Zavrieť

Porady

nejde mi defragmentacia

Prosim pri zapnuti defragmentaci sa mi vyhodi: Defragmentacia (C: ) bola prerusena vzhladom na nekonzistencie rozpoznane v systeme suborov. Spuste program CHKDSK alebo SCANDISK na disku (C: ) aby sa tieto nekonzistencie opravili. Potom spustite program Defragmentacia disku znova.

Stiahol som si CHKDSK ale nechce sa mi zapnut (proste mozem nanho klikat ako blby a on sa mi ani nezapne nic nevihodi robi ako keby sa nic nestalo)
pls poraditemi???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    scandisk neviem ako si mohol skade stahovat, kedze ho mas priamo predinstalovany vo windowse.. kliknes pravym na disk ktory chces kontrolovatm kliknes na vlastnosti a v karte nastroje (Tools) kliknes na Kontrolu chyb,, skontrolovať teraz.... kliknes na start a je to...!

    JohnSo je offline (nepripojený) JohnSo

    JohnSo
    ano radili ti dobre, najprv scandisk v nudzovom rezime a potom defragmentacia...
    este len upresnim, ze pocas tychto ukonov, ukonci vsetky programy, kedze defragmentacia presuva subory a "plata diery" v diskovom poli a akonahle nejaky program pocas defragmentacie zapise nejaky subor, defragmentacia zacne znova a potom moze trvat hodiny... Idealne je ked defragmentacia bezi uplne sama a nebezi v pozadi ziadny iny program...

    Ak by toto nepomohlo, skus celu proceduru v DOSe, ale ak sa v tom moc nevyznas, radsej poziadaj niekoho skusenejisieho...

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Soubor chkdsk.exe by měl být v adresáři C:\WINDOWS\system32 a nejde spustit přímo poklepem na soubor. Spustíš ho ze Start>Spustit>a napiš
    chkdsk /f (před /f je mezera!).
    V dosovém okně, které se objeví zadej a (ano) a potvrď Entrem. Restartuj počítač a kontrola se ti spustí po restartu
    Po skončení kontroly zkus defragmentaci znovu

    nejde mi defragmentacia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.