Zavrieť

Porady

Podbitie strechy

ahojte,
chcem podbiť strechu,ale nechcem použiť tatranský profil ani iné drevo. Vie mi niekto poradiť, či existujú aj iné materiály? Ďakujem.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

preco je perodrazka pri podbiti zbytocnost? je lepsie ked tam budu pri pohlade skary?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na osb dosky ide ďalšia vrsrva ktorá prero drážku zakryje tak načo by tam mala byť?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Na osb dosky ide ďalšia vrsrva ktorá prero drážku zakryje tak načo by tam mala byť?
Vraj je menší odpad ,lebo ich nemusíš spájať na krokve. Tak že podľa Teba existuje iba jeden druh OSB? nevie neviem vraj naozaj existujú impregnované a neinpregnované.Tie 3ky z tvojho linku asi budú impregnované ak sú do vonkajšieho prostredia, len že ako ich rozoznať? Už som počul že sú aj zelené OSB dosky.A Bučina nerobí dosky hr 1cm??? také potrebujem na čelá.
Naposledy upravil pivko : 24.09.10 at 18:59
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

jaj vy sa bavite o osb ja dnes cely den riesim tatransky profil alebo ine oblozenie drevom. Ale kedze moj krasny super krov by so vsetkym tym hoblovanim lakovanim a tatranskym stal aj cez 100tis tak uvazujem, ze by som to tiez asi len nejak zadebnil a natiahol fasadnou farbou.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
jaj vy sa bavite o osb ja dnes cely den riesim tatransky profil alebo ine oblozenie drevom. Ale kedze moj krasny super krov by so vsetkym tym hoblovanim lakovanim a tatranskym stal aj cez 100tis tak uvazujem, ze by som to tiez asi len nejak zadebnil a natiahol fasadnou farbou.
nemusi by to byt az take drahe. ohoblovat si to dokazes hned ako tesari vyrezu na sablone rucnym el. hoblikom a natres to v pohode aj z rebrika ked bude casu, pri bungalove, este lahsie. treba mat ale obschnute drevo. tatransky nahodis pod foliu a je to. par susedov nadava ze sa nechali prehovorit tesarom a nespravili priznany krov. je to o tom ci sa to paci alebo nie. ked je tatransky nad krokvami vyzaduje mensiu udrzbu ako ked je nabijany na koniky.
btw: ja som este ani ornicu nemal stiahnutu a 70m2 tatranca som mal natrete v 4+1 vrstvach
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
mendo933 Pozri príspevok
nemusi by to byt az take drahe. ohoblovat si to dokazes hned ako tesari vyrezu na sablone rucnym el. hoblikom a natres to v pohode aj z rebrika ked bude casu, pri bungalove, este lahsie. treba mat ale obschnute drevo. tatransky nahodis pod foliu a je to. par susedov nadava ze sa nechali prehovorit tesarom a nespravili priznany krov. je to o tom ci sa to paci alebo nie. ked je tatransky nad krokvami vyzaduje mensiu udrzbu ako ked je nabijany na koniky.
btw: ja som este ani ornicu nemal stiahnutu a 70m2 tatranca som mal natrete v 4+1 vrstvach
Ja som sa preto priklonil k OSB nakoľko Tatranský profil je robota na celý život. A to ti potvrdí každý stolár aj tesár. A že ho natrieš potom keď bude nabitý hore tak to si zaserieš fasádu. A nie každý natiera tatranec pred vykopaním základov ako ty . Tak že ak by som to chcel mať kvalitne teraz ja tak min.1x základ + 2x lak 70m2 počítam tak z brúsením robota na min. týždeň , kvalitný lak /Xyladekor, Sadolin, Bori/ fest drahé a vydrží to aj tak max 8 rokov.A keď že som pohodlný človek tak idem do OSB .
PS.a ešte mi vysvetli tie tvoje vrstvy 4+1 ?????????
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mne sa priznany krov moc paci, ale je to 80m2 a natierat to po rokoch bude umucenie. navyse ako sompisal je to drahe.. tatransky 8e za stvorec bez dane a hoblovanie 350e za kubik
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
K tej perodrážke.Nieje pravda že ušetríš práve naopak minieš viac.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ktoré dosky sú lepšie alebo akú maju vyhodu jedny proti druhým?
OSB vs CETRIS
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pivko Pozri príspevok
Ktoré dosky sú lepšie alebo akú maju vyhodu jedny proti druhým?
OSB vs CETRIS
Osobne som za OSB,Cetris viac pracuje,hlavne na slnku,je ťažký a aj skrutkovanie doň sa mi zdá horšie ako pri OSB.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Plastový profil.plastová náhrada dreva.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

pivko Pozri príspevok
Ja som sa preto priklonil k OSB nakoľko Tatranský profil je robota na celý život. A to ti potvrdí každý stolár aj tesár. A že ho natrieš potom keď bude nabitý hore tak to si zaserieš fasádu. A nie každý natiera tatranec pred vykopaním základov ako ty . Tak že ak by som to chcel mať kvalitne teraz ja tak min.1x základ + 2x lak 70m2 počítam tak z brúsením robota na min. týždeň , kvalitný lak /Xyladekor, Sadolin, Bori/ fest drahé a vydrží to aj tak max 8 rokov.A keď že som pohodlný človek tak idem do OSB .
PS.a ešte mi vysvetli tie tvoje vrstvy 4+1 ?????????
nuz ak to chces mat na 100% treba to natierat ako som pisal hore
1.biocizny nater
2.napustaci lazurou- lazura vypusti jemne chlpky z dreva
-treba, prebrusit
3. druhy nater lazurou
4. hrubovrstva lazura
+
biocizny nater z druhej strany

to je pravda ze nie kazdy to robi pred kopanim zakladov, ale takto to vizera ked niekto nepremysli veci dopredu . Vedel som ze chcem podbitie drevo (lebo aj zimnu zahradu mam z drevenej konstrukcie a hodi sa mi to do koncepcie domu) samozrejme ked niekto nechce drevo alebo ma "moderny" styl, a proste sa to tam nehodi tak to davat nebude a da tam omietku. Natieral som to v predstihu lebo som mal z jari cas, bola este zem premrznuta a blato tak som sa pustil do toho. neviem si to predstavit keby som to robil teraz. Je stym babracka, ale ja mam drevo rad ta nemal som stym problem. Je ine ked je tatransky skryty, cize pri priznanom krove, alebo nabijany dodatocne- to by sa ani mne nechcelo, a osetrovat to treba castejsie ako u priznaneho, kedze na to svieti slnko a sem tam to zmokne pri zafuknuti, nehovoriac o narocnosti prevedenia, presne rezy....proste babracka
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

...om to robil teraz. Je stym babracka, ale ja mam drevo rad ta nemal som stym problem. Je ine ked je tatransky skryty, cize pri priznanom krove, alebo n...

Toto keď niekto napíše,tak mi srdce poskočí,že drevo mám rád.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
mne sa priznany krov moc paci, ale je to 80m2 a natierat to po rokoch bude umucenie. navyse ako sompisal je to drahe.. tatransky 8e za stvorec bez dane a hoblovanie 350e za kubik
tatransky 5€ m3 aj s dovozom 16mm, 1.tr a hoblovanie za 350€ to co za zdieracov? je to len cisto hoblovanie alebo aj s drevom?
Lebo ja som kupil za 350€/m3 lepene hranoly pohladove.


mna hoblovanie stalo cenu el. hoblika , ktory som vyuzival uz predtym
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nuz to su ceny tesarov v BA kraji za pracu. ale pravda je ze aj ja mam drevo rad, ale nie az tak aby som kvol ynemu stava raz za 5-8 rokov lesenie a makal na podhlade. a to som este vcera chcel davat priznany krov a na tom tatransky. aspon usetrim na hoblovackach a neskor na udrzbe dufam. ten tatransky som pisal 20mm vraj tensie sa mozu krutit. este com mi vravel chlapik ohladne toho lacneho tatranskeho z netu .. nechal si doviezt a to drevo malo vyse 50% vlhkost.. tak ich hnal kade lahsie.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
nuz to su ceny tesarov v BA kraji za pracu. ale pravda je ze aj ja mam drevo rad, ale nie az tak aby som kvol ynemu stava raz za 5-8 rokov lesenie a makal na podhlade. a to som este vcera chcel davat priznany krov a na tom tatransky. aspon usetrim na hoblovackach a neskor na udrzbe dufam. ten tatransky som pisal 20mm vraj tensie sa mozu krutit. este com mi vravel chlapik ohladne toho lacneho tatranskeho z netu .. nechal si doviezt a to drevo malo vyse 50% vlhkost.. tak ich hnal kade lahsie.
hlavne treba mat vtom jasno co chces, pred strechou, lebo ked je strecha hotova a rozmyslat co a ako je uz chytanie rozbehnuteho vlaku. Tak by to malo byt pri vsetkych veciach okolo domu.Mat vsetko premyslene na zaciatku prac.
Ak by som tie moje 3 strechy mal robit za tie ceny co mas - tych 100tis. + za priznany to by v mojom pripade bolo navysenie ceny komplet strechy o 60% co je uz trocha vela. Vtom pripade by som asi radsej nabil OSB a za zvysne peniaze si drevo uzival inde
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zajtra mi začnu podbíjať strechu OSB doskami. Na čo si dať pozor? Momentálne mám fasádu presieťkovanú prvou vrstvou lepidla , má sa OSB doska dotýkať až múru?alebo tam sa tam necháva medzera na dilatáciu? potom keď sa nalepí EPS treba ho spojiť sieťkou s fasádou?alebo len presieťkovať od kraja múru?
Bol som teraz v Hornbachu tak majú 18mm za super cenu. Sú vhodné 18ky? Neviem zohnať penetrák Prince color multigrund PPB čo je vraj originál na OSB dosky. V Hornbachu mi doporučil predávač použiť penetrák od f. PROLUX názov: UP GRUND. Tak že ako to urobiť kvalitne?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
OSB sa nepribíjajú ale skrutkujú.OSB sa nemá dotýkať múru vynechať 2-3 mm medzeru.EPS treba spojiť sieťkou s fasádou.To ti dobre poradil ten uj.Up grund je penetrák ktorý sa dáva medzi lepidlo a finálnu omietku (povrchovú úpravu)
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ako je to krajšie?
variant 1, namontovať OSB na krokvy tak ako sú teraz tznm. že pod uhlom ako je strecha/ ako sa v takom prípade lepí EPS? treba okraj EPS pri múre zrezať na šikmo?alebo len pravouhlá hrana na doraz k stene?/
variant 2, namontovať OSB pod uhlom 90 tznm.pravý uhol so stenou/ako sa to potom montuje?vraj nejaké kone???/
Je potrebné nanášať pri sieťkovaní EPS na doske OSB 2 vrstvy lepidla?ako pri nobasile?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja si to pravouhlo k stene rozhodne nedam. neplanujem robit laskovickam sidlisko. mendo to mas teda dost lacnu strechu, mn alen drevo na krov bude stat 2500 eur. Ale na vsetko bude pekne papier ze to nebudu nejake suchare prelozene cervotocom co predavaju pochybne pily. strecha bude komplet s bramacom stat asi 350tis , ale udajne dostanem CE certifikat na strechu a 30 rokov zaruku. je to dost, ale co uz naspekulujem pred koncom roka. Spekuloval som a uz mam termin namiesto oktobra az v novembri.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať