školy a kurzov sa vôbec nedala použiť. Bola som v oblasti, kde hovoria dialektom, pri kt. namiesto napr. mich, dich hovoria miš, diš ... A ja som vôbec nechápala zmysel viet, v ktorých používali toto š-kanie. Takže ono tá prax a kontakt s daným jazykom je predsa len najlepšia.A človek keď je donútený, dokáže hádam aj nemožné. Po nejakom čase som si trúfla vzdialiť sa z miesta kde som bývala aj na viac ako 5 km a potom som už cestovala vlakom sama aj do vzdialenejšých miest a vedela som , že sa nestratím a keby niečo , tak sa dohovorím. No myslím , že najdôležitejšia je slovná zásoba a to ostatné už je len malina.
miš diš cvó cvanciš...to mi pripomína zlaté časy strávené na brigádach v drážďanoch...to som bola ešte mladá poctivá štíhla...och j oj
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
účtovník 007
Ahojte začiatočníci aj pokročilí!

Ja sa učím angličtinu 2 mesiace a musím uznať je to drina. Nám odchovancom ZSSR, ktorí sme nemohli pričuchnúť k imperialistickej reči je dnes ťažko. Ale sa nevzdáme. Najhoršie je keď sa moja 15-ročná dcéra chichoce na mojej výslovnosti, ale ešte horšie je, keď sa chichocú aj moje 8-ročné dcéry.Vtedy mi je aj do plaču. Odporúčané www. stránky si určite pozriem.
Naše heslo: VŽDY PRIPRAVENÍ!!!!
veru, keď na mňa môj malý dvojmetrový sedemnásťročný zhnusene kukne a zavalí - ty také primitívne nevieš? - vtedy je zo mňa takmer synovrah....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať