Zavrieť

Porady

Nemozem chodit na telesnu

Zdravim,
potreboval by som pomoct s mojim, pre mna velkym problemom. Uz o par dni zacnem studovat na gymnaziu a mam obavy z toho, co ma tam caka. Okrem obav z toho, ake to tam bude tazke kvoli uceniu mam obavy z telesnej vychovy. Uz na zakladnej v skole som v nej ani nahodou nevynikal. Mal som problemy aj s pre niekoho jednoduchymi cvikmi. Ked islo o gymnastiku, bolo to moje najvacsie trapenie. Dodnes neviem urobit kotul, stojku, preskocit kozu, splhat na tyci, proste nic. Som totalne neschopny. Posledne roky som sa snazil takymto cvikom vyhnut vyhovorkami, ze ma nieco boli, alebo ked som bol chory, poziadal som doktorku aby mi napisala ze nemam cvicit aspon mesiac. V rokoch predtym sa ma to ucitelia snazili naucit, ale marne. Proste to neslo a mna to stvalo. Vacsinou som sa nestretol s pochopenim, najma zo strany spoluziakov. Boli to stale dookola len same posmesky, poznamky atd. A ja som doma nerobil cele dni nic ine, ako rozmyslal, ake to zajtra na telesnej bude, ako sa mi budu spoluziaci smiat. Mal som strach. Strach z este vacsieho strapnenia, z reakcie ucitela, z toho ake to bude na hodine telesnej... Teraz tento strach zacinam pocitovat znova. Caka ma telesna na strednej a ja uz nechcem cvicit. Nechcem sa znova trapit kvoli telesnej, mysliet na to ake to bude, ako budu reagovat spoluziaci... Chcem mat od toho konecne pokoj, mat klud, nemat strach, sustredit sa len na ucenie. Ja uz to dalej neznesiem, nechcem chodit na telesnu! Prosim pomozte mi, co mam robit?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Lukas63 Pozri príspevok
Zdravim,
potreboval by som pomoct s mojim, pre mna velkym problemom. Uz o par dni zacnem studovat na gymnaziu a mam obavy z toho, co ma tam caka. Okrem obav z toho, ake to tam bude tazke kvoli uceniu mam obavy z telesnej vychovy. Uz na zakladnej v skole som v nej ani nahodou nevynikal. Mal som problemy aj s pre niekoho jednoduchymi cvikmi. Ked islo o gymnastiku, bolo to moje najvacsie trapenie. Dodnes neviem urobit kotul, stojku, preskocit kozu, splhat na tyci, proste nic. Som totalne neschopny. Posledne roky som sa snazil takymto cvikom vyhnut vyhovorkami, ze ma nieco boli, alebo ked som bol chory, poziadal som doktorku aby mi napisala ze nemam cvicit aspon mesiac. V rokoch predtym sa ma to ucitelia snazili naucit, ale marne. Proste to neslo a mna to stvalo. Vacsinou som sa nestretol s pochopenim, najma zo strany spoluziakov. Boli to stale dookola len same posmesky, poznamky atd. A ja som doma nerobil cele dni nic ine, ako rozmyslal, ake to zajtra na telesnej bude, ako sa mi budu spoluziaci smiat. Mal som strach. Strach z este vacsieho strapnenia, z reakcie ucitela, z toho ake to bude na hodine telesnej... Teraz tento strach zacinam pocitovat znova. Caka ma telesna na strednej a ja uz nechcem cvicit. Nechcem sa znova trapit kvoli telesnej, mysliet na to ake to bude, ako budu reagovat spoluziaci... Chcem mat od toho konecne pokoj, mat klud, nemat strach, sustredit sa len na ucenie. Ja uz to dalej neznesiem, nechcem chodit na telesnu! Prosim pomozte mi, co mam robit?
Pokiaľ je tvoj problém spôsobený fyzickou predispozíciou (tzn. že zdravotne nezvládaš TV), tak nech ťa z TV oslobodí detská lekárka.

Ak je to len tvoja trauma, navštív detského psychológa, ktorý na základe diagnózy by ťa tiež mohol oslobodiť od TV.

Ale ak nie si telesne postihnutý, tak nevidím dôvod, prečo by ťa mali oslobodzovať z TV.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prečo píšeš ,že si "totálne neschopný"? Nekrivdíš si trochu? Myslím,že dosť!
A čo tak zobrať to trochu s humorom? No dobre, nevieš urobiť kotúľ, tak trošku okolo toho "zašaškuj"! Urob taký, aký vieš! Učiteľ ocení snahu, spolužiaci sa pobavia, ty si to vykompenzuješ v inom predmete, kde si dobrý a basta. Nerieš to!
Nie všetci majú talent na všetko.Sústreď sa na to, čo máš. Možno iný spolužiak je lepší v telocviku, Ty napr. si lepší v matike...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ja uz to dalej neznesiem, nechcem chodit na telesnu! Prosim pomozte mi, co mam robit?
postaviť sa čelom k tvojmu "problému" - útek a strach nie je riešenie,
myslíš, že by si sa veľmi strápnil ak by si požiadal niekoho zdatného o pomoc? / proste, aby ťa niekto naučil tie cviky? /ja myslím, že práve naopak - všetkým podobným situáciam sa v budúcnosti "útekom" nezbavíš,
držím ti palce, aby si nabral odvahu .........
písí: ten pocit, že si prekonal sám seba, stojí za to
Naposledy upravil hanelie : 23.08.08 at 08:14
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Môžem Ťa potešiť, že ani ja som nevynikala v telesnej. Síce kotúľ som spravila ( a aj spravím) bez problémov. Mojim problémom bol beh. Jednoducho som nevedela rýchlo bežať, tiež skákať do výšky - tak do pol metra ako tak. Spolužiaci mali zábavu. ALe zato som vynikala v matematike, fyzike, v slovenskom jazyku. V podstate som nemala problém so žiadnym predmetom okrem telesnej. Na hrazdu a na lano som doteraz nevyliezla. A nehambím sa za to. Každý sme iný. Na telesnej rob to, čo vieš. Čo nevieš, snaž sa aspoň trochu. Niekedy sa aj snaha hodnotí. Aj mňa to stresovalo. Mala som mindráky pred telesnou. Ale učňovskú školu som spravila a potom som študovala som radšej večerne a diaľkovo a tam nie je telesná. Čo takto dokončiť prvý ročník a prestúpiť na večerné gymnázium? Tam nebude telesná. Ten prvý ročník musíš spraviť zo zákona. Taktiež na vysokú choď študovať diaľkove a máš s telesnou vystarané
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Prečítaj si aj túto tému, tam je tiež jeden ulievak z TV:

http://www.porada.sk/t78626-telocvik...m-pomozte.html
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Mali sme na strednej jednu babu jednotkárku, šikovnú na šitie ..., na frajerov, no telesná bola jej trest. Telocvikárka sa ju síce snažila občas povzbudiť, no ja si akurát pamätám, ked jej hovorila pri preskoku cez kozu: No výborne, výborne! Už ti to ide lepšie. Máš to za 4!!!

No ona to brala s humorom. Na vysvedčenie mala samé jednotky, okrem trojky z telesnej. Na konci roka sa zlutovali a dali jej dvojku.

