Zavrieť

Porady

Neroztekajuci sa syr

Mili poradaci,

hladam odpoved na to, aky druh syra mate vyskusany na pouzivanie na spizy napr. na tradicne maso na ihle na grilovanie teraz v lete, alebo aj na pecenie v rure. Myslim tym tradicnu zivansku - teda napichnute na ihlu - maso, klobaska, cibula, paprika, paradajky a my mame radi aj syr - lenze uz davno sme nenasli taky druh, ktory sa pri grilovani resp. peceni neroztecie, ale na druhej strane z neho nezostane taka " gumova" zuvacka.

Privitam Vase osobne dobre skusenosti a odporucania!

Pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    Ja si myslím, že ten syr, ktorý má najmenšie % tuku sa najmenej rozteká.
    Uprednostňujem 30% Eidam pred 45%.
    Tvrdé syry vyrobené z tuku vôbec nekupujem i keď sú lacnejšie. Sú to vlastne náhražky.
    Kupujem len tie tvrdé syry, ktoré sú vyrobené z mlieka.

    rizko je offline (nepripojený) rizko

    rizko
    Vyprážný syr sa nebude roztekať, ak ho zabalíš do trojobalu, necháš ho trochu uschnúť a ešte raz do vajíčka a strúhanky.

    Aluš je offline (nepripojený) Aluš

    Aluš
    Ja presne ako "rizko" 2x obalím syr a dám ho do mrazáku zamrazit.
    Vyprážam ho zamrznutý a určite sa neroztečie. Takto si pripravím hned niekolko porcií syra do mrazáku takže rýchla večera u nás potom pozostáva len výber z mrazáka a vypraženie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hm, ale otázka smerovala na vyriešenie špízov......
    tiež by ma to zaujímalo.

    Aluš je offline (nepripojený) Aluš

    Aluš
    Najlepšie je asi do špízov nedávať vôbec syr. Ja som tiež skúšala kombináciu so syrom a roztekal sa mi.
    Skús k nim podávať nejaký zeleninový šalát so syrom.

    Ale fakt aj mňa by zaujímalo či niekto objavil neroztekajúci syr
    ktorý sa dá použiť na grilovanie.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - casto robim spiz : kuracie prsia+brokolica+tvrdy syr, obalim v trojobale 2x, alebo v hustejsom cesticku, na oleji pomalicky opekam z kazdej strany aby sa maso prepieklo, ani nepamatam, ci mi syr niekedy vytiekol ???
    - k tomu zemiaky a zeleninovy salat, popripade tatarka - pre mojho syna jednoznacne MŇAM !!!

    Julda SR je offline (nepripojený) Julda SR

    Julda SR
    Podľa mňa taky syr nenajdeš, ktorý sa ti neroztečie nad grilovacím uhlim. Ja by som ti poradil ai tak, že všetko ostatné urob tak ako robiš a syr daj až na koniec alebo narež ho naplatky a nech si každy zoberie podľa chuti.

    adalbertus je offline (nepripojený) adalbertus

    adalbertus
    Celý problém je v obsahu tuku.Čím viac tuku,tým skor sa roztečie.Treba nájst niečo v strede,pretože málotučný je dost nedobrý.Aspon pre mna!Dostat syr špeciálne určený na vysmážanie ,netreba ho ani obalovat a on sa pekne do zlatista osmaží,pričom si zachová skoro povodný tvar(Zvolen).

    adalbertus je offline (nepripojený) adalbertus

    adalbertus
    Teraz spekulácia!Doba tepelnej úpravy masa a syra je dost rozdielna.Vydrží to akýkolvek syr?Možno by som špíz ku koncu dohotovenia posypal strúhaným syrom.Alebo v prípade úpravy v kuchyni na panvici celé zabalil do trojobalu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Určite sa neroztečie tvrdý syr na vyprážanie- Tehla " KRAVIČKA" Liptov.

    adalbertus je offline (nepripojený) adalbertus

    adalbertus
    olybaba Pozri príspevok
    pozdravujem,
    - casto robim spiz : kuracie prsia+brokolica+tvrdy syr, obalim v trojobale 2x, alebo v hustejsom cesticku, na oleji pomalicky opekam z kazdej strany aby sa maso prepieklo, ani nepamatam, ci mi syr niekedy vytiekol ???
    - k tomu zemiaky a zeleninovy salat, popripade tatarka - pre mojho syna jednoznacne MŇAM !!!
    Prepáč,teraz som si všimol Tvoju skúsenost,nechcel som plagiát.

    adalbertus je offline (nepripojený) adalbertus

    adalbertus
    adalbertus Pozri príspevok
    olybaba,prepáč,teraz som si všimol,že tu je Tvoja skúsenost a funguje to!
    Toto sa nejakú chvílu nechcelo načítat.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Na gril odporúčam čerstvý ovčí syr, potriem ho zmäsou olivového oleja, grilovacieho korenia a bazalky, napichnem na ihlu a dám grilovať na grilovaciu tácku spolu so zeleninou. Pred grilovaním ho nechám aspoň 1 hodinu marinovať.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    My robíme taký tradičný špíz bez syra v tomto zložení:
    marinované kuracie prsia = plátky, hrubý plátok cibule, plátok slaninky a takto sa to navrství na celý špíz aj 20 - 30 cm. Parádne mňam
    Vyskúšajte.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Manual Pozri príspevok
    My robíme taký tradičný špíz bez syra v tomto zložení:
    marinované kuracie prsia = plátky, hrubý plátok cibule, plátok slaninky a takto sa to navrství na celý špíz aj 20 - 30 cm. Parádne mňam
    Vyskúšajte.
    Janko - ja som hladná a tu takéto chute! Keby som nešla ráno na krv, hneď idem upratovať chladničku. fňuk...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.