Zavrieť

Porady

Podbitie strechy

ahojte,
chcem podbiť strechu,ale nechcem použiť tatranský profil ani iné drevo. Vie mi niekto poradiť, či existujú aj iné materiály? Ďakujem.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Polystyrén sa ľahšie a lepšie reže.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Polystyrén sa ľahšie a lepšie reže.
A ako sa reže?dá sa zrezať plocha do šikma?Alebo si to myslel tak že by som napr. kúpil EPS 150mm a z neho narezal 150mm široké pásy do šikma?
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

bolo by možné podhlady riešiť extrudovaným polystyrénom? na stenu dať profil CD/UD , prípadne aj na krokvy dať závesy a pripevniť extrud.polystyrén?
Máte s týmto materiálom pre toto použitie nejaké skúsenosti? Zdá sa nám to jednoduchšie riešenie ako OSB dosky + polystyrén

Ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mmaarreekk Pozri príspevok
bolo by možné podhlady riešiť extrudovaným polystyrénom? na stenu dať profil CD/UD , prípadne aj na krokvy dať závesy a pripevniť extrud.polystyrén?
Máte s týmto materiálom pre toto použitie nejaké skúsenosti? Zdá sa nám to jednoduchšie riešenie ako OSB dosky + polystyrén

Ďakujem
Jednoduchšie ale raz tak drahé.Miesto OSB dosiek môžete použiť klasiku ,obyčajné drevenné dosky.Na to priskrutkovať to čo sa vám páči.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
A ako sa reže?dá sa zrezať plocha do šikma?Alebo si to myslel tak že by som napr. kúpil EPS 150mm a z neho narezal 150mm široké pásy do šikma?
Rezačkou na polystyrén.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Rezačkou na polystyrén.
Tak toto moji majstri asi nebudú mať. tak že radšej kúpim 2 tabule 100mm EPS a nejak to porežu do šikma kantom
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak mám nalepený EPS , murári sa s tým pohrali a zrovnali to.Dom vraj zvinkľovaný je len strechári to do...ali
Treba presieťkovať spoj štablónu/ OSB + EPS/ a fasády?alebo ako sa to rieši. Oni tvrdia že sa to nesmie presieťkovať lebo strecha je strecha a múr je múr
Vraj tam do toho kúta má išť silikonovy tmel
Tak že ako?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neviem ako u teba ale v 95%prípadoch to dosexujú práve murári.Ja to sieťkujem aj keď na toto nieje univerzálny názor.Ak máš dom a hlavne strechu urobenú poriadne a hlavne zo suchého dreva ,tak to nepraskne.V žiadnom prípade sa to nesmie silikonovať to je ujovina hodná pata a mata.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Neviem ako u teba ale v 95%prípadoch to dosexujú práve murári.Ja to sieťkujem aj keď na toto nieje univerzálny názor.Ak máš dom a hlavne strechu urobenú poriadne a hlavne zo suchého dreva ,tak to nepraskne.V žiadnom prípade sa to nesmie silikonovať to je ujovina hodná pata a mata.
Tak strecha sa robila koncom mája z mokrého ,ale tie horúčavy v lete a drevo ako v sušiarni/pod hnedým Bramacom/ by dúfam malo byť suché. Tak že to dám presieťkovať
0 0
Arak Arak

Arak je offline (nepripojený) Arak

pivko Pozri príspevok
Tak strecha sa robila koncom mája z mokrého ,ale tie horúčavy v lete a drevo ako v sušiarni/pod hnedým Bramacom/ by dúfam malo byť suché. Tak že to dám presieťkovať
Ja som presietkoval a je to v pohode, suseda oproti nie a je tam vidiet prasklinky. mne murar co to robil hovoril, ze to treba sietkovat, ak nie tak to popraska. (zatial urobil stale dobru robotu, tak mu verim)
0 0
maruska 100 maruska 100

maruska 100 je offline (nepripojený) maruska 100

Tak prečítal som celé vlákno a kopec som sa dozvedel ale neviem či treba použit OSB lakovanú alebo nie? Či treba penetrovať OSB ked nechcem dávat polystyrén na nu? Aká je ideálna hrpbka OSB? a ako má vyzerať taká koník?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Arak Pozri príspevok
Ja som presietkoval a je to v pohode, suseda oproti nie a je tam vidiet prasklinky. mne murar co to robil hovoril, ze to treba sietkovat, ak nie tak to popraska. (zatial urobil stale dobru robotu, tak mu verim)
Ani ja nemám žiednu prasklinu tak že je to asi OK. Na streche som mal raz dokonca možno aj 60cm snehu.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
maruska 100 Pozri príspevok
Tak prečítal som celé vlákno a kopec som sa dozvedel ale neviem či treba použit OSB lakovanú alebo nie? Či treba penetrovať OSB ked nechcem dávat polystyrén na nu? Aká je ideálna hrpbka OSB? a ako má vyzerať taká koník?
OSB nelakovanú napenetruješ ĎABLOM multigrund PPB od f. Basf, nato nalepíš lepidlom 3cm EPS + ho ukotvíš tanierovými hmoždinkami. Presieťkuješ a natiahneš fasádu - máš do smrti pokoj ak máš 88r.
A koník ti vysvetlí tesár to je ak by si chcela mať pri sedlovej streche na podhľade/štablone/ pravý uhol so stenou.
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

maruska 100 Pozri príspevok
Tak prečítal som celé vlákno a kopec som sa dozvedel ale neviem či treba použit OSB lakovanú alebo nie? Či treba penetrovať OSB ked nechcem dávat polystyrén na nu? Aká je ideálna hrpbka OSB? a ako má vyzerať taká koník?
A čo tak dať iba polystyren bez OSB dosky a naň naniesť lepidlo, sieťku a fasadu? Už som to tak videl robiť a celkom sa mi to pozdavalo.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
možno by sa to aj dalo keby si dal XPS v dostatočnej hrúbke ,ale nepočul som ešte o takom postupe.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pod polystyrénom musia byť dosky.Je jedno či OSB alebo klasika,musia byť suché.Na dosky prichytiť polystyrén tanierovými kotvami ,nemusí byť prilepený ani penetrovaný.....Doska pod polystyrénom roznáša tlak zo schnutia krovov a kmitanie zaťažovanie strechy pri vetroch a snehu..
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ako je to s podbitim a XPS, lebo ked som robil sokel tak na duokontakte bolo pisane ze nieje vhodny na XPS. Tak som to robil s flexi lepidlom.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

alltracboy Pozri príspevok
ako je to s podbitim a XPS, lebo ked som robil sokel tak na duokontakte bolo pisane ze nieje vhodny na XPS. Tak som to robil s flexi lepidlom.
Ja mam podhlady z 2cm XPS, na tom DuoContact, bolo to tam rok a ziaden problem, pred tyzdnom dokoncili fasadu, uvidim za par rokov

Nedaval som OSB dosky, len priamo na podbitie ten XPS Styrodur (BASF), prichyteny dokonca len klasickymi samorezkami do dreva, nejakych 5x45? Na jednu dosku cca 15-20 ks, drzalo to ako pribite - skus si kusok XPS takto priskrutkovat o dosku a odtrhnut, drzi to bohovsky. Davat OSB, EPS a tanierove hmozdiny mi pride zbytocne zlozite...
Naposledy upravil TomasHC : 05.07.11 at 14:55
DSCF2990.JPG  
DSCF2996.JPG  
DSCF2601.jpg  
1/1
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Duo contact nieje vhodný na sokel nie na styrodur.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
TomasHC Pozri príspevok
Ja mam podhlady z 2cm XPS, na tom DuoContact, bolo to tam rok a ziaden problem, pred tyzdnom dokoncili fasadu, uvidim za par rokov

Nedaval som OSB dosky, len priamo na podbitie ten XPS Styrodur (BASF), prichyteny dokonca len klasickymi samorezkami do dreva, nejakych 5x45? Na jednu dosku cca 15-20 ks, drzalo to ako pribite - skus si kusok XPS takto priskrutkovat o dosku a odtrhnut, drzi to bohovsky. Davat OSB, EPS a tanierove hmozdiny mi pride zbytocne zlozite...
Takôto čosi ti tam chýba.
http://www.stroje-naradie.sk/nove/st...e-podlozky.jpg
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať