Zavrieť

Porady

Dovoz z Ciny, colnica a DPH z dovozu

Zdravim Poradu

Mam 23 rokov, rozhodol som sa zacat podnikat, myslim ze je lepsie zacat v mladom veku, ziskam skusenosti, snad si aj nieco zarobim
Mal by som par otazok, s ktorymi by ste mi mohli pomoct pls
1)Ako je to s DPH pri dovoze z Ciny ak som zivnostnik?
2)Udajne sa to DPH da ziskat spat, ako a ako dlho to trva?
3)Da sa jej nejak vyhnut, pocul som nieco ze ak cinania poslu balik ako "gift" neplatim DPH, je to pravda? a v akom mnozstve moze byt balik poslany ako "gift"?
4)Ked platim cez T/T, teda swiftovy prenos, z banky do banky, som sa dopocul ze tiez neplatim DPH, udajne len ked to ide na dobierku, je to pravda?
5)Ak to zaplatim vopred cez T/T, ako vlastne colnici vedia co je dnu?A ako vedia aka je hodnota baliku?Urcite maju nejake scannere, ale ajtak som nejak mimo z toho
6)A ako zistim ze mam nieco na colnici? To sa tam mam ist zaregistrovat alebo co? Ved nemaju na mna kontakt..ci mi poslu podla adresy na baliku nejaky list?
7)A ako dlho trva kym nieco pride z Ciny na SR?Firma mi tvrdi, ze ak to zaplatim, v ten den to poslu. Kolko to trva?

Tak dakujem vopred za rady Inak idem kupovat fotaky a kamery, tak vsetky otazky su vlastne o tomto druhu tovaru
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    1. nad 22 € sa plati +20% DPH nad 150 €sa k tomu pripocita aj CLO to je v rozsahu 2,7-4,7%

    2. musis byt platca DPH a vrati a po zuctovani

    3. pri podnikani by som toto asi neodporucal, colnici kontorluju aj namatkovo, baliky ja otvaraju .. hodnotu tovaru si bud vedia odhadnut alebo im ju musis preukazat - potvrdenie objednavky atd .. ak kupujes od znameho da sa to urcite poslat ako gift ak kupujem od nejakeho eshopu tak to pochybujem

    4. asi blbost
    5. vid bod č. 3

    6. colnica ti posle list na zaklade adresy ktora je na baliku www.colnica.sk - viac info

    7. zvycajne mesiac ca 30 dni

    8- aj ked si sa nepytal fotaky a kamery budes istotne potrebovat poistit cim odpadaju vsetky tvoje dohady o hodnote balika asi is nedas tovar za 2000 €poistit na 20 ... navyse ak sa jedna o fejky resp. napodobeniny zanciek naprikal to bude kopia s logom CANON tak ti to ani nepride a potom si precitas v mediach clanok kde colnici buldozerom rozmackavaju ilegalny tovar fejky .. a tam bude aj tvoj fotacik. Ak su to original veci tak ostatne Body platia. Viacej menej.

    Dovoz z Ciny, colnica a DPH z dovozu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.