Zavrieť

Porady

Sklad - MRP

Dobry den,

chcela by som Vas este poprosit o radu.

Mam internetovy obchod, vystavujem ku kazdemu jednotlivemu predaju fakturu. A teda robim vydaj ku kazdej fakture. Je nutne tiez tlacit vydajku ku kazdej FA alebo staci vytlacit len zoznam vydajov a tento zoznam prilozit k fakturam? Uctujem v programe MRP.

Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

Myslím, že stačí vytlačiť zoznam výdajov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Učtovný záznam:

31/(5) Ak účtovná jednotka vedie účtovné záznamy v technickej forme, je povinná disponovať takými prostriedkami, nosičmi a vybavením, ktoré umožňujú vykonať prevod účtovných záznamov do formy, v ktorej je ich obsah pre fyzickú osobu čitateľný. Pre potreby overovania účtovnej závierky audítorom (§ 19), jej zverejňovania (§ 21) a pre potreby orgánov podľa § 38 je účtovná jednotka povinná na požiadanie umožniť oprávneným osobám zoznámiť sa s obsahom nimi určených účtovných záznamov v písomnej forme a v technickej forme, ak účtovná jednotka vedie účtovné záznamy v technickej forme. Túto povinnosť má účtovná jednotka po dobu, počas ktorej je povinná viesť alebo uchovávať uvedené účtovné záznamy.
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

betka Pozri príspevok
Učtovný záznam:

31/(5) Ak účtovná jednotka vedie účtovné záznamy v technickej forme, je povinná disponovať takými prostriedkami, nosičmi a vybavením, ktoré umožňujú vykonať prevod účtovných záznamov do formy, v ktorej je ich obsah pre fyzickú osobu čitateľný. Pre potreby overovania účtovnej závierky audítorom (§ 19), jej zverejňovania (§ 21) a pre potreby orgánov podľa § 38 je účtovná jednotka povinná na požiadanie umožniť oprávneným osobám zoznámiť sa s obsahom nimi určených účtovných záznamov v písomnej forme a v technickej forme, ak účtovná jednotka vedie účtovné záznamy v technickej forme. Túto povinnosť má účtovná jednotka po dobu, počas ktorej je povinná viesť alebo uchovávať uvedené účtovné záznamy.
s tým súhlasím, chcela som tým povedať, že nemusí tlačiť hneď výdajky ku faktúram.
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Dakujem za odpoved, takze vlastne to nemusim mat vytlacene, ale ked dostanem kontroĺu, som povinna to aj tak vytlacit. Takze asi je lepsie to robit priebezne, lebo potom by toho bolo naraz vela.... Len skoda tolkeho papiera...:-)
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Dobrý deň, chcem vás požiadať o radu ohľadom skladu v MRP - PU:
- mám dva sklady - sklad materiálu /materiál využívame pri službách, ktoré poskytujeme klientom
a sklad tovaru - tovar priamo na predaj
môj problém spočíva v tom, že potrebovala som časť tovaru na poskytnutie služby , čiže som si dala presun na iný sklad, ale v karte na sklade tovaru mi tento presun neberie do úvahy. Dá sa to nejako riešiť? Alebo musím interným dokladom preúčtovať z jedného skladu na iný?
Ďakujem
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Prosím, vie mi niekto pomôcť ? ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús si spraviť výdajku pohyby Funkcie - presun na iný sklad. Presunie sa Ti príjemkou na druhý sklad, a tam Ti zapíše počet presunutých kusov. V druhom sklade budeš mať o to množsto menej. Takto som to ja pochopila.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ja som to spravila tak, že som sa v sklade tovaru postavila na príjem, ktorého časť som potrebovala presunúť na sklad materiálu. Príjemkou sa mi to dostalo do skladu materiálu, ale výdaj na sklade tovaru nefiguruje. Tak asi túto výdajku musím ešte raz zapísať ako novú výdajku. Myslela som že je to jednoduchšie a že mi automaticky zapíše aj výdaj. dakujem za pomoc
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Poprosila by som o radu, v programe Sklad (samostatný program) som si vytvorila 4 sklady, ako to urobiť, aby sa mi skladové karty vytvárané v jednom sklade automaticky nevytvárali aj vo zvyšných troch skladoch, a ako sa nastavuje metóda ocenenia? Mám potvrdené priemerovanie, ale ja by som chcela FIFO, len si to neviem prehodiť. Ďakujem.
Naposledy upravil ivti : 29.08.08 at 18:06
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

ivti Pozri príspevok
Poprosila by som o radu, v programe Sklad (samostatný program) som si vytvorila 4 sklady, ako to urobiť, aby sa mi skladové karty vytvárané v jednom sklade automaticky nevytvárali aj vo zvyšných troch skladoch, a ako sa nastavuje metóda ocenenia? Mám potvrdené priemerovanie, ale ja by som chcela FIFO, len si to neviem prehodiť. Ďakujem.
Ešte raz zadávam otázku...
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahojte. Chcela by som sa spýtať, akým spôsobom je možné v sieťovej verzii v MRP zaúčtovať pohyby na sklade? Odkiaľ ťahať údaje do účtovného denníku alebo kde je taká funkcia "schovaná" ja ju neviem nájsť. Kolega robí faktúry a hneď aj vydáva zo skladu. Ja ju však zaúčtovávam a potrebujem aj skladový pohyb. Vie niekto poradiť?
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

ivti Pozri príspevok
Poprosila by som o radu, v programe Sklad (samostatný program) som si vytvorila 4 sklady, ako to urobiť, aby sa mi skladové karty vytvárané v jednom sklade automaticky nevytvárali aj vo zvyšných troch skladoch, a ako sa nastavuje metóda ocenenia? Mám potvrdené priemerovanie, ale ja by som chcela FIFO, len si to neviem prehodiť. Ďakujem.
Prosím poraďte
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Anonymka Pozri príspevok
Ahojte. Chcela by som sa spýtať, akým spôsobom je možné v sieťovej verzii v MRP zaúčtovať pohyby na sklade? Odkiaľ ťahať údaje do účtovného denníku alebo kde je taká funkcia "schovaná" ja ju neviem nájsť. Kolega robí faktúry a hneď aj vydáva zo skladu. Ja ju však zaúčtovávam a potrebujem aj skladový pohyb. Vie niekto poradiť?
Sklad - pohyby, klikneš na príjemku, resp. výdajku ktorú chceš zaúčtovať, Funkcie- Zaúčtovanie pohybu.
1 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

Dobré ránko chcela by som Vás poprosiť o radu.Zákazník si zakúpil tovar vystavila som mu doklad z RP urobila dennú uzávierku.Asi o 2 dni sa ozval že si chce vymeniť jednu položku z tovaru plus dokúpiť iný tovar.Ako mám teraz postupovať?Vrátený tovar potrebujem dostať znova na sklad.Môžem sa vrátiť do pôvodného dokladu a v ňom urobiť položku s mínusom za vrátený tovar a zároveň tam dať nový tovar?Asi nie ak už bola denná uzávierka .Neviem čo s tým mám robiť.Prosím poraďte mi.Ďakujem pekne
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

k-a-t-k-a Pozri príspevok
Dobré ránko chcela by som Vás poprosiť o radu.Zákazník si zakúpil tovar vystavila som mu doklad z RP urobila dennú uzávierku.Asi o 2 dni sa ozval že si chce vymeniť jednu položku z tovaru plus dokúpiť iný tovar.Ako mám teraz postupovať?Vrátený tovar potrebujem dostať znova na sklad.Môžem sa vrátiť do pôvodného dokladu a v ňom urobiť položku s mínusom za vrátený tovar a zároveň tam dať nový tovar?Asi nie ak už bola denná uzávierka .Neviem čo s tým mám robiť.Prosím poraďte mi.Ďakujem pekne
Na to slúži tlačítko "Refundácia"...
Tovar, ktorý zákazník vráti vyrefunduješ na základe pôvodného bločku v predajnej cene a ďalej blokuješ tovar, ktorý ešte zákazník nakúpi... Urobíš si kopiu bločku, ktorú odložíš s poznámkou prečo si to refundovala. (Tento postup sa využíva, keď zákazník potrebuje mať orginál pôvodného bločku, napr. v účtovníctve, alebo kvôli záruke iného tovarua a pod.).
Druhá možnosť je, že tovar vyrefunduješ a bloček ukončíš. Pripneš k nemu orginál bločku o nákupe toho ktorého tovaru, ktorý Ti dá zákazník, a odložíš, tiež s poznámkou, že tovar bol vrátený, pre prípadnú kontrolu z DU...
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

čiže sa vrátim do oôvodného bločku a v ňom to opravím?Nevadí že už bola urobená denná uzávierka a na druhý deň už bol vystavený bloček z RP?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

k-a-t-k-a Pozri príspevok
čiže sa vrátim do oôvodného bločku a v ňom to opravím?Nevadí že už bola urobená denná uzávierka a na druhý deň už bol vystavený bloček z RP?
Nie. Pôvodný bloček neopravuješ. Hore opísané úkony urobíš na novom bločku v aktuálnom čase, teda dnes.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

Veľmi pekne Ti ďakujem za pomoc.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte poradníci, pomôžte mi niekto so skladom v MRP PU, prosím.
Už dlhšiu dobu sa snažím zadať si položky do skladový h kariet no nedarí sa mi to a už som z toho zúfala. Podľa návodu neviem to nahodiť a potrebovala by som tak ľudský to vysvetliť. Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
položky: myslíš pohyby?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať