Zavrieť

Porady

vyblednute doklady

prosim Vas ako postupovat pri dokladoch v pokladni, ktore uz po mesiaci
v miestach ako bolo lepidlo vobec nevidno text?
Co na to danova kontrola povie? Alebo co s dokladmi co po 2rokoch uplne vybledli,..
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

maja761 Pozri príspevok
prosim Vas ako postupovat pri dokladoch v pokladni, ktore uz po mesiaci
v miestach ako bolo lepidlo vobec nevidno text?
Co na to danova kontrola povie? Alebo co s dokladmi co po 2rokoch uplne vybledli,..

http://www.porada.sk/t12207-ofotene-...en%E9+blo%E8ky
0 0
maja761 maja761

maja761 je offline (nepripojený) maja761

nie, normalne z reg.pokladne neprefotene zatial a uz sa ani nedaju
0 0
Agneša Agneša

Agneša je offline (nepripojený) Agneša

Mne audítor povedal,že aby som všetky bločky ofotila a tak odložila.Tak to robím ale nie som presvedčená, že pre daňový úrad by to takto stačilo.Ale zatiaľ neviem lepšie.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

http://www.porada.sk/t12207-p13-ofotene-blocky.html

príspevok 125
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Klikni na ten link, čo som Ti dala, sú tam myslím aj návody, ako zobraziť neviditeľné.
0 0
maja761 maja761

maja761 je offline (nepripojený) maja761

dakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Agneša Pozri príspevok
Mne audítor povedal,že aby som všetky bločky ofotila a tak odložila.Tak to robím ale nie som presvedčená, že pre daňový úrad by to takto stačilo.Ale zatiaľ neviem lepšie.
Všetky doklady hneď fotím. Prešlo mi to aj daňovou kontrolou. Akurát jeden som nestihla a ten mi neuznali. Daňováci vedia, že na jednej strane odsúhlasili používanie takýchto "úžasných" ERP s termopáskami, na druhej strane nás nútia prefocovať doklady, ale ťažko vraj niekomu dokážu, že si napr. dvaja podnikatelia neprefotia rovnaký doklad.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Agneša Pozri príspevok
Mne audítor povedal,že aby som všetky bločky ofotila a tak odložila.Tak to robím ale nie som presvedčená, že pre daňový úrad by to takto stačilo.Ale zatiaľ neviem lepšie.

stačilo, uvádzam zo stránky www.drsr.sk:

Podľa § 1 ods. 3 vyhlášky MF SR č. 55/1994 Z.z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení neskorších predpisov daňový subjekt pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb vydáva kupujúcemu doklad vyhotovený pokladnicou, ktorého kópia sa uchováva na kontrolnej páske v pokladnici a ktorého údaje sú ustanovené v § 2 písm. j) cit. vyhlášky. Doklady vyhotovené podľa vyššie cit. ustanovení vyhlášky a vydané zákazníkovi, musia byť vyhotovené tak, aby tieto boli čitateľné a aby si zákazník, ktorý je účtovnou jednotkou mohol zabezpečiť trvalosť účtovných záznamov v zmysle ustanovenia § 8 ods.1 a 6 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov. Z uvedeného vyplýva, že daňový subjekt je zodpovedný, aby ním používaná elektronická registračná pokladnica vydávala také doklady, aby mohli byť splnené podmienky vyplývajúce z cit. ustanovenia zákona, t j. elektronickú registračnú pokladnicu zabezpečiť takou páskou, u ktorej výrobca garantuje uchovanie údajov. V prípade, že daňový subjekt, ktorý má povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu vydá doklad, u ktorého je predpoklad, že údaje z neho budú po čase stratené, odporúčame z takéhoto dokladu vyhotoviť fotokópiu a archivovať túto fotokópiu, ktorá bude slúžiť pre daňové účely. K uvedenej problematike je takéto stanovisko zaujaté aj zo strany MF SR.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Paula Pozri príspevok
stačilo, uvádzam zo stránky www.drsr.sk:

Podľa § 1 ods. 3 vyhlášky MF SR č. 55/1994 Z.z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení neskorších predpisov daňový subjekt pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb vydáva kupujúcemu doklad vyhotovený pokladnicou, ktorého kópia sa uchováva na kontrolnej páske v pokladnici a ktorého údaje sú ustanovené v § 2 písm. j) cit. vyhlášky. Doklady vyhotovené podľa vyššie cit. ustanovení vyhlášky a vydané zákazníkovi, musia byť vyhotovené tak, aby tieto boli čitateľné a aby si zákazník, ktorý je účtovnou jednotkou mohol zabezpečiť trvalosť účtovných záznamov v zmysle ustanovenia § 8 ods.1 a 6 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov. Z uvedeného vyplýva, že daňový subjekt je zodpovedný, aby ním používaná elektronická registračná pokladnica vydávala také doklady, aby mohli byť splnené podmienky vyplývajúce z cit. ustanovenia zákona, t j. elektronickú registračnú pokladnicu zabezpečiť takou páskou, u ktorej výrobca garantuje uchovanie údajov. V prípade, že daňový subjekt, ktorý má povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu vydá doklad, u ktorého je predpoklad, že údaje z neho budú po čase stratené, odporúčame z takéhoto dokladu vyhotoviť fotokópiu a archivovať túto fotokópiu, ktorá bude slúžiť pre daňové účely. K uvedenej problematike je takéto stanovisko zaujaté aj zo strany MF SR.
pekne povedané, ale mala som kontrolu DPH a prišla na pretras aj táto otázka a keď mi povedali, že okopírovať, že to uznajú, tak som ja argumentovala, že nakoľko je to hodnoverné?, pretože na niektorých bločkoch po nejakom čase ozaj, ale ozaj nič nie je vidieť a porovnať s oroginálom sa to potom vôbec nedá, nepovedali nič.
Záleží od kontrolórov, a čo je podstatné, tak pomôže nám naša čarodejka sviečka (si myslím v najnutnejšom prípade). Pravda?
0 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

Mala by si každý taký doklad prefotiť a založiť spolu s originálom
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

Mňa to vrcholne rozčuľuje, ked máme fotiť, prečo to naši zákonodárci nezakotvia do zákona nepoužívanie takýchto RP ,ktorých páska nevyhovuje. a stoja za prd. Ale to hodia na nás a my sme za to bití, a pokutovaní.Čím lacnejšia RP tým páska na figu. Ako môže kontrolor uznať prefotení doklad, ked už originál nevidno!!!!
0 0
MANAGERIA MANAGERIA

MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

Niekedy riadne panikárin
štandartny postup-blok hneď vezmem a ofotím a archivujem aj originál, hoc. aj vybledne a aj kópiu...vychádzaš z usmernenia MF SR a DR SR.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

gogina Pozri príspevok
Mňa to vrcholne rozčuľuje, ked máme fotiť, prečo to naši zákonodárci nezakotvia do zákona nepoužívanie takýchto RP ,ktorých páska nevyhovuje. a stoja za prd. Ale to hodia na nás a my sme za to bití, a pokutovaní.Čím lacnejšia RP tým páska na figu. Ako môže kontrolor uznať prefotení doklad, ked už originál nevidno!!!!
...presne tak ..a robiť si ešte z nákladov náklady a venovať tomu kopu času.
Nuž ako sme to už prebrali zľava aj zprava v podobnej téme, musíme si pod bločkami jedine opatrne zakúriť a to až vtedy, keď to bude treba.
Naposledy upravil Halli : 26.08.08 at 11:37 Dôvod: garmatik
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

slavica Pozri príspevok
musíme si pod bločkami jedine opatrne zakúriť a to až vtedy, keď to bude treba.

Po pravde, ja nie som odvážna školáčka na experiment so sviečkou a ľutujem toho, kto bude absolvovať kontrolu na staré roky s vyblednutými bločkami a pri tej príležitosti tráviť dni a noci s desiatkami, stovkami, nebodaj tisíckami dokladov a tonami sviečok. Najmä, ak s tými vyblednutými nemal kedysi nič do činenia, len ich ako účtovník "zdedil".
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

Vážení, drže mi palce, mám kontrolu 8.9. a pri kontrole mojich pokladničných dokladov za rok 2007 - podotýkam rok 2007 t.j. len jeden rok som našla pokladinčné doklady, ktoré vybledli a pritom boli archivované v tme, neboli na svetle. Som zvedavá aký postoj zaujme kontrola. Kontrolu mám na DPH . Podám správu
0 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

Myslím si, že by sme mali my-účtovníci- hlasnejšie a na kompetentných miestach vyjadriť svoju nespokojnosť s tým, že vlastne platiteľ je zodpovedný za kvalitu účtenky pri daňových kontrolách. Rezignovane ich prefocujeme, hoci každého postihnutého to max.vytáča a trasieme sa ako daniari zareagujú, ked objavia nečitateľnú účtenku. Pritom mne, napríklad, sa nepodarí zavše doklad skopírovať ani pri max.rozlíšení - už aj kópia je ťažko čitateľná. Rozhodla som sa,že napíšem na Dú a min.financii, nech s tým niečo robia. Snáď nebudem iba ojedinelý "hlas volajúci na púšti".
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

gogina Pozri príspevok
Vážení, drže mi palce, mám kontrolu 8.9. a pri kontrole mojich pokladničných dokladov za rok 2007 - podotýkam rok 2007 t.j. len jeden rok som našla pokladinčné doklady, ktoré vybledli a pritom boli archivované v tme, neboli na svetle. Som zvedavá aký postoj zaujme kontrola. Kontrolu mám na DPH . Podám správu
Goginka tak nech ti to dopadne bez závad daj vedieť a nandaj im to
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ja to robím tak, že daný pokl. doklad si označím číslom (napr. červeným perom) a potom to prefotím. Takže na prefotenom je už aj to číslo a ak blok bledne tak číslo napísané perom nie.Takže nemajú námietky.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

K tým bločkom len toľko, že niekedy už keď účtujem bloček, tak je tak nekvalitný (predajcovi dochádza toner na pokladni, ale nevymení ho dovtedy, kým asi netlačí biele bločky ), že ani čarovanie s kopírkou nepomôže. Včera som takto fotila doklad asi na 5 krát a priložila som všetky varianty fotokópií k originálu, lebo na žiadne kópii nie je poriadne vidieť údaje. A to prosím nebol ani termo papier, ale klasický, takže tomuto bločku už nepomôže nič. Som zvedáva, čo by povedali kontrolóri pri kontrole.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Lucy Pozri príspevok
K tým bločkom len toľko, že niekedy už keď účtujem bloček, tak je tak nekvalitný (predajcovi dochádza toner na pokladni, ale nevymení ho dovtedy, kým asi netlačí biele bločky ), že ani čarovanie s kopírkou nepomôže. Včera som takto fotila doklad asi na 5 krát a priložila som všetky varianty fotokópií k originálu, lebo na žiadne kópii nie je poriadne vidieť údaje. A to prosím nebol ani termo papier, ale klasický, takže tomuto bločku už nepomôže nič. Som zvedáva, čo by povedali kontrolóri pri kontrole.
Mne sa toto zopárkrát stalo ale ja som dotyčného predajcu požiadala o vystavenie nového dokladu, ktorý bude čitateľný. Síce sa mu to nepozdávalo ale zatiaľ mi vždy vyhovel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať