Zavrieť

Porady

Pestovanie kiwi - problem

celaR.jpg  
list.jpg  
plod.jpg  
1/1
Pestujem 2. rokom drobnoplodé kiwi. Mám zatiaľ : - 2 kultivary arguty "Weiki", ktoré veľmi pekne rastú. - 1 kultivar arg."Piccolo" zasadený v tomto roku a prosperuje. - 1 kultivar "Keń s Red" samičí, tiež zasadený v tomto roku presadením z 1O cm kontajneru do 14 cm lebo nebol vhodný priamo do zeme iba s kontajnerom, zatial tenkými výhonkami vegetuje a javí sa, že sa ujal. Samčí druh vobec nevyrašil a bola daná reklamácia pre pestovatelskú zanedbanosť. Kontajner bol s úplne malým množstvom zeminy a koreň bol zasušený.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A posledný - 1 kultivar arg. "Issai", z ktorého som doslova nešťastný, lebo som sa mu tešil nakoľko už dosť aj zakvitol a preto hľadám pomoc, ak by niekto vedel predpokladať príčínu skrútenia listov, čo trvá už asi 2 až 3 týždne. Listy zatiaľ nevyschli neviem s čím im pomocť /hnojivom na list?/ Keď som zistil skrúcanie listov odstránil som kvety so založeným už plodom, nechal som tam ešte 5, ktoré plody aj napriek skrúteným listom rastú, zistil som na 1 vetvičke, že tam rašia aj 2 očká. Listy chránim pred slnečnými lúčmi, ktoré začnú na ňu dopadať, čo je vidieť aj na obr.
Rastlinku som zasadil podľa návodov tak, že som vykopal jamu 5Ox5Ox5O cm vymenil som všetkú ílovú podu za kvalitnú, na spodu som dal pre hnojenie do rezervy - drobnú pokosenú trávu asi 4 lopaty, dobytčí maštalný hnoj už prehnilý dve lopaty,
potom asi 25 cm vrstvu zeminy, vo vrchnej časti výkopu zeminu zmiešanú s rašelinou do ktorej som osadil obsah kontajneru
s rastlinou, jej výška bola asi 45 cm a pozostávala z rozdvojeného výhonu s 5 mm hrubým na oboch.
Príčina?
Kultivar som aj asi neprimerane prihnojil "Krištalonom", taktiež som moc asi polieval. Ospravedlňujem sa za dlhý popis, pokladal som potrebné uviesˇčo najviac informácii. Prosím kto predpokladá príčťinu nech poradí či sa dá rastlinka zachrániť.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
fusta fusta

fusta je offline (nepripojený) fusta

Zdravím,

neviem, od koho máte objednané tie sadenice kiwi, ale skúste napísať svoj problém na tento mail: hejduk@pelargonie.cz
Je to skúsený pestovateľ mini kiwi a ak ich náhodou nemáte od neho, tak mu určite napíšte, určite bude vedieť poradiť. Má fantastickú stránku nielen o pestovaní minikiwi, ale aj iných zaujímavých plodín: www.pelargonie.cz
Vrele doporučujem navštíviť túto veľmi obsiahlu stránku, na ktorej sa dá nájsť veľmi veľa praktických rád a informácií. Ja osobne mnohé z nich s úspechom využívam . Myslím, že je tam dokonca na dotyčného pána aj telefón.
Podarilo sa mi na uvedeného pestovateľa nájsť kompletný kontakt, tak ho uvádzam: Josef Hejduk, Praha 4,Na krčské stráni 14, mobil: 602 230163 , tel. 261 216 192, fax: 261263580, E-mail: hejduk@pelargonie.cz
Naposledy upravil fusta : 10.07.08 at 21:17 Dôvod: Doplnenie textu
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Ďakujem za snahu o radu zn.fusta, ktorá však nebola aktuálna, lebo sa
týkala osoby vtedy už dávno zosnulej. Ste--ve
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Ako sa zachránila rastlinka kiwi arguty kult. "Issai":
- prestal som prihnojovať a polievať, neskoršie som iba málo polieval;
-keďže bolo leto rastlinu som denne od 11 do 15 h.zakrýval textíliou ak bolo silné slnko;
-skrútené listy úplne nevyschli, rastlinka si vyrašila postupne asi 10 list.rezerv.očiek, z ktorých vyrástli pekné listy;
-dozrelo aj päť miniatur.plodov. Staré a nové listy odpadli v novembri 2008.Ďakujem dokonalej prírode. Ste--ve
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja mám tento ťahavý krík už 14 rokov, rodiť začal po troch rokoch, každú jeseň oberieme cca 5-6 l vedierko plodov a robíme z neho výborný džem. Dá sa urobiť so želírovacím cukrom pre diabetikov, ale aj ako lekvár s cukrom, je výborný, kyslý a nenahraditeľný pri koláčikoch. Mám vyskúšané, že ak zjem čerstvých 15-20 plodov ( sú vo veľkosti väčšieho egreša) tak mi určite klesne tlak v priebehu 1/2 hodiny o 30-35 torr. Pestujeme ich pred balkónom a ťahá sa nám až na balkón na prvom poschodí, v lete výborne tieni. Denne vypije cca 8-10 l vody, polovicu ráno a polovicu večer, hnojím ho obyčajným hnojivom na muškáty. A to zdôrazňujem, bývame na horniakoch...
1 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

zn.ondrejvla:Váš príspevok prišiel pre mňa ako na objednávku.Chcem, aby sa pestovanie kiwi ešte viac rozšírilo a dopestovalo toto vzácne ovocie, lebo sa darí aj v našom podnebí. Teda aj Váš príspevok toto podporuje aj keď sa osobne nepoznáme.
Ako začiatočník pestovania drobnoplodých kultivarov kiwi vypracoval som si tzv.rámcový "Prehľad základných druhov odrôd kiwi" a ich obmedzene vybraný počet podľa mňa zaujimavých drobnoplodých a veľkoplodých kultivarov/spolui 46/. U každého kult. sú tam informácie o pôvode, jeho opelivosti, veľkosti plodov, mesiac ich dozrievania .Tento bol doplnený farebnými obrázkami rastlín ako aj ich plodov. tiež aj ďalších kult. Rozhodol som sa, že to všetko zverejním na internete pre potreby novozačínajúcich pestovateľov kiwi. Myslím, že to dobre poslúži aj pokročilejším pestovateľom.
Na FORUME webu Porada .sk žial nemám možnosti to uverejniť, lebo nesplňam podmienky počtu 15 príspevkov, čo je na škodu pre novozačínajúcich pestovateľov kiwi, ktorí také niečo potrebujú, lebo taký "Katalog" neexistuje, ani v Čechách ani na Slovensku. Hľadám súrne možnosť uverejnenia týchto informácii.
Ak niekto /aj p.administrátor/ vie pomôcť alebo poradiť, budem mu veľmi povďačný. Je to v záujme tých pre ktorých to ma slúžiť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ste-ve, keď si si mohol otvoriť túto tému, tak nevidím dôvod, prečo by si nemohol?! Myslím, že ak zaradíš správne tému - do sekcie záhradka, môžeš tam písať, prípadne dopĺňať informácie. A potom, je tu aj www.mojstyl.sk, čo je sestra tejto Porady, ak sa tam zaregistruješ, môžeš tiež odovzdávať svoje znalosti. A tých 15 príspevkov? Skús sa zapojiť do diskusie aj v iných témach, ak začneš v januári, máš čo čítať do decembra...
Určite svojimi radami pomôžeš mnohým poraďákom. Prajem ti, aby si tu našiel svoju obľúbenú stoličku, z ktorej sa ti nebude chcieť odísť.
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Ondrejvla: ďakujem za radu a na počte príspevkov pracujem. Je vtipná tá stolička, lebo je pravda, že počitač - tento s ničím
neporovnateľný vynález - je droga z titulu hladu po jeho informáciach.
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Prihováram sa Vám všetkým v prospešnej veci, - teda k súčasným a budúcim začiatočníkom pestovania k i w i. Nie som záhradník, ani odborník v pestovaní, rozmnožovaní a šľachtení kiwi, ani sa za takého týmto neprezentujem. Mám však niektoré poznatky a skúsenosti z pestovania ovocných stromov a kríkov a to ma priviedlo i k začiatkom pestovania kiwi. Teda aj ja som bol začiatočník v pestovaní kiwi, najmä drobnoplodých kultivarov. Ich pestovanie je u nás ešte málo rozšírené z dôvodu, že drobnoplodé nie sú dosť známe. Ide však o vzácne ovocie, preto sa oplatí tieto kultivary začať pestovať a nielen jednu rastlinu. Chcem, aby sa dopestovanie tohto ovocia ešte viac rozšírilo. Poznal som kiwi iba v obchodoch, aj to som nevedel, že je to vyšľachtený kultivar deliciosa z čínskej actinidie s ochlpenými plodmi. Nebolo mi známe ani to, že aj drobnoplodé kiwi existujú. Nemal som však možnosť získať k tomu potrebnú literatúru.
Využil som preto veľké možnosti získania informácii z internetu a vypracoval som si najprv systematiku odrôd kiwi. Tzv. rámcový „Prehľad základných druhov odrôd kiwi“ a ich obmedzene vybraný počet, podľa mňa zaujímavých drobnoplodých a veľkoplodých kultivarov. Pôvodne tento bol zostavený tak, aby obsahom neprekročil jednu stranu listového formátu A4. Nemohol som preto dodržať ani zásady pravopisu! Podobne bol k prehľadu napísaný na jednu listovú stranu aj jeho predslov a komentár. Pre ich uverejnenie v internete, však táto zásada nemohla byť platná, čím došlo k rozšíreniu textu aj na ďalšiu stranu listu. Takýchto podobných systematík pre zoradenie druhov odrôd kiwi existuje viac. K tomuto som sa tiež oboznámil s vedomosťami a skúsenosťami pána Hejduka, zverejnené na internete a to http://www.kiwiland.cz/, ktoré postačujú ako prvotné informácie pre začiatočníkov pestovania kiwi, najmä drobnoplodých. Tie sa stali hitom v našich pestovateľských zameraniach. Neviem si predstaviť, že by ich už niekto vedel všetky vyšľachtené kultivary vymenovať - zinventarizovať. Prehľad bol viac zameraný pre potreby začínajúcich pestovateľov kiwi a preto prednostne na aktinidia arguty, z toho dôvodu, že - ich pestovanie je v našich klimatických podmienkach menej náročné; - u tejto odrody aktinidia je už tiež viacero vyšľachtených jednodomých (samoopelivých) kultivarov u ktorých postačuje len jedna samičia rastlina. Je pravda, že ich opelenosť sa zvyšuje s vhodným samčím opeľovačom, ale to môže byť aj vhodný samičí samoopelivý kultivar arguty! Sú už viaceré informácie k pestovaniu kiwi; ktoré ešte viac rozširujú vedomosti pre potreby začiatočníkov – napr. na: http://www.exoflora.sk/modules/news/...hp?storyid=86; ako aj http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/stranka/kiwi a ďalšie.
Taktiež v prehľade odrôd uvedené informácie od p. Zdenka Černocha o kultivaroch aktinidie arguty a kolomikty na - http://www.exotickerostliny.cz/kiwi/2.html.

