Zavrieť

Porady

Podbitie strechy

ahojte,
chcem podbiť strechu,ale nechcem použiť tatranský profil ani iné drevo. Vie mi niekto poradiť, či existujú aj iné materiály? Ďakujem.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
220870 Pozri príspevok
500 sk nieje moc ani málo.Na podbitie je lepší Certis dosky.Robievajú to aj s "drevoštiepky" OSB dosky.Väčšinou sa na to dáva 2 cm polystyrén .Lepí sa na fasádne stavebné lepidlo napríklad Duo contact.Polystyrén sa musí prichytávať "kotviacimi tanierikmi".Vrstva lepidla +sieť+penetračný náter+povrchová úprava .
tie OSB dosky úpredávajú 1ľ, 18, 22
pýtala som 20-ky, nemajú.
Stačia 18-ky? a na to 2cm polystyrén, môže byť?
Ďakujem pekne.
kupujem ešte k tomu šrouby, "tanieriky", DUOKONTAKT, sieťku mám,
hm a na penetrák som zabudla sa spýtať.
No ale začať sa môže.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

KEJKA Pozri príspevok
tie OSB dosky úpredávajú 1ľ, 18, 22
pýtala som 20-ky, nemajú.
Stačia 18-ky? a na to 2cm polystyrén, môže byť?
Ďakujem pekne.
kupujem ešte k tomu šrouby, "tanieriky", DUOKONTAKT, sieťku mám,
hm a na penetrák som zabudla sa spýtať.
No ale začať sa môže.
stačí aj 12-ka OSB doska,len sa nesmie upevňovať iba na krokvy,je to veľké rozpatie a budú sa prehýbať,už sme to tuná myslím spomínali,ak budete robiť čelá,treba počítať,aby ste sa nedostali pred škridlu hrúbka EPS+sieťka,lepidlo,+omietka.2 cm EPS je minimum.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dakujem, práve pre to prehýbanie chcem kupiť radšej hrubšie OSB, takže spolu všetky vrstvy môžem počítať hm takých 5cm s rezervou, aby sme zostali s čelami pod škridlou.
Ďakujem.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

KEJKA Pozri príspevok
dakujem, práve pre to prehýbanie chcem kupiť radšej hrubšie OSB, takže spolu všetky vrstvy môžem počítať hm takých 5cm s rezervou, aby sme zostali s čelami pod škridlou.
Ďakujem.
chcete to dávať bez konštrukcie?či už SDK alebo drevenej?nebude to dobré,rozteč krokiev je myslím 80-90 cm,je to veľa.Uvediem ešte raz príklad na čelo podhľadu:
ak bude 2 cm EPS,18 mm OSB doska,konštrukcia musí končiť pred škridlou cca 4,5 cm pred vnútornou hranou škridle aby ste sa potom s omietkou nedostali,že Vám bude po nej stekať voda.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Asi som veľmi mojich strechárov vychválil a už je tu BIG problém
vysunuli málo okrajové škridle a aj medzera medzi koncom krokvi a okapovým plechom je len cca 3,5cm. Tak že nakoľko OSB doska + EPS + sieťka +lepido + fasáda ma určite viac musím to riešiť nejako ináč. Na ten plast som počul dosť sťažnosti , je to pravda že s tým su problémy? vraj to už niektoým ľuďom silný vietor aj povytrhával. Aké možnosti ešte okrem OSB,plas,tatranský profil existujú /také aby som ich mohol použiť/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Koľko medzery ti tam nechali.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Koľko medzery ti tam nechali.
Pri škridli som to ešte nezmeral a pri okapovom plechu tak od oka asi 4cm.
a ten link som prečítal a aj tak som z toho jeleňTak že može sa dotýkať alebo nie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môže,oni síce odporúčajú aby sa nedotýkalo ,ale zároveň uznávajú že vzhľadom na rozpínavosť vaty a prirozdzený priehyb fólie je to nemožné dosiahnuť.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Môže,oni síce odporúčajú aby sa nedotýkalo ,ale zároveň uznávajú že vzhľadom na rozpínavosť vaty a prirozdzený priehyb fólie je to nemožné dosiahnuť.
Ja dávam medzi krokvy MPN tabuľový nobasil tak že ten by sa nemal rozpínať. A čo s tým štablónom
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
čo je to štablón? niekde som to už počul ale neviem si spomenúť čo to je.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
čo je to štablón? niekde som to už počul ale neviem si spomenúť čo to je.
To čo prečnieva podorys domu/ strecha/ Ta moji murarez Bardejova robili na Čechoch ten štablon s OSB dosiek a vraj tam EPS nedávali
Na Čechoch to ine technologické postupy
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja ti to napíšem tak, v čechoch urobím ako čechovia chcu,keď im to za rok tresne na gebulu móžu ma mať radi!Iné je to ak to mám urobiť napipinu susedovi ten mi má nadávať a mám sa za to hanbiť.Rozdiel je v tom ako sa k tomu kto postaví ,chcem robiť kvalitne tak aby som mohol aj za 10rokov povedať to som robil ja , alebo za každú cenu zhrabnúť bubáky a zmiznúť.A o tom to je.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak že pre každého kto bude mať problém ako ja:
http://www.e-filip.sk/Default.aspx?c...stion&PageID=2
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Koľko ste platili za podbitie Tatrancom?/m2 len práca. Ja mám ponuky ako keby sa dohodli za 10 EUR/m2.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Čím a koľko krát natrieť /už ošetrený tatr. profil proti chrobákom/
aby zostal bez zmien čo najdlhšie?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Čím a koľko krát natrieť /už ošetrený tatr. profil proti chrobákom/
aby zostal bez zmien čo najdlhšie?
Posúvam...........
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

pivko Pozri príspevok
Posúvam...........
ja idem natierat tymto http://www.chemolak.sk/index.php?www...il&id_item=203 a minim 2x
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

môj postup pri aplikacii chemolux-om
1. 1-2x biocizny nater
2. napustaci nater -tenkovrstva lazura s-klasik
3. prebrusit
4. tenkovrstva lazura s-klasik
5. hrubovrstva lazura s-extra ( obsahuje aj lak, nater je lesklejsi a dlhsie vidrzi)
treba si na vzorkovniku pozriet a rozhodnut sa ako to ma vipadat. mne sa s hrubovrstvou lazurou viac pacilo

postup naterov treba volit podla znacky lazury
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak že zmena , nakoniec idem podbíjať OSB doskami. Vraj sú impregnované a neimpregnované ,perodrážka neperodrážka ,alebo ešte neviem aké. Tak že ktoré su najvhodnejšie na podbitie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Perodrážka je pri podbití zbytočnosť,impr neipr som ešte nepočul.Na to som zvedavý aj ja čo to je za čudo.http://www.bucina-ddd.sk/index.php?context=169
http://www.minimax.sk/sk/osb_data.php
skôr mi to pripadá ako nejaký oblbovák na zákazníka.
Naposledy upravil 220870 : 24.09.10 at 17:58
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať