Zavrieť

Porady

kto bral dotaciu z uradu prace???

prajem Vam vsetkym prijemny den..chcel by som sa opytat ci tu niekto bral v poslednej dobe z uradu prace prispevok na zacatie podnikania..ak ano,zaujima ma kolko dni trvalo kym nabehli peniaze na ucet..viem ze maju na to 30 dni,ale pani mi povedala,ze to bude trvat tak 14-15 dni a budem to mat na ucte..zial tych dni je uz 21 a na ucte pohyb ziaden..a dost mi to zacina surit,lebo som si pripravil nejake aktivity na ten cca 25.den, lebo som pevne veril,ze uz tu peniaze budu..dik za pripadne reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    tohirjohn Pozri príspevok
    prajem Vam vsetkym prijemny den..chcel by som sa opytat ci tu niekto bral v poslednej dobe z uradu prace prispevok na zacatie podnikania..ak ano,zaujima ma kolko dni trvalo kym nabehli peniaze na ucet..viem ze maju na to 30 dni,ale pani mi povedala,ze to bude trvat tak 14-15 dni a budem to mat na ucte..zial tych dni je uz 21 a na ucte pohyb ziaden..a dost mi to zacina surit,lebo som si pripravil nejake aktivity na ten cca 25.den, lebo som pevne veril,ze uz tu peniaze budu..dik za pripadne reakcie
    Netreba zadávať tému trikrát:
    http://www.porada.sk/t89469-prispevo...adu-prace.html
    http://www.porada.sk/t89471-peniaze-od-uradu-prace.html

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Keby len tri krát:

    http://www.porada.sk/t89470-statna-d...adu-prace.html
    http://www.porada.sk/t89469-prispevo...adu-prace.html
    http://www.porada.sk/t89471-peniaze-od-uradu-prace.html


    A táto je štvrtá.
    Ale k téme: V štátnych inštitúciach netreba vždy veriť tetuškám, ktoré tam sedia. Totiž štát veľmi nerád posiela predčasne peniaze. Takže väčšinou dodržiavajú posledný možný termín.

    A čo tak si dočasne požičať peniaze z kruhu rodiny. Veď ide iba o pár dni. Akonáhle ti nabehnú, tak ich vrátiš.

    dark32 je offline (nepripojený) dark32

    dark32
    Moja manželka dostala príspevok až po 40 dňoch - zmluvu podpísala 14.07.08 a peniaze prišli až 22.08.08 ( vraj Up nemal finančnú hotovosť na účte ). Ale jedna známa už na 14 deň ale to bolo v máji 2008.

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    cauko..chcel by som sa ta opytat? ze to ako si ich poziadal, mal si nejaky formular a ten si vyplnil ale nejako inak..a v akej vyske je mozne maximalne ziadat prispevok na zacatie podnikania...dik za odpoved...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vedec Pozri príspevok
    cauko..chcel by som sa ta opytat? ze to ako si ich poziadal, mal si nejaky formular a ten si vyplnil ale nejako inak..a v akej vyske je mozne maximalne ziadat prispevok na zacatie podnikania...dik za odpoved...
    Súhrn tém (síce niektoré sú staršieho dáta, ale v podstatu tam najdeš):

    http://www.porada.sk/t74205-suhrn-te...uctovanie.html

    tohirjohn je offline (nepripojený) tohirjohn

    tohirjohn
    tak v prvom rade musis byt vedeny na urade prece minimalne tri mesiace..a potom sa ich opytas ako ja mozne ziskat dotaciu a oni ti vsetko poradia..budes musiet spravit podnikatelsky zamer (ak budes mat zaujem spravim ti ho ja -cena 2000 korun), a ten tam odovzdas a oni ti daju vypisat papiere a podpises ich a potom to podpisu oni a uz len cakas..nerobia s tym ziadne problemy

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tohirjohn Pozri príspevok
    tak v prvom rade musis byt vedeny na urade prece minimalne tri mesiace..a potom sa ich opytas ako ja mozne ziskat dotaciu a oni ti vsetko poradia..budes musiet spravit podnikatelsky zamer (ak budes mat zaujem spravim ti ho ja -cena 2000 korun), a ten tam odovzdas a oni ti daju vypisat papiere a podpises ich a potom to podpisu oni a uz len cakas..nerobia s tym ziadne problemy
    Tohirjohn, na porade zásadne neponúkame svoje služby, a tobôž nie s konkrétnou cenou. Čo by si povedal na to, že odpovede na tebou položené otázky by sme ti teraz "spoplatnili". Viem, si tu nový, ale toto sa na porade nerobí.

    Ak chceš ponúkať svoje služby je na to sekcia inzercie. Tam nech sa páči.

    Mahjong je offline (nepripojený) Mahjong

    Mahjong
    Je jedno, či o dotáciu žiadate na začiatku roka alebo na konci.... Nemôžu mi povedať na konci roka, že peniaze sú už vyčerpané?

    dark32 je offline (nepripojený) dark32

    dark32
    Je to jedno kedy o to požiadaš. Podľa mojich informácii sa ešte nestalo, aby niekto nedostal dotáciu kvôli nedostatku peňazí. Príjem dotácie je určený zákonom a peniaze sa navyšujú podľa potreby.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    dark32 Pozri príspevok
    Je to jedno kedy o to požiadaš. Podľa mojich informácii sa ešte nestalo, aby niekto nedostal dotáciu kvôli nedostatku peňazí. Príjem dotácie je určený zákonom a peniaze sa navyšujú podľa potreby.
    Podľa mojich nedávnych informácií z ÚP, je na každý projekt určený finančný limit z európskeho fondu, takže tiež to nie je "bezodná studnica". Poukázanie schválených peňazí na účet, je stanovený zákonom do 30-tich dní. Bohužiaľ momentálna situácia je taká, že meškajú s platbami od dvoch do piatich mesiacov. Údajne im Ministerstvo práce nezaslalo finančné prostriedky, ktovie prečo?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Ak môžem opýtam sa tu. Treba k podnikateľskému zámeru za účelom čerpania dotácie z ÚP predložiť nejaký cenový rozpis vecí, ktoré chcem za tú dotáciu kúpiť? Keď som sa na to pýtala pracovníčky ÚP tak povedala, že pravdaže tam musím priložiť cenovú kalkuláciu, ale akú to má mať podobu? Stačí keď rozpíšem na A4 veci a ceny? Veď aj tak to potom preveria na naozajstných dokladoch, nie?

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    iriska Pozri príspevok
    Ak môžem opýtam sa tu. Treba k podnikateľskému zámeru za účelom čerpania dotácie z ÚP predložiť nejaký cenový rozpis vecí, ktoré chcem za tú dotáciu kúpiť? Keď som sa na to pýtala pracovníčky ÚP tak povedala, že pravdaže tam musím priložiť cenovú kalkuláciu, ale akú to má mať podobu? Stačí keď rozpíšem na A4 veci a ceny? Veď aj tak to potom preveria na naozajstných dokladoch, nie?
    Priložím ti orientačnú tabuľku...treba si ju prispôsobiť ku svojmu zámeru. Sú to len predpokladané náklady, čiže skutočne vynaložené prostriedky sa môžu líšiť. Samozrejme, ak získaš dotáciu, pracovníčky budú kontrolovať podľa Podnikateľského zámeru načo boli vynaložené prostriedky.

    POZOR - tabuľky sú z vlaňajšieho obdobia, takže napr. sumy odvodov nesedia - všetko treba prispôsobiť k súčasnému stavu, je to len príklad
    Naposledy upravil ola : 28.09.08 at 11:47

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.