Mám teraz príležitosť vyjadriť vďaku pánovi Hejdukovi, pestovateľovi a rozširovateľovi kultivarov kiwi, najmä drobnoplodých; za jeho prínos pre rozšírenie dopestovania takéhoto ovocia a to: v mene začiatočníkov, ako aj v mene svojom - aj keď som ho osobne nepoznal. Nemal som už ani šťastie, aby som získal od neho jeho sadenice. Pri ich objednávaní mi bola oznámená smutná správa - jeho život sa v tom čase predčasne ukončil, čo je veľkou stratou nielen pre jeho blízkych, ale aj pre už veľkú rodinu nadšencov kiwiarov /kiwistov/, o ktorú sa aj on zaslúžil. Pre všeobecné dobro sa podelil so svojími vedomosťami a skúsenosťami, bez akéhokoľvek osobného prospechu Aj napriek konkurencii nebál sa médiami zverejniť úspešný spôsob rozmnožovania a tiež aj ďalšieho pestovania týchto teplomilných a exotických rastlín; - a to je všetko aj pestovateľmi využívané, vrátane rozmnožovania výpestkov kiwi! Chcem poďakovať aj ďalším pestovateľom, ako aj rozmnožovateľom výpestkov - škôlkarom a šľachtiteľom za nemalé zásluhy na rozširovaní pestovania týchto teplomilných, prípadne aj subtropických rastlín. Nemám možnosť ich tu osobitne vymenovať, pre ich už veľký počet. Predpokladám, že ich poznatky a skúsenosti nám budú naďalej mediálne alebo inak odovzdávať, začo im už dopredu vyjadrujem v mene nadšencov vďaku a uznanie. Po získaní základných vedomostí a skúseností v pestovaní kiwi treba hľadať pomoc aj u pokročilých pestovateľov, ktorí sú ochotní poradiť alebo pomôcť. Nakoniec je tiež prospešné sledovať FORUM o kiwi, kde sú účelné informácie o skúsenostiach, otázkach a vzájomných odpovediach pestovateľov, fotky, kontakty a pod.

Pri oboznamovaní sa s diskusnými fórami som zistil, že je mnoho nádejných začiatočníkov v pestovaní kiwi, ktorí nemajú však základné informácii o nich, z čoho sú veľmi nešťastní a nevyhnutne ich potrebujú získať, - teda aspoň také ako som ja získal z internetu. Rozhodol som sa preto uverejniť pre nich, - tiež v internete - hore uvádzaný prehľad, doplnený mne prístupnými farebnými obrázkami plodov kiwi, ktoré boli na viac doplnené ešte aj koncom roku 2008.Chcem týmto prispieť i ja pre rozšírenie pestovania kiwi. Nevylučujem, že tam nemôžu byť niektoré nepresnosti, začo sa vopred ospravedlňujem, ale ako som „kúpil tak aj predávam“! Viac informácii o vhodných kultivaroch kiwi, určených pre začiatočníkov, najmä na uvedenie do pestovania týchto rastlín - sa do prehľadu už nedostalo. Považujem ich však iba za „miniinformácie“(!) a „sú malou kvapkou z ich mora“. Tento prehľad nenahradzuje „Katalog...“, ktorý pestovateľom kiwi stále veľmi chybuje. K jeho zostaveniu by bolo možné využiť aj americký katalog, - viď. Google: „One Green World Online Catalog“. Záverom prajem všetkým aj sebe samému, nech sa nám v pestovaní kultivarov kiwi darí a prináša nám nielen potešenie a radosť z úspechu, ale aj úžitok! Štefan Mikuš
(Vysvetl.: - triedenie kultiv. podľa veľkosti plodov):
a) drobnoplodé do 5 cm;
b) veľkoplodé nad 5 cm.

Nasleduje hore uvedený „Prehľad...“

K I W I aktinidia (actinidia), pravotočivá popínavá liana, Bojnice, 3.2.2007

1) Aktinidia arguta: (význačná úzkolistá)
a) drobno-maloplodé (minikiwi),- kultiv.znesú pokles teploty -26 až-30ºC*“(výhony 6až10m)
b) veľkoplodé (.) – (budúcnosť vyšľachtenia), príp.viď.“inform.Z.Černoch aktinidia arguty“

2) Aktinidia kolomikta: (pestrolistá)
a) drobnoplodé. - kolomikta“Dr.Szymanowski“, aj „inform.Zd.Černoch aktinidia kolomikty“, znesú pokles teploty až -35˚C (výhony 4 až 6m);
b) veľkoplodé (.) – (budúcnosť vyšľachtenia), príp.viď.“inform.Z.Černoch aktin.kolomikty“

3) Aktinidia chinensis: (šinensis, čínska ochlpená),
a) drobnoplodé: - chinensis “Heiki“ nemecký samoopelivý kultivar.veľkosť egreša, vhodný do našich podmienok.
Aj: chinensis -deliciosa „Solo“ a chinensis -deliciosa „Jenny“.
b) veľkoplodé : - chinensis “Gooseberry“ v začiatkoch šľachtenia – Čína a ďalšie chinensis. Na Novom Zelande bola z chinen.vyšľacht.chinens.-“Deliciosa lahodná“,násled.napr.chinen. -deliciosa Abbott,Allison,Bruno,najpest.Hayward a jeho opeľovače Tomuri a Matua.Tiež Montgomery, Vincent, Starella a ďalšie staré a nové kultiv. chinen.-deliciosa - viď.aj Ad3b) Sú to všetko synonyma -chinensis!!!

4) Aktinid. melanandra: - (nebola vysledovaná)!
a) drobno-maloplodé (minikiwi) (.) - ?, znesú pokles teploty dtto*“1a)„;
b) veľkoplodé (.) – (budúcnosť vyšľachtenia ), (pozn.“Aktinidia č.1)až 4) sú rozhod.!“
5) Aktinidia lindl
6) Aktinid.polygama (striebor.)
7) Aktinid.purpúrová
8) Aktinid.rufa:
(a ďalšie Akt.č.9)až16)
K ich pestov.doporuč.sa obozn.na int.:http://www.kiwiland.cz/ a ď..
Pozn.:„informácie Zd.Černoch“ sú na : http://www.exotickerostliny.cz/kiwi/2.html



Ad 1a) Drobnoplodé odrody kiwi arguty: (hust.sadenia 1,5-2 m ); pozn. : Drobnoplodé kiwi majú hladkú konzumnú šupku a víťazia!!!
- arguta „Mafil“ukrainský cudzoopelivý kultivar zelené plody, veľké 3-5cm !!!
- arguta „Ambrosia“ synon.„Jumbo Verde“ talianský čiastočne samoopelivý kultivar 3-5cm veľkosť plodu.!!
- arguta „Urodnaya“ruský vďačne úrodn. kult. je(!) samoop.veľ.2-3cm,10.m; aj -arg.Nahodka;
- arguta „Weiki“,viac variant, nemecký samoopelivý kultivar, veľkosť plodov 2-3cm, sladké,
aromatické, s ďalším opeľovačom väčšia úroda, dozrieva zač.10.mes.;tiež –arg..Cordifolia
japonsko-korejsky kulivar, zaujímavý!!!
- arguta „Picollo“ talian. samoopel. kult.s plod.dlh.3cm,9-10.m; aj -arg.Rannaya rus.kult.8.m.;
- arguta „Ananasnaja“ cudzoopel. amer. význam. kult., zel. plody veľ.2-3 cm, 10.mes., kvalitný!!
- arguta „Natascha“ ruský region. kult. zel. plody veľk.2-3 cm; -arg. Rima kvalit.ukr.odr.3-5cm!!
- arguta „Ken´s Red“ nov. zel. cudzoop. kríž. s melanpur, červ.-purp. plod, veľ. 2-3cm,9-10.mes.;
- arguta „Issai“ japon. samoopel. kult., veľkosť plodov 2,5-4, cm, dozr. na prel. 9-10.mes.;
- arguta „MB 4“ český kultiv. vyšl. Drahokoupil, cudzoopel. s červ. duž., veľk. pl. 3 cm, 10.mes.;
- arguta „Hardy Red“ novzel. cudzoop. kul. červ. pl.2-3cm,8-9m.;aj-arg. Pozdnaya, rus. k. 9.mes.
- arguta „Geneva 1+2; 3, am. cudzoop. kult 9-10.m. i ďal. kult. arg; viď.“ inf. Z. Čern. akt. arguty“
Ad 1b) Veľkoplodé odrody kiwi arguty: (.) (budúcnosť vyšľacht.), (hust. sadenia 4-6 m).
- niektoré kult. arguty čo sú však zarad. do drobnopl. do 5cm; viď. aj inf. Zd. Černoch akt. arguty.

Ad 2a) Drobnoplodé odrody kiwi kolomikty:- viď. aj “inf. Zd. Černoch aktinidie kolomikty“
- kolomikta „Ananasnaya“ ruský Mičurin kultiv., cudzoopel., veľk. plodu 3-4 cm, zaujím.!
- kolomikta „Szymanowski“ samoop., dozr. 8.m. ,veľ. 2,5cm; -kol. Sientiabrskaja ukrai. kult.;
- kolom.č.17 p.Kola, cudzoop. dozr. k. 7.m., v. 4,5cm, úrodná, kval.! -kol. Krupnopladnaya rus. k.
Ad 2b) Veľkoplodé odrody kiwi kolomikty: (.) - (budúcnosť vyšľachtenia), viď. prípadne aj “informácie - Zd. Černoch, aktinidia kolomikty“;

Ad 3a) Drobnoplodé odrody kiwi chinensis: - chinen. „Heiki“, samoopel.; viď. hore 3a),
- chin. –deliciosa “Solo“ nemec. samoopel. kult. odol. voči mrazom, je najvh.do naš podm., 2-3cm.;
- V ostat. období tiež chin.- delic. “Jenny“ (Žanny), samoopel. nádej. čin. kult., stred. veľké plody (4-5cm) s výraz. arómou, znáša naše zimy, je mladý, ale perspek. kultiv. do našich podmienok.
Ad 3b) Veľkoplodé odrody kiwi chinensis: -chin.“Hort 16 A“.
Z nových najmä kultivar - chinen. “Oriental Delight“ samoopel., 12 cm dlhé plody, dozr. 9.m.

Kiwi chin. - deliciosa (Synon.-chinensis): Najpest. je najmä: chinen. - delic. „Hayward“. Aj u nás je tiež najpestov. samičou cudzoopeliv. rastlinou s opeľovačom „Tomuri“ a .„Matua“. Tento Hayward sa však údajne v našich podm. až tak moc neosvedč.(?)a jeho náhrada môže byť: chinensis -deliciosa “Bruno“(?), cudzoopeľ. kult., 12cm dlhý plod, ale je viac ochlpený! Tiež vhodná chinensis -deliciosa Starella s valcovými plodmi. Aj : chinensis -deliciosa „Top Star“, kultivar podobný Haywardu, aj s jeho opeľovačmi, hladká šupka bez ochlpenia !
Prípadne aj ďalšie variacie chinensis -deliciosa; - viď. aj 3b) !!

Vysvetl.: - triedenie kultiv. podľa veľkosti plodov:
a) drobnoplodé - do 5 cm;
b) veľkoplodé - nad 5 cm;
1.JPG  
2.JPG  
arguta  „Mafil“  ukrain.kult1.JPG  
arguta  „Mafil“  ukrain.kult2.JPG  
arguta  „Mafil“  ukrain.kult3.JPG  

arguta  „Planchon“ Korea kult.JPG  
arguta „Ambrosia – Jumbo Verte“1.JPG  
arguta „Ambrosia – Jumbo Verte“2.JPG  
arguta „Ambrosia – Jumbo Verte“3.JPG  
arguta „Ambrosia – Jumbo Verte“.JPG  

arguta „Ananasnaja“  amer.kult1.JPG  
arguta „Ananasnaja“  amer.kult2.JPG  
arguta „Ananasnaja“  amer.kult.JPG  
arguta „Anna´s“ varieta Hardy kiwi amer. kultivar.JPG  
arguta „Anna“  Hardy kiwi,  amer.kult.JPG  

arguta „Geneva 1“, 2“, 3“ amer.kult.JPG  
arguta „Geneva  2“ amer.kult.JPG  
arguta „Gordifolia“  japon.-korej.kult.JPG  
arguta „Hardy Red“  novozeal.kult.JPG  
1/1
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Pokračovanie obrázky
arguta „Issai“  japon.kult1.JPG  
arguta „Issai“  japon.kult2.JPG  
arguta „Issai“  japon.kult3.JPG  
arguta „Issai“  japon.kult4.JPG  
arguta „Issai“  japon.kult5.JPG  

arguta „Issai“  japon.kult.JPG  
arguta „Ken´s Red“  novozeal.kult.JPG  
arguta „Mafil“ ukrain.kult.JPG  
arguta „Sarunaschi“ japon.kult.JPG  
arguta „Urodnaya“  ruský kult.JPG  

arguta „Weiki“  nemec.kult.JPG  
arguta Kosui“ = kríženec „Issai x Delíc.Matua“, (samec),  japonský kult.JPG  
arguta semenáč  „K 1“1.JPG  
arguta semenáč  „K 1“.JPG  
chinensis  „Deliciosa  Hayward“  novozeal.kult.JPG  

Chinensis  „Tear  drop“ japon.kultiv.JPG  
chinensis „Deliciosa  Jenny“, (Žanny)  čínsky kult.JPG  
chinensis „Deliciosa Bruno“.JPG  
chinensis „Deliciosa Starella“ novozeal.kult.JPG  
Chinensis „Hort  16 A“  čínsky kult + v reze.JPG  

1/1
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Ďaľšie pokračovanie obrázkov
Chinensis „Oriental Deligh“ (samoopelivý !)  čínský kult.JPG  
Japonské divokorastúce „arguty“.jpg  
kolom. „Ananasnaya“ ruský kult.JPG  
kolom. „Krupnopladnaya“ (Kiwi Vine) ruský kult.JPG  
kolomikta  „Kiwi vine“,  kult.JPG  

kolomikta  „Sientiabrskaja“ (Kiwi Vine) ukrain.kult.JPG  
kolomikta „č.17 p. Kola“  český kult.jpg  
prehlad_druhov.jpg  
selekcia „Deliciosa v šľachtení na Nov.Zeal.JPG  
začiatky šľachtenia  Chinensis  „Gooseberry“ v Číne.JPG  

1/1
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Re: Pestovanie kiwi - problém

K príspevku vo vyššie uvedeného témata p.č. 9 (#9) dopĺňam:
Bol vynechaný názov príspevku, ktorý znie --
"Pre nových začiatočníkov pestovania drobnoplodých a veľkoplodých kultivarov"

Odsek Ad 1a)
- v riadku: - arguta "Urodnaya" na konci riadku sa nahrádza - arg. Anna´s, amer. kult., za nesprávnu - arg. Nahodka, ktorá je ruská kolomikta;

- v riadku: - arguta "Natascha" mení sa poradie, kult. arg. Rima prech.na začiatok riadku, nasledovne:
- arguta "Rima" ukrain.cudzoop.kult.zel.pl.veľk.3-5cm;- arg. Natascha rus. region.kult. 2-3cm; Ste-ve
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ahoj, prosím o radu - akú odrodu odporúčate zasadiť k Weiki, pre lepšie opelenie? Ďakujem.

Peter
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

PeterNR Pozri príspevok
Ahoj, prosím o radu - akú odrodu odporúčate zasadiť k Weiki, pre lepšie opelenie? Ďakujem.

Peter
Iná odroda ti moc nepomôže,treba vysadiť samca arguty!
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Dik za radu. Keby som vedel zohnať 100% samca, vysadil by som...
V predajni mi tvrdili, že Weiki je samoopelivá, ale na internete sú nejednoznačné informácie. Na žiadnej z rastlín nebolo uvedené, či je samec alebo samica. Preto som myslel, že by som to poistil inou odrodou...
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Nič si z toho nerob,takto som pestoval 4 roky samoopenlivé kiwi od p.Chovanca a ono je to kluk jak buk
Nejaký samec je k dispozícií
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Veď práve, rád by som to poistil, a vysadil samca už teraz. Dá sa nejako zistiť, či sú moje rastliny samčie alebo samičie?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ja to spoznám až podľa kvetu.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

.........a ako sa to dá poznať podľa kvetu?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

...já mám samoopelivé kiwi už po dva roky zakvitlo a boli na nom aj malé plody a po čase odpadli, tak neviem kde je chyba
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tu máš trochu osvety aj z fotografiami
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/stranka/kiwi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať