Zavrieť

Porady

Podbitie strechy

ahojte,
chcem podbiť strechu,ale nechcem použiť tatranský profil ani iné drevo. Vie mi niekto poradiť, či existujú aj iné materiály? Ďakujem.
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

alltracboy Pozri príspevok
ako je to s podbitim a XPS, lebo ked som robil sokel tak na duokontakte bolo pisane ze nieje vhodny na XPS. Tak som to robil s flexi lepidlom.
Ja mam podhlady z 2cm XPS, na tom DuoContact, bolo to tam rok a ziaden problem, pred tyzdnom dokoncili fasadu, uvidim za par rokov

Nedaval som OSB dosky, len priamo na podbitie ten XPS Styrodur (BASF), prichyteny dokonca len klasickymi samorezkami do dreva, nejakych 5x45? Na jednu dosku cca 15-20 ks, drzalo to ako pribite - skus si kusok XPS takto priskrutkovat o dosku a odtrhnut, drzi to bohovsky. Davat OSB, EPS a tanierove hmozdiny mi pride zbytocne zlozite...
Naposledy upravil TomasHC : 05.07.11 at 14:55
DSCF2990.JPG  
DSCF2996.JPG  
DSCF2601.jpg  
1/1
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

KEJKA Pozri príspevok
laická otázka................... kleber = sieťka?
kleber = lepidlo, lepiaca malta

Sietka je proste sietka
1 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

KEJKA Pozri príspevok
ďakujem pekne, len, že sa tu spomínala cena 350 Sk, tak sa mi to zdalo príliš veľa.
Spočítam si to na celkovú plochu, porovnám s položkou
v rozpočte.
Penetrák - to je rovnaký náter ako sa použáva pri základovej doske pod IPU?
povrchová úprava = fasáda? alebo je to úprava pod fasadnu farbu?
Ďakujem
penetrák v žiadnom prípade ako spomínate,dodáva sa v rovnakom odtieni spolu s omietkou,povrchová úprava je natiahnutie omietky.Takže aby sme to nemotali,lepidlo + sieťka,potom penetrák a na záver konečná úprava omietka.
1 0
pica pica

pica je offline (nepripojený) pica

usmievam sa nad odpoveďami,že tatranec je zlý.Tatranec je dobrý,len majstri su na dve veci...ja mám tatranec už patnasť rokov a je ako nový.Umeliny!Z toho sa dvíha žalúdok.Naši pradedovia kryli šindlom,nemali nič len holé ruky a dokázali svoje.Podbitie tatrancov je elegantné a pekné,len to treba vedieť urobiť.Opytajte sa špeciálistov z firmy Vladimír Jurišta-Magnum Čadca.Poradia vam zadarmo.Kontakt si nájdite na googlu,tu sa asi nesmie napísať.
1 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

pivko Pozri príspevok
Ja som sa preto priklonil k OSB nakoľko Tatranský profil je robota na celý život. A to ti potvrdí každý stolár aj tesár. A že ho natrieš potom keď bude nabitý hore tak to si zaserieš fasádu. A nie každý natiera tatranec pred vykopaním základov ako ty . Tak že ak by som to chcel mať kvalitne teraz ja tak min.1x základ + 2x lak 70m2 počítam tak z brúsením robota na min. týždeň , kvalitný lak /Xyladekor, Sadolin, Bori/ fest drahé a vydrží to aj tak max 8 rokov.A keď že som pohodlný človek tak idem do OSB .
PS.a ešte mi vysvetli tie tvoje vrstvy 4+1 ?????????
nuz ak to chces mat na 100% treba to natierat ako som pisal hore
1.biocizny nater
2.napustaci lazurou- lazura vypusti jemne chlpky z dreva
-treba, prebrusit
3. druhy nater lazurou
4. hrubovrstva lazura
+
biocizny nater z druhej strany

