Zavrieť

Porady

Podbitie strechy

ahojte,
chcem podbiť strechu,ale nechcem použiť tatranský profil ani iné drevo. Vie mi niekto poradiť, či existujú aj iné materiály? Ďakujem.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Ja som daval OSB, na to eps, sietku/kleber a omietku.
laická otázka................... kleber = sieťka?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

KEJKA Pozri príspevok
laická otázka................... kleber = sieťka?
kleber = lepidlo, lepiaca malta

Sietka je proste sietka
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dakujem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
500 sk nieje moc ani málo.Na podbitie je lepší Certis dosky.Robievajú to aj s "drevoštiepky" OSB dosky.Väčšinou sa na to dáva 2 cm polystyrén .Lepí sa na fasádne stavebné lepidlo napríklad Duo contact.Polystyrén sa musí prichytávať "kotviacimi tanierikmi".Vrstva lepidla +sieť+penetračný náter+povrchová úprava .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem pekne, len, že sa tu spomínala cena 350 Sk, tak sa mi to zdalo príliš veľa.
Spočítam si to na celkovú plochu, porovnám s položkou
v rozpočte.
Penetrák - to je rovnaký náter ako sa použáva pri základovej doske pod IPU?
povrchová úprava = fasáda? alebo je to úprava pod fasadnu farbu?
Ďakujem
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

KEJKA Pozri príspevok
ďakujem pekne, len, že sa tu spomínala cena 350 Sk, tak sa mi to zdalo príliš veľa.
Spočítam si to na celkovú plochu, porovnám s položkou
v rozpočte.
Penetrák - to je rovnaký náter ako sa použáva pri základovej doske pod IPU?
povrchová úprava = fasáda? alebo je to úprava pod fasadnu farbu?
Ďakujem
penetrák v žiadnom prípade ako spomínate,dodáva sa v rovnakom odtieni spolu s omietkou,povrchová úprava je natiahnutie omietky.Takže aby sme to nemotali,lepidlo + sieťka,potom penetrák a na záver konečná úprava omietka.
1 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

KEJKA Pozri príspevok
ja som minulý týždeň dostala ponuku na podbitoie strechy až po omietku, ale chce 500 Sk za M2.
Zdá sa mi to veľa, ked ešte plus materiál - teda OSB dosky, polystyrén (stačí 2cm?), sieťka,lepidlo, aký ešte materiál ešte k tomu treba?
to nie je práca,kde m2 pribúdajú jedna radosť,takže aj cena tomu zodpovedá
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
°Pri podbití sa rátajú rôzne niki odskoky ,dostupnosť(pracovná,respektíve nedostupnosť)šikminy ,obchádzanie,neobchádzanie rýn,zvodov,hromozvodov ,kvalita(nekvalita) tesárskych prác,a neviem čo všetko.Pomaly dva rovnaké domy nenájdete.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
fotky som pridala do BLOGu
http://www.porada.sk/blog.php?b=481
poradí mi niekto ako najlepšie pokračovať?
=================================
Dakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vrátim sa k podbitiu strechy. Na inom mieste som spomínala drevené stlpy na terase. Mám s nimi problém, lebo sú osadené nízko a boli by zaliate v betone. Riešili sme kdejakú izoláciu, nakoľko mali byť obložené styrodurom a omietnuté. Tak toto riešenie padlo, dolmček je malý a drevo ho viditeľne zútuľňuje. Natrieť raz za čas štyri drevené stlpy zasa nie je taká drina.
v blogu som popísala riešenie, ktoré by malo byť už konečné.
Teraz mám otázku - ako vyriešiť podbitie nad terasou. Stretli ste sa s tým, že strecha nad terasou je podbitá OSB doskami a omietnutá a pritom sú tam drevené stlpy? Alebo mám sa vrátiť k drevu aj tam a použiť napr. taranský profil? Natierať a udržiavať drevo vo výške je predsa len horšie ako práca na tom stlpe.
Takže ešte raz - čo hovoríte na kombináciu murovky a drevených stlpov?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neviem prečo sa dookola zaoberáte jednou a tou istou otázkou a zbytočne si komplikujete stavbu.za ten čas čo o tom píšete ste už mohli mať stĺpy dávno a jednoducho skrátené.Stačí na to obyčajná pílka(rámová) , hodinka času.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ide o 30 cm, a sú navrtané do betonu a uložené v akomsi hlinikovom puzdre.. Vôbec netuším ked podopierajú strechu, že by som s tým mophla niečo robiť.
Riešim v súvislosti s tým, že stlpy nebudú obmurované, spôsob úpravy strechy nad terasou, ktorá má byť podbitá a omietnutá - či táto kombinácia je vhodná, napr. aj z estetického hľadiska.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Stĺpy sa dajú jednoducho skrátiť.Esteticky to za vás nikto nevyrieši.Vy musíte vedieť čo sa vám páči a čo nie .Na nete sú milióny fotrografií zachytávajúcich podbitie strechy nad terasou.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved hladám, hladám, ale sa mi nedarí nájsť nič podobné.
A skrátiť stlp bez narušenia strechy si naozaj neviem predstaviť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Kejka,
pozrel som si tvoj blok a máš pekné okná a dvere.

Môžem sa opýtať, čo ťa stáli aj s osadrním a aký je to materiál ? aj odpor K ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ked odrátam cenu roliet, tak dvere aj okná aj s montážou 7500 € spolu s DPH, K=0,7 a šírka 78mm
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

KEJKA Pozri príspevok
ved hladám, hladám, ale sa mi nedarí nájsť nič podobné.
A skrátiť stlp bez narušenia strechy si naozaj neviem predstaviť.
ja si to viem predstavit. A ani by to nebolo zlozite.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alltracboy Pozri príspevok
ja si to viem predstavit. A ani by to nebolo zlozite.
bol tu taký príspevok - že podoprieť strechu,odrezať, znova upevniť,....pre mňa to zložité je. Predsa nemôžem chytiť pílku a odrezať ich len tak...........
to už mi lepšie padne urobiť tie "hniezda" a vyplniť ich kamenivom a doplniť drenážnu rúrku.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mozes ich odrezat len tak ak, bude ta strecha spravne podoprena. Aj ten druhy sposob je dobry, aspon nemusis maskovat tie kovove patky. Neviem o kolko to musis presne zodvihnut, cital som tusim, ze asi o 30cm.. to je dost. To budes este raz betonovat? ja by som ten druhy sposob spravil takto: terasu vyspadovat, nalepit hydroizolaciu, okraje obmurovat do vhodnej vysky s tym ze sa tam nechaju otvory na odvod vody. Cez ten XPS neico na sposob parapetu nech tam netecie voda. Potom vzniknutu vanu vysypat kamenom, a na to do spravnej vysky drevennu, lebo zamkovu dlazbu. alebo na vsetko vyssie pisane zabudnut a spravit tie "hniezda" a zvysok nadbetonovat.
0 0
pica pica

pica je offline (nepripojený) pica

usmievam sa nad odpoveďami,že tatranec je zlý.Tatranec je dobrý,len majstri su na dve veci...ja mám tatranec už patnasť rokov a je ako nový.Umeliny!Z toho sa dvíha žalúdok.Naši pradedovia kryli šindlom,nemali nič len holé ruky a dokázali svoje.Podbitie tatrancov je elegantné a pekné,len to treba vedieť urobiť.Opytajte sa špeciálistov z firmy Vladimír Jurišta-Magnum Čadca.Poradia vam zadarmo.Kontakt si nájdite na googlu,tu sa asi nesmie napísať.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať