Zavrieť

Porady

konzervovanie banánov

ma niekto prosim nejaky recept alebo skusenost s konzervaciou bananov? chcela by som vediet, ci sa da spravit vyziva z cerstvych bananov. mala by som ich pred sterilizaciou podusit?
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Pena z banánov

    3-4 banány, 0,4 l vody, 4 veľké lyžičky cukru, 15 g želatíny, 0,5 g kyseliny citrónovej
    Dozreté banány s mäkkou sladkou dužinou rozotrieme s časťou cukru po získanie rovnorodej hmoty. Zostávajúci cukor rozpustíme v horúcej vode a privedieme do varu, pridáme rozpustenú želatínu, pridáme kyselinu citrónovú alebo šťavu z citróna, necháme trochu schladnúť a plníme poháre

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Banánový džem

    Suroviny:
    850g banánov, šťava z 1 grapefruitu (cca 150 ml), 1/8 l vody, 1 bal. Gelfixu 1:1, 1 kg kr. cukru, 4 lyžice rumu
    Postup:
    Olúpané banány nakrájame na malé kúsky a vidličkou rozmačkáme. Pridáme šťavu z grapefruitu a vodu všetko dôkladne premiešame. Pridáme Gelfix zmiešaný s cukrom a za stáleho miešania privedieme do varu. Varíme asi 3 minúty (stále miešame). Po odstavení z ohňa primiešame 4 lyžice rumu a ihneď plníme do pohárov a uzatvoríme.

    Dobrú chuť

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    nechapem preco chce niekto konzervovat banany-jedno z mala ovoci kt.bezne kupime cerstve v kazdom rocnom obdobi.ved banan sa da krasne roztlacit,dava sa to aj detickam.a da sa konbinovat s hocicim .
    naco zahubit este aj tie vitaminy,kt.mozeme zachovat...?

    konzervovanie banánov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.