to je pravda ze nie kazdy to robi pred kopanim zakladov, ale takto to vizera ked niekto nepremysli veci dopredu . Vedel som ze chcem podbitie drevo (lebo aj zimnu zahradu mam z drevenej konstrukcie a hodi sa mi to do koncepcie domu) samozrejme ked niekto nechce drevo alebo ma "moderny" styl, a proste sa to tam nehodi tak to davat nebude a da tam omietku. Natieral som to v predstihu lebo som mal z jari cas, bola este zem premrznuta a blato tak som sa pustil do toho. neviem si to predstavit keby som to robil teraz. Je stym babracka, ale ja mam drevo rad ta nemal som stym problem. Je ine ked je tatransky skryty, cize pri priznanom krove, alebo nabijany dodatocne- to by sa ani mne nechcelo, a osetrovat to treba castejsie ako u priznaneho, kedze na to svieti slnko a sem tam to zmokne pri zafuknuti, nehovoriac o narocnosti prevedenia, presne rezy....proste babracka
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pod polystyrénom musia byť dosky.Je jedno či OSB alebo klasika,musia byť suché.Na dosky prichytiť polystyrén tanierovými kotvami ,nemusí byť prilepený ani penetrovaný.....Doska pod polystyrénom roznáša tlak zo schnutia krovov a kmitanie zaťažovanie strechy pri vetroch a snehu..
1 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
V miestach bodoviek je treba dať sklennú vatu .Vyrezať kruh štvorec to je jedno aký tvar aspoň o priemere 30cm.
Len v prípade halogénových bodoviek, LEDkové takmer nehrejú
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A čo tak OSB dosky?
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Aj ja som riešil tento problém a na plnej čiare vyhrali OSB dosky. Narezal som ich na daný rozmer, práca je oveľa jednoduchšia. Ide to veľmi rýchlo. A su už aj impregnované proti vlhkosti, už len prebrúsiť a nalakovať. Ked už tatranský profil, tak by som volil plastový.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja som daval OSB, na to eps, sietku/kleber a omietku.
0 0
SachMat SachMat

SachMat je offline (nepripojený) SachMat

No tak ja som pouzil plastove profily RP11 of fy. Roloplast (vid google) a robil mi to p. Schwartz z fy. AMP plast (vid google). Maximalna spokojnost s materialom aj pracou. K p. Schwartzovi poviem tolko - bola to najsamlepsia firma ktora u mna na dome nieco robila. Potom dlho nic a az potom nejake dalsie firmy (okna ...). Viem, trochu som prechvalil az to vyzera ako platena reklama ale stojim si za tym. K tomu obkladu - som nesmierne rad, ze som nepouzil tatranec. Ked som sa rozhodoval, obchadzal som susedne domy - vsetci mali tatranec. Pacilo sa mi to no nakoniec som dal plast a teraz som rad. Na tych domoch kde sa mi to pacilo to chce obnovu, nejaky nater a vidim ako sa nikomu tamhore lozit nechce. Ja som v pohode uz treti rok - bez udrzby a stale ako nove (pritom verna imitacia dreva).
0 0
Drobna Drobna

Drobna je offline (nepripojený) Drobna

Viete mi niekto poradit kontakt na sikovnych a lacnych majstrov ohladom podbitia? Chceli by sme to riesit z OSB dosiek. Budem Vam vdacna. Dakujem. Okres Senec.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Šikovný a lacný ?Nič v zlom ale vy ste asi z dalekého východu.
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

Aj ja som za plast. Mnohí vyhlasujú, že je to gýč. No, ale ten pre niekoho gýč vyzerá po 3-5 rokoch ako nový, zatiaľ čo drevu stačí niekedy aj jedna zima. Staviame podkrovný dom a starostlivosť by bola riadne drahá. Tie tmavšie plastové vyzerajú niekedy na nerozoznanie od dreva v rovnakom odtieni a v čase najväčšej slávy....
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

NInive Pozri príspevok
Aj ja som za plast. Mnohí vyhlasujú, že je to gýč. No, ale ten pre niekoho gýč vyzerá po 3-5 rokoch ako nový, zatiaľ čo drevu stačí niekedy aj jedna zima. Staviame podkrovný dom a starostlivosť by bola riadne drahá. Tie tmavšie plastové vyzerajú niekedy na nerozoznanie od dreva v rovnakom odtieni a v čase najväčšej slávy....
Drevo sa na podbiti neznehodnoti za 3-5 rokov. To je blbost. Na podbitie predsa neprsi. Ide len o kondenz a rozdiel teplot. Ja uz mam 3 roky tatranec, a bez problemov, ani najmensi naznak, ani na vonkajsej strane. Ale robil som drahy nater. 3x zaklad a 3x vrch a kvalitnu farbu, z ktorou mi striekal bratranec aj eurookna, akurat, ze bola na stetec. Keby som bol doma spravim foto, ale vraciam sa zo zahranicia az 15.
Inak je pravda, ze je to pracne, ked to chce mat clovek dobre. A za par rokov urcite budem musiet opravovat aj ja. Pocitam tak 10. Preto by som tiez asi doporucil plast. A sam som zvedavy, kolko ten plast po tych mrazoch vydrzi....
Ja som to spravil tak, ze na podbitie som dal smrek triedu C z baumaxu a na plochy, kde na to prsi, som dal A borovicu.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

220870 Pozri príspevok
Šikovný a lacný ?Nič v zlom ale vy ste asi z dalekého východu.
Prečo by mal byť niekto, kto je šikový aj lacný? Zvlášť, keď sa natú šikovnosť musel nadrieť a je to jeho živobytie.
0 0
Drobna Drobna

Drobna je offline (nepripojený) Drobna

feron Pozri príspevok
Prečo by mal byť niekto, kto je šikový aj lacný? Zvlášť, keď sa natú šikovnosť musel nadrieť a je to jeho živobytie.
Suhlasim s Vami. Ale "lacny" je relativny pojem . Nebudem to dalej rozoberat. Jednoducho zhaname niekoho , najlepsie zivnostnika alebo ukraj., ktory by to spravil. Stavali sme dom svojpomocne a viem z vlastnych skusenosti, ze co si nespravis sam, tak nie je 100%-tne a o cene ani nehovorim. Zial na podbitie si netrufame. I ked sme uz nastudovali kopec info, takze ak nikoho nezozenieme, tak nam nic ine nezostava , ako urobit podbitie svojpomocne
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Drobna Pozri príspevok
Suhlasim s Vami. Ale "lacny" je relativny pojem . Nebudem to dalej rozoberat. Jednoducho zhaname niekoho , najlepsie zivnostnika alebo ukraj., ktory by to spravil. Stavali sme dom svojpomocne a viem z vlastnych skusenosti, ze co si nespravis sam, tak nie je 100%-tne a o cene ani nehovorim. Zial na podbitie si netrufame. I ked sme uz nastudovali kopec info, takze ak nikoho nezozenieme, tak nam nic ine nezostava , ako urobit podbitie svojpomocne
Čo sám urobíš ani to nemusí byť na 100%, práve preto, že sme v tých profesiach laici. Vlastná skúsenosť zo stavby.
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

focus3ccd Pozri príspevok
Drevo sa na podbiti neznehodnoti za 3-5 rokov. To je blbost. Na podbitie predsa neprsi. Ide len o kondenz a rozdiel teplot. Ja uz mam 3 roky tatranec, a bez problemov, ani najmensi naznak, ani na vonkajsej strane. Ale robil som drahy nater. 3x zaklad a 3x vrch a kvalitnu farbu, z ktorou mi striekal bratranec aj eurookna, akurat, ze bola na stetec. Keby som bol doma spravim foto, ale vraciam sa zo zahranicia az 15.
Inak je pravda, ze je to pracne, ked to chce mat clovek dobre. A za par rokov urcite budem musiet opravovat aj ja. Pocitam tak 10. Preto by som tiez asi doporucil plast. A sam som zvedavy, kolko ten plast po tych mrazoch vydrzi....
Ja som to spravil tak, ze na podbitie som dal smrek triedu C z baumaxu a na plochy, kde na to prsi, som dal A borovicu.

Súhlasím, že ten náter musí byť fakt detailný, nielen tak rýchlo, aby to bolo. Ak je to dobre urobené, vydrží to aj 10 rokov. Ale ruku na srdce, videl si takých domov veľa? Ja vídavam domy s podbitím 2-3 roky a je to katastrofa. Ak to má niekto len odfláknuť, radšej plast. Určite by som šla do dreva pri bungalove, kde mi stačia aj kozy. Pri podkrovnom to lešenie ufffffff.
A ten plast, myslím, že vydrží omnoho dlhšie ako odflaknuté drevo.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Drobna Pozri príspevok
Suhlasim s Vami. Ale "lacny" je relativny pojem . Nebudem to dalej rozoberat. Jednoducho zhaname niekoho , najlepsie zivnostnika alebo ukraj., ktory by to spravil. Stavali sme dom svojpomocne a viem z vlastnych skusenosti, ze co si nespravis sam, tak nie je 100%-tne a o cene ani nehovorim. Zial na podbitie si netrufame. I ked sme uz nastudovali kopec info, takze ak nikoho nezozenieme, tak nam nic ine nezostava , ako urobit podbitie svojpomocne
Ked ste doteraz urobili vsetko svojpomocne, podbitie bude malina. Hlavne keby ste to robili s osb dosiek a nasledne na to polystyren a omietku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať