Zavrieť

Porady

žiadosť na uvedenie priestorov do prevádzky

je potrebné požiadať Regionálny úrad VZ o rozhodnutie na uvedenie pracovných priestorov do prevádzky , a to aj v prípade ak sa jedná o prenajaté kancelárie kde sa vykonáva administratívna činnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronika1 Pozri príspevok
    je potrebné požiadať Regionálny úrad VZ o rozhodnutie na uvedenie pracovných priestorov do prevádzky , a to aj v prípade ak sa jedná o prenajaté kancelárie kde sa vykonáva administratívna činnosť?
    Zrejme máš na mysli vyjadrenie od okresného hygienika. Tak tá by mala byť.

    veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

    veronika1
    Čo všetko treba k žiadosti doložiť, a čo v prípade že o to rozhodnutie žiadame už neskoro, myslím tým to že podnikateľská činnosť sa už vykonáva niekoľko rokov a to povolenie sme nemali. Sú za to aj nejaké sankcie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronika1 Pozri príspevok
    Čo všetko treba k žiadosti doložiť, a čo v prípade že o to rozhodnutie žiadame už neskoro, myslím tým to že podnikateľská činnosť sa už vykonáva niekoľko rokov a to povolenie sme nemali. Sú za to aj nejaké sankcie?
    Sankcie neviem, ale treba podať žiadosť o vydanie stanoviska. Je tam aj nejaký kolok, len teraz neviem v akej hodnote.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Bol 500 Sk, ale neviem či sa to nemenilo. Veronika, nemá náhodou to povolenie majiteľ nehnuteľnosti, ak to máte len v prenájme? Možno má súhlas prenajímať na kanc. priestory. Skús sa ho opýtať, možno bude stačiť urobiť len dodatok k zmluve o prenájme.

    Ešte chcem doplniť, že ten kolok na Reg. úrad verejného zdravotníctva bol 500 Sk, nie sankcia. Sankciu by asi dal len keď živnostenský úrad keby prišiel na kontrolu...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jara Pozri príspevok
    Bol 500 Sk, ale neviem či sa to nemenilo. Veronika, nemá náhodou to povolenie majiteľ nehnuteľnosti, ak to máte len v prenájme? Možno má súhlas prenajímať na kanc. priestory. Skús sa ho opýtať, možno bude stačiť urobiť len dodatok k zmluve o prenájme.

    Mal som kanceláriu v prenájme, a majiteľ priestorov mal vyjadrenie od hygienika, napriek tomu som potreboval aj ja vyjadrenie vystavené na moje meno pri kontrole zo živn.úradu.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Súhlasím, že je to potrebné. Ide len o to, aby nejakým spôsobom mali "očistené" /ak sa to tak dá povedať/, staré roky...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lienkovo Pozri príspevok
    Trva to dlho od ziadosti kym hygiena pride skontrolovat priestory?
    Asi 2 týždne, ale ak sa dohodneš s hygieničkou, že ju privezieš a odvezieš, tak ide to aj rýchlejšie. My sme to takto riešili. Došiel som pre hygieničku do BA-Ružinov. Prezrela, skontrolovala priestory, odviezol späť do BA. A o dva dni bol posudok - vyjadrenie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lienkovo Pozri príspevok
    diky, a co vsetko kontrolovala?
    Osvetlenie prirodzeným svetlom, vetranie, miestnosť pre osobnú hygienu, teda WC či je tam aj umývadlo. Či náhodou steny nie sú plesnivé, či nie sú v prietore umiestnené stroje čo potrebujú lepšie vetranie (napr. kopírka, kde vzniká ozon pri kopírovaní).......

    Thema je offline (nepripojený) Thema

    Thema
    Ahojte, mohla by som poprosiť, ak niekto má tú žiadosť na uvedenie priestorov do prevádzky, aby ju sem prilepil. Nikde ju neviem nájsť, ani na stránkach RÚVZ.

    Ďakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Thema Pozri príspevok
    Ahojte, mohla by som poprosiť, ak niekto má tú žiadosť na uvedenie priestorov do prevádzky, aby ju sem prilepil. Nikde ju neviem nájsť, ani na stránkach RÚVZ.

    Ďakujem
    Nám to robili nedávno. Tu máš tlačivo žiadosti.

    nana134 je offline (nepripojený) nana134

    nana134
    ahojte poradaci,ak posielam ziadost na RUVZ,tak kam sa to posiela?Posiela sa to do Bratislavy,kde mam trvaly pobyt,alebo v meste kde zacinam podnikat?Dakujem

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    nana134 Pozri príspevok
    ahojte poradaci,ak posielam ziadost na RUVZ,tak kam sa to posiela?Posiela sa to do Bratislavy,kde mam trvaly pobyt,alebo v meste kde zacinam podnikat?Dakujem
    Samozrejme, že sa to posiela na miestne príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, v regióne ktorého je predmetná prevádzka. Napr. Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva Bratislava prislúcha celá Bratislava s okresmi I. a ž V. a okresy Malacky, Senec a Pezinok.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mintra Pozri príspevok
    Áno je za to pokuta od 160,- € až po 13 000,- €
    Odpovedáš na príspevok, čo je vyše roka starý...
    Dobry den. Mohol by mi niekto poradit? Zobrala som si priestory ubytovacieho zariadenia do prenajmu. Tie priestory boli uz uvedene do prevadzky majitelom v decembri minuleho roka. Potrebovala by som vediet, ci musim opatovne ja poziadat o uvedenie do prevadzky kedze to budem prevadzkovat na svoju zivnost. Dakujem pekne za radu

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    strapanka Pozri príspevok
    Dobry den. Mohol by mi niekto poradit? Zobrala som si priestory ubytovacieho zariadenia do prenajmu. Tie priestory boli uz uvedene do prevadzky majitelom v decembri minuleho roka. Potrebovala by som vediet, ci musim opatovne ja poziadat o uvedenie do prevadzky kedze to budem prevadzkovat na svoju zivnost. Dakujem pekne za radu
    Áno, si povinná požiadať RÚVZ o vydanie súhlasného rozhodnutia k prevádzkarni na meno svojej firmy, súhlas bývalého prevádzkovateľa nepostačuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.