To píšem len preto, nech vieš, že "sú také prípady". Možno chalani to majú o niečo horšie, no ozaj to treba brať "aj s humorom", ... aj ked "nám sa píše, čo?! "
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Ja som mala podobný problém. Decká v škole vedia byť riadne kruté. Znášanie posmeškov, a to nielen na hodine TV, ale aj cez prestávky, nelichotivé prezývky. Veľmi som vďačná svojej mame, že mi vybavila oslobodenie od TV u lekárky. Dodnes sa po tyči šplhať neviem, na lano ani nevyskočím, kozu nepreskočím a nechýba mi to. No milujem beh vo voľnej prírode, bicyklovanie, aerobic, plávanie. Podľa mňa nie všetci sme stavaní na to, aby sme dokázali šaškovať pred obecenstvom. Najmä, ak nám niečo skutočne nejde. Oslobodenie od TV nepovažujem za útek pred problémom, ale oslobodenie od psychickej traumy, ktorú človek zažíva.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Hodnota človeka určite nezávisí od toho, či vie spraviť kotúľ či mlynské koleso, ale v Tvojom veku je dosť dôležitý pohľad okolia. V júni si na porade písal, že učenie Ti ide dobre, chceš ísť na VŠ, preto si si zvolil Gymnázium, takže aj keď máš obavy, s učením to asi zvládneš. Ak je človek kamarátsky medzi spolužiakmi, komunikuje, nevyvoláva konflikty, sem tam dokáže poradiť, vysvetliť, tak ho spolužiaci (aspoň väčšina) berú a nemajú problém s tým, že Ti to nejde na telesnej. Takmer v každej triede sa taký nájde, niekto to jednoducho nemá vrodené, iný pre nadváhu, iný možno pre nejakú telesnú chybu. Vyhýbať sa pohybu však nemá význam, len to môže zhoršiť, rovnako snaha hneď všetko zvládnuť nemusí vyjsť. Treba začať trpezlivo a dôsledne od jednoduchších vecí, aj keď sa Ti nebudú zdať ktoovieako príťažlivé, začať tak bicyklovaním alebo joggingom a postupne zvyšovať náročnosť alebo zručnosť s loptou, lezením a pod. (Inak na gympli sme boli radi, keď sa našiel niekto ochotný stáť v bráne pri futbale).
0 0
dominik01 dominik01

dominik01 je offline (nepripojený) dominik01

Ja chcem len doplniť. A povedať tým čo majú otázky tipu "Ale je to ˇaz také hrozné" "Veď dve hodiny tv za týžden prežiješ" "Nevadí spolužiaci sa trochu posmejú veď vynikáš v inom" a teraz :
Musím povedat sám za seba je to neskutočne hrozné" ja som tv na zakladnej prezil asi tak ze sa neznamkovala a s mojimi spoluziakmi som prezil tak ze som nebol uplne jediny kto bol taky antitalent ale bol som najvetsi.
Teraz ked pride gymnazium ani sam neviem co budem robit.A to sa bude aj znamkovat.Chapem aka je telsna potrebna ale vy nikto kot nemate taky problem neviete ako sa citim. Ze cely tyzden mamvam deprisie co bude na telesnej a ako sa zasa strápnim. Ja ani ani nebojim trapasu bojim sa telesnej. A neviete ze stres ,depresia je CIVILIZAČNÁ CHOROBA? To akože mám vyrisit podla toho "nevadi kusok sa na tv potrapis 2x za tyzden neni vela" a raz dostanem infarkt z toho mozno uz aj 15rocny? A nejde len o psychicke ublizovanie ked si raz neverite ide to horsie aj po tej fyzickej. Pametam si na moj osodovy den ked som prestal mat telesnu rad uplne,ani predtym som nebol nejaky sportovy talent ale pocas jednej gymnastiky co sa mi nic nedarilo vsetci sa po mne skerili a ucitel len krutil hlavou ..to som mal ziskat nejaku sebaoistotu? A mal som spravit kotul na svedsku dosku? AK neviete co to je su to take dosky na sebe naukladane a bolo mi to vyskoko asi do pol pasa..mal som cele telo rozklepane a triasol som sa.samozrejme sa mi to nepodarilo..a co horsie ucitel mi poved ze uz to radsej nemam skusat..ze som si skoro dolamla väzy..naštastie som si ich nedolámal no čo ak by sa to stalo? Mal by som aj podla vas chodit dalej na TV akoby nic?
Nehvorim ze sporty neamam rad mam rad plavanie,lyzovanie,badbinton,pinpong,a rad sa aj bicyklujem ale telesna je pre mna horor.
Tak podla mna vase rady niektorych su nemiestne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dominik01 Pozri príspevok
Ja chcem len doplniť. A povedať tým čo majú otázky tipu "Ale je to ˇaz také hrozné" "Veď dve hodiny tv za týžden prežiješ" "Nevadí spolužiaci sa trochu posmejú veď vynikáš v inom" a teraz :
Musím povedat sám za seba je to neskutočne hrozné" ja som tv na zakladnej prezil asi tak ze sa neznamkovala a s mojimi spoluziakmi som prezil tak ze som nebol uplne jediny kto bol taky antitalent ale bol som najvetsi.
Teraz ked pride gymnazium ani sam neviem co budem robit.A to sa bude aj znamkovat.Chapem aka je telsna potrebna ale vy nikto kot nemate taky problem neviete ako sa citim. Ze cely tyzden mamvam deprisie co bude na telesnej a ako sa zasa strápnim. Ja ani ani nebojim trapasu bojim sa telesnej. A neviete ze stres ,depresia je CIVILIZAČNÁ CHOROBA? To akože mám vyrisit podla toho "nevadi kusok sa na tv potrapis 2x za tyzden neni vela" a raz dostanem infarkt z toho mozno uz aj 15rocny? A nejde len o psychicke ublizovanie ked si raz neverite ide to horsie aj po tej fyzickej. Pametam si na moj osodovy den ked som prestal mat telesnu rad uplne,ani predtym som nebol nejaky sportovy talent ale pocas jednej gymnastiky co sa mi nic nedarilo vsetci sa po mne skerili a ucitel len krutil hlavou ..to som mal ziskat nejaku sebaoistotu? A mal som spravit kotul na svedsku dosku? AK neviete co to je su to take dosky na sebe naukladane a bolo mi to vyskoko asi do pol pasa..mal som cele telo rozklepane a triasol som sa.samozrejme sa mi to nepodarilo..a co horsie ucitel mi poved ze uz to radsej nemam skusat..ze som si skoro dolamla väzy..naštastie som si ich nedolámal no čo ak by sa to stalo? Mal by som aj podla vas chodit dalej na TV akoby nic?
Nehvorim ze sporty neamam rad mam rad plavanie,lyzovanie,badbinton,pinpong,a rad sa aj bicyklujem ale telesna je pre mna horor.
Tak podla mna vase rady niektorych su nemiestne.
Nie je to trochu silné slovo, že naše rady boli "nemiestne"?
Lukáš nás požiadal o radu. Všetci , čo mu odpísali sa mu snažili pomôcť nejakým nápadom, alebo tipom ,ako by to riešili oni...
Neverím, že by mu niekto chcel zle a nedajbože ho doviesť k "infarktu"!
Bolo by podľa teba lepšie ho ľutovať a radiť mu: Lukáško,nájdi si nejakého známeho,ktorý Ti vypíše ospravedlnenku?
To by bolo podľa teba seriózne?

Veď život mladým aj starším prináša dennodenne situácie, ktoré nemáme radi, ktoré nás stresujú, ktoré robíme neradi.
Je lepšie, keď sa ich mladý človek naučí zdolávať a žiť s nimi,ako keby sa od mlada učil, že ho bude každý ľutovať a ospravedlňovať.

Ja Lukášovi fandím, že nabral odvahu sa spýtať iných ľudí na ich názor a požiadať o radu.Bola by som rada, keby mu nejaká rada pomohla.
Veď v živote ho čaká ešte nejedna prekážka,určite ju ľahšie zdolá s homorom alebo zodpovednosťou, ako s ufňukanou ospravedlnekou.
PS: tiež som nikdy nemala rada telesnú,ale nejako som to vždy prežila...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

pridám sa aj ja do debaty. Skok cez kozu? Horor!! Šplh po lane? Katastrofa!!! a mohla by som pokračovať do zblbnutia. Najlepšia obrana pred posmechom? Jednoducho som bola prvá, ktorá si dokázala zo seba robiť srandu. Pobavili sme sa všetci a moja hrdosť neutrpela. Neskôr som sa k športu vrátila, síce len k hasičskému ale z druhej strany taký beh po kladine s dvoma hadicami, ktoré bolo treba rozhodiť, spojiť do kopy a to všetko za behu, preskok cez bariéru a podobné sranda disciplíny plus kolektívny požiarny útok v plnej zbroji, zaberačka ale aj kus srandy. Takže nevzdávať sa, nebáť sa posmechu, postaviť sa tomu čelom. Niekto múdry povedal: Život je pes a pes je predsa najlepší priateľ človeka. :-)
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
dominik01 Pozri príspevok
Ja chcem len doplniť. A povedať tým čo majú otázky tipu "Ale je to ˇaz také hrozné" "Veď dve hodiny tv za týžden prežiješ" "Nevadí spolužiaci sa trochu posmejú veď vynikáš v inom" a teraz :
Musím povedat sám za seba je to neskutočne hrozné" ja som tv na zakladnej prezil asi tak ze sa neznamkovala a s mojimi spoluziakmi som prezil tak ze som nebol uplne jediny kto bol taky antitalent ale bol som najvetsi.
Teraz ked pride gymnazium ani sam neviem co budem robit.A to sa bude aj znamkovat.Chapem aka je telsna potrebna ale vy nikto kot nemate taky problem neviete ako sa citim. Ze cely tyzden mamvam deprisie co bude na telesnej a ako sa zasa strápnim. Ja ani ani nebojim trapasu bojim sa telesnej. A neviete ze stres ,depresia je CIVILIZAČNÁ CHOROBA? To akože mám vyrisit podla toho "nevadi kusok sa na tv potrapis 2x za tyzden neni vela" a raz dostanem infarkt z toho mozno uz aj 15rocny? A nejde len o psychicke ublizovanie ked si raz neverite ide to horsie aj po tej fyzickej. Pametam si na moj osodovy den ked som prestal mat telesnu rad uplne,ani predtym som nebol nejaky sportovy talent ale pocas jednej gymnastiky co sa mi nic nedarilo vsetci sa po mne skerili a ucitel len krutil hlavou ..to som mal ziskat nejaku sebaoistotu? A mal som spravit kotul na svedsku dosku? AK neviete co to je su to take dosky na sebe naukladane a bolo mi to vyskoko asi do pol pasa..mal som cele telo rozklepane a triasol som sa.samozrejme sa mi to nepodarilo..a co horsie ucitel mi poved ze uz to radsej nemam skusat..ze som si skoro dolamla väzy..naštastie som si ich nedolámal no čo ak by sa to stalo? Mal by som aj podla vas chodit dalej na TV akoby nic?
Nehvorim ze sporty neamam rad mam rad plavanie,lyzovanie,badbinton,pinpong,a rad sa aj bicyklujem ale telesna je pre mna horor.
Tak podla mna vase rady niektorych su nemiestne.
V prvom rade budeš mať problém s jazykom slovenským. V druhom rade s konverzáciou na príslušnej úrovni gymnazistu. V treťom rade aj keď oneskorene: Ohýbaj ma mamko.....;
Naposledy upravil Danila : 06.09.08 at 06:40
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
a nie je trocha divné, že zadávateľ témy od 22. 8. 2008 do vlastnej témy ani raz nezakukol?
0 0
dominik01 dominik01

dominik01 je offline (nepripojený) dominik01

takže áno mate pravdu tie slová že vaše radi boli nemiestne bolo silné slovo ale nemyslel som to tak..tak sa ospravedlňujem..k tej gramatike a vyjdrovaniu..ja nemam cas davat mekcene a dlzne ani ciarky ..snazim si davat pozor aspon na i/y no ked mam nahodu chybu do nie je podstatne..
a ktomu ze zakladatel temy sem vobec nechodi ..bud ma novy nick alebo uz asi problem vyriesil..

moj problem s telsnou sa tiez pokusam vyriesit..mam alternativu ze budem oslobdeny od telesnej vychovy na tv.a zacnem chodit trebarz do plavarne plavat.
..navyse nas ucitel na gymply je fakt blbec.rozculoval sa ze uz na prvej hodine tv sme namali ubor..navise ked som mu povedal ze ked budme robit gymnastiku ze sa na to necitim a bojim sa toho pretoze na zakladkej skole so msi skoro zlomil väzy tak povedal ze mi da 5..takze pochopte aj to ze niektory ucitelia su posadnuty tv a nedaju si poradit
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

dominik01 Pozri príspevok
takže áno mate pravdu tie slová že vaše radi boli nemiestne bolo silné slovo ale nemyslel som to tak..tak sa ospravedlňujem..k tej gramatike a vyjdrovaniu..ja nemam cas davat mekcene a dlzne ani ciarky ..snazim si davat pozor aspon na i/y no ked mam nahodu chybu do nie je podstatne..
a ktomu ze zakladatel temy sem vobec nechodi ..bud ma novy nick alebo uz asi problem vyriesil..

moj problem s telsnou sa tiez pokusam vyriesit..mam alternativu ze budem oslobdeny od telesnej vychovy na tv.a zacnem chodit trebarz do plavarne plavat.
..navyse nas ucitel na gymply je fakt blbec.rozculoval sa ze uz na prvej hodine tv sme namali ubor..navise ked som mu povedal ze ked budme robit gymnastiku ze sa na to necitim a bojim sa toho pretoze na zakladkej skole so msi skoro zlomil väzy tak povedal ze mi da 5..takze pochopte aj to ze niektory ucitelia su posadnuty tv a nedaju si poradit
Tak sa teda drž a skús si vybaviť to plávanie, ale v tom potom žiadne ulievanie. Skús o svojom probléme debatovať aj s triednym profesorom, uvidíš, že sa vám spolu podarí nájsť nejaké riešenie.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

willma Pozri príspevok
pridám sa aj ja do debaty. Skok cez kozu? Horor!! Šplh po lane? Katastrofa!!! a mohla by som pokračovať do zblbnutia. Najlepšia obrana pred posmechom? Jednoducho som bola prvá, ktorá si dokázala zo seba robiť srandu. Pobavili sme sa všetci a moja hrdosť neutrpela. Neskôr som sa k športu vrátila, síce len k hasičskému ale z druhej strany taký beh po kladine s dvoma hadicami, ktoré bolo treba rozhodiť, spojiť do kopy a to všetko za behu, preskok cez bariéru a podobné sranda disciplíny plus kolektívny požiarny útok v plnej zbroji, zaberačka ale aj kus srandy. Takže nevzdávať sa, nebáť sa posmechu, postaviť sa tomu čelom. Niekto múdry povedal: Život je pes a pes je predsa najlepší priateľ človeka. :-)
Nieje to zly napad,ale pomaha to urcitym typom ludi.Ten,kto tuto temu zakladat pisal az o chorobnom strachu z telesnej a z jeho prispevku sa da vycitat,ze telesna vychova mu sposobila traumu,ktora mu neumoznuje plne sa sustredit na ucenie,skor jeho myslienky sustreduje na hodinu telesnej,ako sa jej vyhnut,...Niektore veci niesu len o tom,ze sa nad tym zasmejeme a urobime zo seba šaša.Urcite okamihy v zivote nam sposobuju barieru a prekonat traumatizujuce zazitky velakrat pomoze len psycholog,nie usmev na tvari.
0 0
pam7 pam7

pam7 je offline (nepripojený) pam7

Ahoj všetci, trochu sa to hodí aj na mňa:
hodiny TV na strednej boli moje neobľubené. Preskok cez kozu, šplh a beh na akekoľvek trate a ine druhy trestov. Všetko som absolvovala, ale s pocitom nutnosti. Naopak obrovsky zlom nastal na VŠ. Mohli sme si vybrať, čo cez semester budeme športovať. V čase skúškového som začala behať, kamarátka ma dotiahla k posilovaniu, aerobiku, plávaniu. Proste - zmena o 360 stupňov. A to na strednej som celý beh na 1500 m odkráčala...
Záver:
Nevieme všetci všetko, ale pohyb, ktorý si obľúbime, je najkrajší. A báť sa a stresovať sa na hodine TV . Nebojte sa, poraďte sa s rodičmi, profesormi, i s lekármi. Riešenie nájdete !!
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

dominik01 Pozri príspevok
takže áno mate pravdu tie slová že vaše radi boli nemiestne bolo silné slovo ale nemyslel som to tak..tak sa ospravedlňujem..k tej gramatike a vyjdrovaniu..ja nemam cas davat mekcene a dlzne ani ciarky ..snazim si davat pozor aspon na i/y no ked mam nahodu chybu do nie je podstatne..
a ktomu ze zakladatel temy sem vobec nechodi ..bud ma novy nick alebo uz asi problem vyriesil..

moj problem s telsnou sa tiez pokusam vyriesit..mam alternativu ze budem oslobdeny od telesnej vychovy na tv.a zacnem chodit trebarz do plavarne plavat.
..navyse nas ucitel na gymply je fakt blbec.rozculoval sa ze uz na prvej hodine tv sme namali ubor..navise ked som mu povedal ze ked budme robit gymnastiku ze sa na to necitim a bojim sa toho pretoze na zakladkej skole so msi skoro zlomil väzy tak povedal ze mi da 5..takze pochopte aj to ze niektory ucitelia su posadnuty tv a nedaju si poradit
Zaujal ma Tvoj postoj k pravidlám, a nielen tým pravopisným, tým, že dávaš aj mäkčene a čiarky, tým vyjadruješ aj úctu voči tým, čo po tebe čítajú, ibaže by si ten čas, čo ušetríš ne-kontrolou textu, využil na športovanie. Rovnako pravidlá školské a iné, viacerí sme ich na škole nemali radi, zväčša sú však aj osožné. Ak máš dvakrát do týždňa "depresie" kvôli telesnej, tak to nie je tá "civilizačná" depresia, skutočná depresia vyzerá ináč (viem o čom hovorím, mám na to diplom), ale ako výhovorka sa mi to páči, škoda, že som to nemohol použiť na gympli na chémii či nemčine, ale zdá sa, že na telesnej sa to dá. Ak je známkovanie v škále 1-5 (a tiež má asi svoje pravidlá), tak v niečom som dobrý a chcem mať najlepšiu známku a niečo mi ide horšie a aj keď sa snažím ale som v "škále" tak je to "ok", nie som tým nadšený, ale nie je to dôvod na infarkt. Za naších čias ešte v rámci telesnej fungovala tzv.ITV (individuálna TV) pre ľudí, ktorí mali pohybové alebo zdravotné problémy a mali prispôsobené cvičenia, možno je to lepšia cesta ako sa telesnej vyhnúť úplne.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Evidentne máš problémy s psychikou. Moja bývalá spolužiačka na základke tiež nevedela robiť určité cviky ale nič si z toho neoribla zasmiala sa a to bolo všetko. Skúšala to dalej aj ked sa jej nedarilo. Hlavu hore a skús to uvidíš čo sa bude diať a ked to bude zle zajdi za profesorom a povedz mu o tom probleme či by sa to nejak nedalo vyriešiť.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

dominik01 Pozri príspevok
takže áno mate pravdu tie slová že vaše radi boli nemiestne bolo silné slovo ale nemyslel som to tak..tak sa ospravedlňujem..k tej gramatike a vyjdrovaniu..ja nemam cas davat mekcene a dlzne ani ciarky ..snazim si davat pozor aspon na i/y no ked mam nahodu chybu do nie je podstatne..
Bod 3 Etikety Porady:
"Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka."
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať