Zavrieť

Porady

pálenka

Vie mi niekto poradiť ako založim pálenku zo zemiakov? Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Iveta Malíková Pozri príspevok
ahoj, viem ze to bolo davno co si nieco pisala na tuto temu ale chcem sa spytat. vedla nas susedia predali dom, a novy majitel chce postavit oficialnu certifikovanu palenicu, nevies ci to bude smrdiet, kadit alebo hlucne? ked to mate v dedine uz. ale asi si nepomözem aj ked nebudem s tym suhlasit. nejak ma obide - ostatni suhlasia vratane starostu. dik
Nie je to až taký neznesiteľný smrad, ako keď sa pálilo niekedy takmer v každom dome. Skorej taká špecifická ovocná vôňa. Jedine keď idem okolo si uvedomím, čo sa asi v ten deň páli. Ale je to kúsok od cesty (asi 30 m). Myslím si, že by Vám to veľmi nevadilo, lebo mám kamarátku, ktorá býva neďaleko pálenice, ale z druhej strany a nikdy som ju nepočula, aby si sťažovala. No ale rozhodnutie je na Vás.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Iveta Malíková Pozri príspevok
ahoj, viem ze to bolo davno co si nieco pisala na tuto temu ale chcem sa spytat. vedla nas susedia predali dom, a novy majitel chce postavit oficialnu certifikovanu palenicu, nevies ci to bude smrdiet, kadit alebo hlucne? ked to mate v dedine uz. ale asi si nepomözem aj ked nebudem s tym suhlasit. nejak ma obide - ostatni suhlasia vratane starostu. dik

Ale zase to môže mať aj výhody,keď budete mať chuť na frťana,stačí inhalovať a splní to svoj účel a ešte k tomu to bude aj zadara!
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ešte ma s tým pálením napadla jedna perlička. Je to asi 10 rokov. Ku kamarátovi môjho manžela sa nasťahovala jedna teta, ktorá veľmi veľa rozprávala. Kamarát mal tiež doma pálenicu na čierno a pálili spoločnú ražnú. Teta im mezitým rozprávala a rozprávala a kamarát aj s mojim mužom prikladali na oheň aby im nevyhaslo a zabudli miešať. Kotol vybuchol, zafixírovaná celá tzv. pálenica, celé námestie smradu. Keď išli na pivo, všetci návštevníci šenku od nich utekali, mysleli si, že sa po..... My s tetou sme asi 2-3 dni po nich čistily. Tak ujov syn pri najbližšel návšteve doma pálenicu zlikvidoval.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Naklicit jacmen, pridat rozdrvene zemiaky, varit, scedit, kvasit, palit. Namiesto nakliceneho jacmena je mozne pouzit kupovane hotove fermenty. Alebo (nemam vyskusane) zemiaky sa sparia pri 150*C, scedia, kvasia, palia. Podstatou je rozbit dlhe molekuly skrobu, ktore kvasinky nevedia spracovat, na kratke molekuly cukrov.
1 0
Iveta Malíková Iveta Malíková

Iveta Malíková je offline (nepripojený) Iveta Malíková

no ty si ma teda potesila hihi..
dufam ze take nieco sa nestane.
pekne sviatky
0 0
Iveta Malíková Iveta Malíková

Iveta Malíková je offline (nepripojený) Iveta Malíková

no mame dve male deti tak to 'potesi' potom...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://ekonomika.sme.sk/diskusie/175...-Madarska.html
0 0
lt-pek lt-pek

lt-pek je offline (nepripojený) lt-pek

Kto vie poradiť palenie zo zamrznutych zemiakov su fest sladke, kto poradí, nestači ich nechať zamrnut a potom dať kvasiť bolo by to jednoduchsie, som len amater a tak ma to napadlo kto vie nech napiše,Dik
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Založ novú otázku, tu sa to stratí, navyše téma z roku 2010
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať