Zavrieť

Porady

rýchle a "ľahké" jedlá

Aj vy neviete čo dnes variť na obed? Zopár "ľahkých jedál" ktoré nepotrebujú dlhú prípravu. Prajem všetkým dobrú chuť.[/B]
Naposledy upravil flopnr : 17.07.08 at 14:03
Usporiadat
jaja1 jaja1

jaja1 je offline (nepripojený) jaja1

Pekná práca, aj som vytlačila pár receptov, fajn nápady keď už neviem čo variť,

a len na okraj, si myslím, že okrem pár výnimiek výraz rýchle na tieto jedlá moc nesedí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Rýchla a ľahká večera-pečená paprika alebo špecialitka
Do papriky nasypeme trochu vegety, osolíme a vložíme 2 syrčeky lunex a dáme na panvicu trochu oleja a opekámeť.Prikryté opekáme z každej strany asi 5 minút.Paprika je hotová, keď je na hnedo pripečená a zmäknutá.
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

je to výborné,len to trocha upresním:papriku trocha narežeme po dlžke a dovnútra natlačíme Lunex/Bambino/,dáme na panvicu s trochou masla alebo masti, opečieme pomaly z dvoch strán dohneda,podávam s chlebom-práve ju robím a trvá to max. 15.min. robím to obyčajne na večeru v časovom strese .Dobrú chuť.
0 0
adradic adradic

adradic je offline (nepripojený) adradic

máte pravdu, je to skutočne rýchle a veľmi chutné, niekedy to robím tak, že do papriky vložím hranolček tvrdého syra zabalený v plátku šunky. ak máte chuť trošku experimentovať, skúste: očistenú papriku nakrájať na rezance, tie popražiť na oleji kým nezmeknú a nakoniec primiešať mäkký tavený syr
0 0
adradic adradic

adradic je offline (nepripojený) adradic

a ešte jeden výborný a rýchly recept so špagetami, podobný tomu v zozname, ale tento bude asi trošku jemnejší, keďže cesnak sa chviľku popraží - 1 balík špagiet uvariť tak, aby neboli príliš mäkké ("al dente"), medzitým na panvici rozohriať trošku olivového oleja, pridať nasekaný cesnak (aspoň 6 strúčikov, alebo podľa chuti), tak za dve hrste nasekanej petržlenovej vňate a jednu podrvenú čili papričku, miešať max. 2 minúty, a nakoniec pridať scedené špagety, ktoré dobre premiešame s obsahom panvice. porcie na tanieri posypať nastrúhaným syrom (ideálny je parmezán).
0 0
rizko rizko

rizko je offline (nepripojený) rizko

Páčia sa mi tieto recepty
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

adi11 Pozri príspevok
Rýchla a ľahká večera-pečená paprika alebo špecialitka
Do papriky nasypeme trochu vegety, osolíme a vložíme 2 syrčeky lunex a dáme na panvicu trochu oleja a opekámeť.Prikryté opekáme z každej strany asi 5 minút.Paprika je hotová, keď je na hnedo pripečená a zmäknutá.
Robím to podobne, do papriky nasypem trocha vegety, vložím tavený syr, kúsok párku a rozložím (stojato) do vymastenej jenskej misy. V rúre upečiem. Je to vynikajúce, a hlavne tá syrová vytečená šťava....mňam
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Kaleráb na kyslo

Kalaráb očísíme, nakrájame na kocky cca ako mäso na guláš a dáme na cibuľke a oleji udusiť. Pridáme čierne mleté korenie a sladkú papriku.
Keď bude kaleráb napoly udusený, pridáme doň jednu kyslú smotanku a necháme dovariť.
Podávať s cestovinami.
Dobrú chuť!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
adradic Pozri príspevok
a ešte jeden výborný a rýchly recept so špagetami, podobný tomu v zozname, ale tento bude asi trošku jemnejší, keďže cesnak sa chviľku popraží - 1 balík špagiet uvariť tak, aby neboli príliš mäkké ("al dente"), medzitým na panvici rozohriať trošku olivového oleja, pridať nasekaný cesnak (aspoň 6 strúčikov, alebo podľa chuti), tak za dve hrste nasekanej petržlenovej vňate a jednu podrvenú čili papričku, miešať max. 2 minúty, a nakoniec pridať scedené špagety, ktoré dobre premiešame s obsahom panvice. porcie na tanieri posypať nastrúhaným syrom (ideálny je parmezán).
... toto vyzerá dobre. Chcela som si to uvariť dnes na večeru, ale zajtra idem navštíviť daňový úrad, tak asi to dnes vhodné nebude
0 0
kudzo kudzo

kudzo je offline (nepripojený) kudzo

vdaka za inspiraciu..mnam-mnam
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

čo tak rýchle placky na sladko s lekvárom alebo s kečupom a tatarkou :
ošúpeme zemiaky dáme uvariť, potom zlejeme a dotoho pridáme 1 alebo 2 vajcia podla množstva a výberovú múku, spracujeme na cesto v kastróle, potom robíme placky, ktoré na oleji opražíme z každej strany
dobrú chuť
0 0
adradic adradic

adradic je offline (nepripojený) adradic

Pridávam link na stránku s videoreceptom na rýchle špagety, ktorý som spomínal vyššie. Je tam aj ďalších cca 140 receptov, z ktorých časť spĺňa aj kategóriu "ľahké". http://www.stream.cz/video/37/73387-...odussi-spagety
Už teraz sa mi zbiehajú slinky na tatarák, lasagne a ostatné, asi preto, že obed bude až o chvíľu.
Naposledy upravil adradic : 25.07.08 at 10:24 Dôvod: doplnenie
0 0
jahoda999 jahoda999

jahoda999 je offline (nepripojený) jahoda999

som kto som som proste žienka domaca ...viac
super recept, poradte nejake dobre a chutne jednohubky dik
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Mrazené lístkové cesto nechať rozmraziť, rozvaľkať, potrieť kečupom, rozložiť naň plátky šunky, môže sa posypať trošku aj strúhaným syrom, zrolovať do rolády, potrieť vajíčkom, pokrájať na plátky asi 0,5 cm, rozložiť ich na plech vystlaný papierom na pečenie, na každý kúsok postriekať trošku syra bambina, do ktorého sme si urobili maličkú dierku, posypať pizza korením a dať zapiecť. Je to super aj teplé aj studené.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Lančmítové tajomstvo

Ingrediencie:
2 malé konzervy lančmítu
1 vajce
1 rožok
1 ČL horčice
sterilizovanú kapiu
50 g nastrúhaného tvrdého syra
majorán
vegetu
soľ
mleté čierne korenie

Popis prípravy:
Lančmít opatrne vyberieme z konzervy, aby sa nerozpadol. V strede každého urobíme otvor tak, aby vznikla obruč hrubá asi 1,5 cm. Vyrezanú časť lančmítu roztlačíme v miske vidličkou. Pridáme vajce, na kocky pokrájaný rožok a zmes okoreníme majoránom, vegetou, soľou a čiernym korením. Dobre premiešame. Ochutíme horčicou a posekanou kapiou. Pripravenou plnkou naplníme otvory v lančmíte, vrch posypeme nastrúhaným syrom a dáme zapiecť do vyhriatej rúry asi na 15 minút. Podávame so zemiakmi a so zeleninovým šalátom.
Naľavo je ešte zbytok plnky. Pozor nepopáľte sa, na tom pekáči je to ešte horúce.
IMG_0255.jpg  
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

práve teraz ma napadol jeden recerpt ,ktorý som dávno nerobila. Ak máte kyslé mlieko / ja ho teraz nemám ale dám asi 3 dcl von z chladničky a bude zajtra na večeru/ tak je to ozaj super rýchle. ani neviem ako by som to nazvala. Ja tomu vravím lokše z kyslého mlieka. Všetko robím len od oka takze asi 3dcl kyslého mlieka, pridám vajce ,štipku soli, asi lyžičku sody bicarbony a tolko polohr. múky aby bolo cesto také aby sa dalo formovať na niečo ako placky,lebo dolky.Cesto je skor redšie... Na pomúčenom tanieri alebo dostičke si vytvarujem cesto a vyprážam na oleji. Moje deti to majú najdadšej so slivkovým lekvárom. Mňam už sa teším ako to zajtra urobím.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

asi 3dcl kyslého mlieka, 1 vajce, štipka soli,lyžička sody bicarbony a tolko pol. múky aby bolo cesto tvarovateľné. na pomúčenom tanieri tvarujem niečo ako lievance a vyprážam na oleji. Natieram to so slivkovým lekvárom.Mojim deťom to veľmi chutí a je to ozaj rýchle.
0 0
engelchen.bodka engelchen.bodka

engelchen.bodka je offline (nepripojený) engelchen.bodka

Super téma....Keďže doma je nás 5 žien, ja ako najmladšia mám málokedy možnosť postaviť sa ku sporáku...a preto sú tieto recepty pre mna ako stvorené, keďže viem len omeletu a praženicu

ĎAKUJEM
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

rychle rizoto:

zeleninove:

na 2 PL oleja spenim na drobno nakrajanu mensiu cibulku.medzitym si precedim na site zavarene fazulove strucky,hrasok a mrkvu-dostat aj kupit,ale ja mam domace.do hotovej cibulky toto pridam a ochutim 1 KL paradajkoveho pretlaku,korenim,solou a troskou sojovej omacky-necham dobre prehriat a premiesavammedzitym sa dusi ryza-ta je za pol hodinku hotova.vsetko spolu zmiesam a podavam s nastruhanym syrom.

hubove:

rovnako ako predosle,len miesto zeleniny pouzijem sterilizovane huby a ochutim to solou,korenim,stipkou kari korenia a sladkou mletou paprikou-zmiesam s ryzou .
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Pórové rezance:
Na dobre prerastanej slaninke, ktorú vyškvarím - ak nepustí pridám olivový olej popražím pórik- ale len do sklovita, poriadne okorením, zmiešam s uvarenými širokými rezancami, na tanieri posypem parmazánom. Vynikajúce so suchým bielym vínkom.


Alebo druhá alternatíva špagety s rukolou:
Na olivovom oleji popražím cesnačik, pridám pršut - netreba veľa len pre chuť , výborná je aj schwarvaldská šunka z Lidlu, keď to zavonia, pridám dobre umytú a osušenú rukolu / za 2 hrste/,
premiešam a ihneď odstavím. Podávam so špagetami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať