Zavrieť

Porady

Meranie stavu naplnenia žumpy

Ahojte,

dnes som obsypal novú žumpu na chalupe a napadlo ma, že skôr, ako ju úplne zasypem, by som mal zabezpečiť to, ako budem vedieť, že je žumpa plná bez toho, aby som musel otvárať poklop.

Máte niekto nejaký tip alebo overené zariadenie, ktoré mi ukáže stav naplnenia mojej žumpy ? Napr. nejaký senzor, ktorý bude strčený v žumpe a bude mi ukazovať na ukazovateli v kúpelni stav vodnej hladiny ..... alebo niečo podobné.

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Senzory sú - také doštičky čo indikujú, keď hladina klesne alebo stúpne - max. a min. stav pričom zapnú potrebný spotrebič(obyč. čerpadlo). Plynulé meranie hladiny - sonda a alektronika - stojí okolo 70-80 tisíc a je otázne, kao by to fungovalo v žumpovom prostredí, to čistenie a pod., stretol som sa s tým pri pitnej, úžitkovej či dažďovej, spodnej vode ..
    Na žumpu by som to riešil asi mechanicky plavákom, na ňom nejaká tyč, ktorá by trčala cez nejaké hrdlo von a vizuálne by si videl vždy výšku hladiny (napísané veľmi zjednodušene, treba došolichať detaily),,,
    vicktor Super, jasne, plavak!
    Napadlo ma kontrolovat ponorenim nejakej laty, vytahovanim, meranim, ale kto sa bude spinit??? Takze k late pripevnim dve bandasky od destilky alebo ostrekovaca.
    Na vysvetlenie (a pre vase pobavenie a posmesne odpovede):
    Kedysi zo spodneho podlazia, ktore je pod urovnou ulicnej kanalizacie, som mal prietokove vytlacne cerpadlo (10 tisic skk v roku 2000). Zial fungovalo len na studenu vodu, tepla voda z vane alebo pracky zo neochladila a tepelna poistka ho vypla.
    Takze opatovne sme vykopali jamu pod uroven podlahy, je tam len mala zump-icka (s ponornym vytlacnym zumpo-cerpadlom Wilo (20000 skk)) a na jej "streche", cca 2m vysoky komin s priemerom 40 cm z takeho cerveneho tvrdeho plastu (s vrchnakom). Mam podozrenie ci to cerpadlo je stale funcne. Svietenim dnu som nic nevyvodil ci sa hladina zvysuje/znizuje. Brecka vrchnak nikdy nenadvihne, pretoze majstri spravili bezpecnostny odtokovy vyvod.
    No a tu latku na plavakoch v komine uvidim!
    1500 eur usetrenych!

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    smith Pozri príspevok
    ...Cez to hrdlo by sa asi šíril zápach, čo by bolo asi nežiadúce.
    ... no pokiaľ by plavák nenadvihol "signalizačnú tyč" opatrenú klobúčikom, ktorý by dovtedy uzavieral vodiacu rúru, tak by sa nešíril zápach. A keď ju zdvihne, aspoň bude mať istenú dvojnásobnú signalizáciu - jednak zdvihnutú tyčku, jednak širiaci sa zápach - preplnenej žumpy.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    signalizácia plnej žumpy bez toho, aby si otváral poklop je taká, že si obsah žumpy poklop otvorí sám Myslím, že po čase zistíš asi za akú dobu sa žumpa naplní a nemusíš vymýšľať zlepšováky.
    peterkos2 Presne tak.Za 16 rokov,čo bývam v svojom RD sa mi stalo 2 krát,že som mal plnú žumpu celkom a zistil som to tak,že WC už ťažko splachovalo.Aj po tomto zistení ešte do žumpy čoto vojde

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No ja to zisťujem tak, že na 10 sekúnd zadržím dych a otvorím poklop. A nestojí to nič.

    Cez to hrdlo by sa asi šíril zápach, čo by bolo asi nežiadúce.

    KristianBB je offline (nepripojený) KristianBB

    KristianBB
    Pozeram, ze tema je uz dost stara, ale napisem.. Zaoberam sa snimacovou technikou a najpohodlnejsie riesenie je hladinomer priamo v zumpe a zobrazovacia jednotka v dome/chate, kde neustale vidite na displayi vysku hladiny v zumpe. Najlacnejsie riesenie (jednoduchy ultrazvukovy hladinomer + zobrazovacia jednotka s istenim a menicom + montazny mat. a praca) mi vychadza okolo 1200 - 1300€...
    Naposledy upravil ivka70 : 06.04.16 at 12:21 Dôvod: odstranenie mailu
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Jessus, 1200 Ečok za takú hlúposť.
    Nepoviem, v nejakej výrobnej prevádzke, ale na CHALUPE ???
    GSM modul to nemá, aby došla SMSka ?
    KristianBB Nepovedal som ze je to lacne... Ale niektori ludia nemaju problem s peniazmi a chcu svoje pohodlie...
    KoxXxo za 1200€ mu to budem chodiť kontrolovať ..
    misoft @KristianBB: hladinový spínač s plavákom, pár metrov dvojlikny, trafo, žiarovka, bzučiak.... signalizácia jak vyšitá - a za cca 50€.
    A ty tu pcháš nejaké "čudo" za 1200€ - z Mesiaca si spadol?
    buchač KristianBB (Dnes 10:26) Nepovedal som ze je to lacne... Ale niektori ludia nemaju problem s peniazmi a chcu svoje pohodlie...
    ==============================
    To je síce pravda....ALE takýto určite nemajú žumpu.
    KristianBB Preco nie, ked maju barak v oblasti bez kanalizacie ? Moj sused ma barak / palac za pol miliona eur a ma zumpu Ale zistoval som dnes lacnejsie riesenia a take uplne, ale uplne najlacnejsie a najjednoduchsie riesenie dokonca bez nutnosti tahania kabla do zumpy mi vychadza do 250€... So snimacom na baterku, ktora vydrzi 5 rokov a displeyom, ktory sa len strci do lubovolnej zasuvky v dome... Ale za kvalitu snimaca by som ruku do ohna nedal. Take uz profesionalnejsie a pracnejsie do 900€...
      zbaliť

    Meranie stavu naplnenia žumpy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.