Zavrieť

Porady

Zaľahnutie v uchu

Viete mi niekto poradiť, čo robiť pri zaľahnutom uchu? Mávam to iba v lete, keď je teplo, po telesnej námahe je to horšie, iba ľavé, počujem si vlastný hlas a je to dosť nepríjemné...bola som aj na odborných vyšetreniach, brala som antibiotiká, ale nič nepomohlo...trvá to už asi 10 rokov a chcela by som sa toho zbaviť...kamarátka to máva naopak v zime, tak neviem z čoho to môže byť...ďakujem
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Fozga Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť, čo robiť pri zaľahnutom uchu? Mávam to iba v lete, keď je teplo, po telesnej námahe je to horšie, iba ľavé, počujem si vlastný hlas a je to dosť nepríjemné...bola som aj na odborných vyšetreniach, brala som antibiotiká, ale nič nepomohlo...trvá to už asi 10 rokov a chcela by som sa toho zbaviť...kamarátka to máva naopak v zime, tak neviem z čoho to môže byť...ďakujem
Mne pomáha ísť k ušnému vyšpricovať. Tiež to mávam dosť často.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maria.n maria.n

maria.n je offline (nepripojený) maria.n

ja som bola aj u ušného a potom som to mala ešte horšie.. tiež by mi nejaká babská rada pomohla.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Je to podobné ako v lietadle pri štarte. Nepomohol by ti cukrík?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Fozga Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť, čo robiť pri zaľahnutom uchu? Mávam to iba v lete, keď je teplo, po telesnej námahe je to horšie, iba ľavé, počujem si vlastný hlas a je to dosť nepríjemné...bola som aj na odborných vyšetreniach, brala som antibiotiká, ale nič nepomohlo...trvá to už asi 10 rokov a chcela by som sa toho zbaviť...kamarátka to máva naopak v zime, tak neviem z čoho to môže byť...ďakujem
skús cumlať cukrík alebo žuť žuvačku.mojmu priatelovy pomáha ked si zapchá nos stlačením ho a silno fukne do neho.
0 0
danka87 danka87

danka87 je offline (nepripojený) danka87

Ist k usnemu nech spravi prefuky, mne to tiez robievaju pomoze to, ale za cas sa to znova vrati, takze vzdy ist na prefuky...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Fozga Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť, čo robiť pri zaľahnutom uchu? Mávam to iba v lete, keď je teplo, po telesnej námahe je to horšie, iba ľavé, počujem si vlastný hlas a je to dosť nepríjemné...bola som aj na odborných vyšetreniach, brala som antibiotiká, ale nič nepomohlo...trvá to už asi 10 rokov a chcela by som sa toho zbaviť...kamarátka to máva naopak v zime, tak neviem z čoho to môže byť...ďakujem
Skús si kúpiť AUDISPRAY je na báze morskej soli. A babská rada: Lyžička prevarenej vody s lyžičkou propolisovej tinktúry zmiešať a nakvapkať na večer pred spaním upchať vatou.
0 0
mamiatko mamiatko

mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

Nič iné, žiadne problémy len tie uši ?
0 0
mamiatko mamiatko

mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

Myslím pre zdravích úplné "hlúposti" ako napr. suchá koža po sprchovaní, bolesti v kľboch zakaždým v iných, únava, ráno ťažké budenie, studené ruky - hlavne prsty a pod.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Mamiatko kam mieriš tými príznakami?
0 0
Fozga Fozga

Fozga je offline (nepripojený) Fozga

dakujem za rady, prefuky som skusala ale nepomohlo, no skusim znova pre istotu
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

Mozno ta to prekvapi, ale ucho mozes mat zalahnute aj zo zablokovanej chrbtice. Nebolieva ta nahodou?
0 0
Vlado78 Vlado78

Vlado78 je offline (nepripojený) Vlado78

Zdravim, ja mam nieco podobne v oboch usiach, tiez hlavne v lete, ked som uponahlany, vystaveny. Sam seba pocujem ako dycham a ked hovorim, je to akoby som si s megafonom krical do usi. Uz som bol aj u doktorky, prezrela usi, nos, dala do kabinky a nic nenasla. Ani o zanesenych usiach nic nehovorila, mozno som si ich mal dat preplachnut. Ale sponinala nieco co vyrovnava tlaky, nieco v strednom uchu a ze asi mi to nepracuje ako ma. Dala mi na to OLYNTH do nosa, aby som si ho obcas strekol ze ci to nepomoze. Teraz sa mi to nejako ukludnilo, tak neviem ci OLYNTH zabral.
0 0
mamiatko mamiatko

mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

Ninna Pozri príspevok
Mamiatko kam mieriš tými príznakami?
Nemierim nikam - ale môže to byť súhra vážneho ochorenia a viem o čom hovorím. Skôr som nereagovala - dovolenka , vyšetrenia .... a málo času nedostala som sa na PORADU.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Fozga Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť, čo robiť pri zaľahnutom uchu? Mávam to iba v lete, keď je teplo, po telesnej námahe je to horšie, iba ľavé, počujem si vlastný hlas a je to dosť nepríjemné...bola som aj na odborných vyšetreniach, brala som antibiotiká, ale nič nepomohlo...trvá to už asi 10 rokov a chcela by som sa toho zbaviť...kamarátka to máva naopak v zime, tak neviem z čoho to môže byť...ďakujem
Tento problém je potrebné riešiť u odborného lekára /neurológa/ pravdepodobne máš problémy s krčnou chrbticou a to sa prenáša do ucha.
0 0
SiMaMMM SiMaMMM

SiMaMMM je offline (nepripojený) SiMaMMM

Ahojte. Ja mám tiež problém so zalahovaním v ušoch. Väčšinou je to lavé ale sem tam aj pravé. Stáva sa mi to tak po obdobiach. Niekedy mi zalahuje trikrát denne a trvá to tak hodinku dve. Inokedy nemám problémy aj mesiac. Neviem kvôli čomu to mám. Ale stáva sa mi to pri cvičení, ked sa korčulujem, bežím na autobus alebo niekedy aj ked len som v klude doma. Išla som s tým k doktorovi ale nič mi nenašli. Robili mi rôzne vyšetrenia- tá kabínka na sluch, nejaké vyšetrenie s kamerou cez nos, rontgen hlavy. Jediné čo mi dali sú kvapky do nosa FLIXONASE. Doktor mi nehovoril ani o prečistení ucha. Neviem čo s tým mám už robiť. Je to naozaj otravné. Tiež si vtedy počujem dýchanie, ked rozprávam je to velmi divné. Každý mi hovorí že mám otvoriť ústa alebo skákať na nohe ale to nemám vodu v uchu. Mne nič také nezaberie. Musím vždy len čakať kým to prestane samo. Jáj a ešte mi doktor povedal čosi o vnútornej strane ucha, že tam je nejaký sval alebo také čosi a že sa mi to možno stahuje občas a preto pocitujem akoby zalahnutie. No neviem. Bojím sa že to bude čosi vážnejšie a zistím to až o pár rokov ked už potom nebudem môct nič urobiť. Ak niekto nájde na to liek alebo viete čo to znamená, prosím napíste sem. Fakt mi to pomôže.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Fozga Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť, čo robiť pri zaľahnutom uchu? Mávam to iba v lete, keď je teplo, po telesnej námahe je to horšie, iba ľavé, počujem si vlastný hlas a je to dosť nepríjemné...bola som aj na odborných vyšetreniach, brala som antibiotiká, ale nič nepomohlo...trvá to už asi 10 rokov a chcela by som sa toho zbaviť...kamarátka to máva naopak v zime, tak neviem z čoho to môže byť...ďakujem
Uši sú môj večný problém. Na "zaľahnutie" v uchu používam ušné sviečky. Niekedy ich je dostať v lekárni, ja som ich kupovala aj v predajni s čajmi a takými všelijakými homeopatikami.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Mne zalahlo v piatok prvý krat v živote.
Môze byt príčína aj bolesť zuba, lebo ma rozbolel v piatok zub, zaľahlo mi v uchu, zub uz neboli ale ucho stále zalahnuté.
Teraz neviem či mam ísť k zubárovi alebo na ušné :-(
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

evka-janekova Pozri príspevok
Mne zalahlo v piatok prvý krat v živote.
Môze byt príčína aj bolesť zuba, lebo ma rozbolel v piatok zub, zaľahlo mi v uchu, zub uz neboli ale ucho stále zalahnuté.
Teraz neviem či mam ísť k zubárovi alebo na ušné :-(
Zavri oči, chyť si nos, zhlboka sa nadýchni, zavri ústa a snaž sa vzduch tlačiť von...budeš cítiť lupkanie v ušiach. Ak sa nepodarí na prvýkrát - nádych a výdych opakuj..mne to pomáha
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
No konečne som sa min. piatok dostala k ušnej, už som nemohla vydrzať, zaľahlo mi aj v druhom pisalo až strach.
No takže po vyšetrení uši mam ok, ale nos mam v katastrofálnom stave, zanesene dutiny, a od toho mi zalahlo.
Takže lieky, speje do nosa a liečiť a liečit... nie vždy je problém s ušami v uchu :-)))
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

No prikladam skusenost nie so zalahnutim ale s piskanim a hucanim v usiach. Moj partner to mal roky hučalo mu v učiach a piskalo inak nemal žiadne problemy iba občas mával hnačky. Ušny mu prečistil uši a povedal že to bude v poriadku. Nebolo. Tak sme sa rozhodli že skúsime homeopatku. Išli sme tam muž povedal o čo ide a ona mu začala kontrolovať niečo uplne iné povedala nám že keď má človek takýto problém tak to budú buď plúca alebo črevá. robila mu tam nejaké merania a povedala mu nech ide na testy na celiakiu a alergiu na laktozu, že má také hodnoty že ešte to tam uplne neni, ale do dvoch troch rokov sa to prejavi. Tak išiel na testy a potvrdilo sa to, začal dodržiavať dietu, hnačky už nemá vôbec a hučanie a pískanie po dvoch rokoch prísnej diety úplne zmizlo. Takže naozaj súhlasím s tým, že mnohé problémy ktoré sa nám ukážu sú len sprievodný jav niečoho čo ešte nevidíme ale primárny problém tam už je a ak sa prelieči ten tak aj to druhé ustúpi alebo sa aspon zlepší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať