Zavrieť

Porady

Ako dostať peniaze z firmy?

Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď..
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

michalesco Pozri príspevok
Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď..
Chceš tunelovať firmu???

Myslím, že tvoja otázka hraničí s etiketou porady, preto ti doporučujem viac sa zaujímať o fungovanie firmy, než o to, ako obtiahnuť daňový úrad.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Odporucam kontaktovat sa na pana Fruniho, Majskeho, Rezesovcov a spol.
mozno vedia ako sa to robi aj v takto malom podniku.

Odporucam zmazat tuto temu - lebo je to najskor dobre na danovu kontrolu.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
michalesco Pozri príspevok
Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď..
Ja si nemyslím, že týmto príspevkom smeruješ k tunelovaniu firmy. Som presvedčená, že Tvoja otázka smeruje k výberu firemných peňazí pre Teba, ako konateľa, a pre spoločníka. Sám si si takmer odpovedal. Uzavri si PP na skrátený pracovný úväzok, prípadne s nižšou mzdou na plný úväzok. Odvody nebudú pre s.r.o. alarmujúce, ale pre Teba aspoň aké-také poistenie a zabezpečenie. Dúfam, že už nepoberáš dávky v nezamestnanosti.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
do konca roka nie je ďaleko, tak si počkajte a v januári 2009 si rozdeľte zisk.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
michalesco Pozri príspevok
Pozdravujem všetkých poraďákov,

a vopred sa aj ospravedlňujem za trošku bulvárnejší názov tejto témy..

So známym sme rozbehli s. r. o., ktorá už začala vykonávať svoju činnosť a prvé faktúry nám už aj pristali na účte spoločnosti. Zaujímalo by ma, akým spôsobom možno "dostať" peniaze von zo spoločnosti tak, aby boli daňové a odvodové povinnosti čo najnižšie. Nikto z nás nie je zamestnancom spoločnosti. Nejaká šikovná kombinácia napr. pracovnej zmluvy na minimálnu mzdu a nejakej inej dohody? Má niekto s podobným režimom fungovania spoločnosti skúsenosť, ktorú je hodno nasledovať?

Vopred ďakujem za každú odpoveď..
Danila Pozri príspevok
Ja si nemyslím, že týmto príspevkom smeruješ k tunelovaniu firmy. Som presvedčená, že Tvoja otázka smeruje k výberu firemných peňazí pre Teba, ako konateľa, a pre spoločníka. Sám si si takmer odpovedal. Uzavri si PP na skrátený pracovný úväzok, prípadne s nižšou mzdou na plný úväzok. Odvody nebudú pre s.r.o. alarmujúce, ale pre Teba aspoň aké-také poistenie a zabezpečenie. Dúfam, že už nepoberáš dávky v nezamestnanosti.
Prípadne si vyplácať odmenu konateľovi bez prac.zmluvy. Čo má za následok odvod do ZP a dane. Do SP takáto odmena nezakladá povinnosť odvádzať.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Chobot Pozri príspevok
Chceš tunelovať firmu???

Myslím, že tvoja otázka hraničí s etiketou porady, preto ti doporučujem viac sa zaujímať o fungovanie firmy, než o to, ako obtiahnuť daňový úrad.
preco by chceli tunelovat??? ved normalne si dat zaplatit za pracu...
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
preco by chceli tunelovat??? ved normalne si dat zaplatit za pracu...
potom ale musia zaplatiť príslušné odvody ako píše smith. A dáva aj dobrý tip ako zaplatiť iba ZP a dane.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

falap Pozri príspevok
potom ale musia zaplatiť príslušné odvody ako píše smith. A dáva aj dobrý tip ako zaplatiť iba ZP a dane.
falap, no ved to. ale preco hned obvinovat z tunelovania??
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
falap Pozri príspevok
potom ale musia zaplatiť príslušné odvody ako píše smith. A dáva aj dobrý tip ako zaplatiť iba ZP a dane.
Iba ZP a dane si môže dovoliť konateľ, ktorý je v SP poistený iným spôsobom. Ak je bez pracovného pomeru, nebyť v SP vôbec poistený, aj keď z minima nie je optimálne riešenie. Dnes je tak, a zajtra inak. A keď neprší, nech aspoň kvapká.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Danila Pozri príspevok
Ak je bez pracovného pomeru, nebyť v SP vôbec poistený, aj keď z minima nie je optimálne riešenie. Dnes je tak, a zajtra inak. A keď neprší, nech aspoň kvapká.
v dnesnej dobe neustalych zmien zakonov je najlepsie nemusiet, resp. nehlasit sa do SP vobec a radsej si tie peniaze ukladat niekam inam, lebo kym my budeme v dochodkovom veku, stat ani na dochodky uz nebude ani mat
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

slabikar Pozri príspevok
falap, no ved to. ale preco hned obvinovat z tunelovania??
No asi preto, že zvolený názov témy až príliš pripomína tunelovanie.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Petra Nová Pozri príspevok
No asi preto, že zvolený názov témy až príliš pripomína tunelovanie.
no nazov temy je az nešťastne "gadžovsky" zvoleny
0 0
michalesco michalesco

michalesco je offline (nepripojený) michalesco

Tak ja teda dakujem vsetkym za pomoc v tejto teme. Aby som predisiel celoporadovemu odsudeniu - naozaj som sa zaujimal len a len o to, ako z firmy, ktoru som zakladal, poberat nejaku formu odmeny (nechcem to nazyvat vyplata, toboz nie tunel) tak, aby som co najviac usetril na daniach a odvoch.

Takze este raz vdaka.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

slabikar Pozri príspevok
v dnesnej dobe neustalych zmien zakonov je najlepsie nemusiet, resp. nehlasit sa do SP vobec a radsej si tie peniaze ukladat niekam inam, lebo kym my budeme v dochodkovom veku, stat ani na dochodky uz nebude ani mat
Doporučujem prečítať si temu chorý živnostník.Ako lekár sa s týmito drámami stretávam v reál živote denne.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Doporučujem prečítať si temu chorý živnostník.Ako lekár sa s týmito drámami stretávam v reál živote denne.
ak niekto neplatí odvody do SP, tak je nutné aby si rezervu pre prípad núdze odkladal sám. Toto považujem za úplnú samozrejmosť. Kto neplatí do SP a zároveň si tieto ušetrené peniaze neukladá na svoj vlastný rezervný účet je nezodpovedný hlupák.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nemáš šancu.Onkologická diagnoza na začiatku sa pohybuje priemerne 300 tácov mesačne zo ZP.A fungovanie celej domácnosti povedzme 2 roky?Akú rezervu chceš mať na 2ročnú liečbu?A to som povedala priemer.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Veď ZP si platí každý, tomu sa predsa nikto nevyhne. Ja len hovorím, že ak neplatím sociálne "poistenie" štátu, tak to poistenie musím platiť niekde inde. Pre prípad choroby poistenie (komerčné) a pre dôchodok jednoducho šetrenie na dôchodok.
Fungovanie celej domácnosti dva roky: neviem čo to tu splietate, to akože od štátu dostanete v prípade 2 ročnej maródky náhradu ušlého zisku, alebo aspoň priemerný plat? Neviem či som nebol chorý na inej planéte, ale to čo som dostal na fungovanie rodiny rozhodne nestačilo.
Každá rozmuná rodina by mala mať odloženú takú rezervu na akú si trúfne. Minimálne 6 mesačnú, maximálne 1-2 roky. Okrem toho komerčné poistenia, sporenie na dôchodok atď. Či si to porieši cez štát, komerčné poisťovne, alebo inak je už jeho vec. Dôležité je, aby to nejako ľudia riešili a "ušetrené" peniaze za odvody neprepili, alebo neprelízingovali.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

falap Pozri príspevok
Veď ZP si platí každý, tomu sa predsa nikto nevyhne. Ja len hovorím, že ak neplatím sociálne "poistenie" štátu, tak to poistenie musím platiť niekde inde. Pre prípad choroby poistenie (komerčné) a pre dôchodok jednoducho šetrenie na dôchodok.
Fungovanie celej domácnosti dva roky: neviem čo to tu splietate, to akože od štátu dostanete v prípade 2 ročnej maródky náhradu ušlého zisku, alebo aspoň priemerný plat? Neviem či som nebol chorý na inej planéte, ale to čo som dostal na fungovanie rodiny rozhodne nestačilo.
Každá rozmuná rodina by mala mať odloženú takú rezervu na akú si trúfne. Minimálne 6 mesačnú, maximálne 1-2 roky. Okrem toho komerčné poistenia, sporenie na dôchodok atď. Či si to porieši cez štát, komerčné poisťovne, alebo inak je už jeho vec. Dôležité je, aby to nejako ľudia riešili a "ušetrené" peniaze za odvody neprepili, alebo neprelízingovali.
mas uplnu pravdu. mam taky pocit, ze niektori tu fakt rozmyslaju ako komunisti, stale pchat peniaze len statu, ktory sa pri najblizsej priliezitosti aj tak na teba vydrbe
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Myslím,že si ešte vo svojom okolí nevidel takúto tragediu.Pozri sa bližšie na tie svoje životné poistky,či nastupujú aj v čase ked si na PN.Väčšinou ich musíš platiť aj ked si na PN,len následne Ti vyplatia peniaze.Prestávaš ich platiť až ked máš priznanú invaliditu,čo býva najskor po roku a neskôr.ZP si platí každý,ano,ale doplatky na lieky?prípadne kúpiť lieky ktoré neprepláca ZP a nedá Ti výnimku ako Veteškovi,kupovať množstvo vecí,napr,gázy,obväzy,atd,atd.Vtedy je dobrá naozaj každá koruna.Odhliadnuc od toho,že ked neplatíš do sociálky,nemáš nárok ani na ten milodar.A vieš určite,ked si tú poistku neplatíš,že nezostaneš invalidný zajtra?Pretože ja nepoznám ani jedného človeka,ktorý by mohol povedať,že zajtra nebude invalid.To,že máš 20-30 rokov nie je záruka zdravia.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

slabikar Pozri príspevok
mas uplnu pravdu. mam taky pocit, ze niektori tu fakt rozmyslaju ako komunisti, stale pchat peniaze len statu, ktory sa pri najblizsej priliezitosti aj tak na teba vydrbe
BXLmiami Pozri príspevok
Myslím,že si ešte vo svojom okolí nevidel takúto tragediu.Pozri sa bližšie na tie svoje životné poistky,či nastupujú aj v čase ked si na PN.Väčšinou ich musíš platiť aj ked si na PN,len následne Ti vyplatia peniaze.Prestávaš ich platiť až ked máš priznanú invaliditu,čo býva najskor po roku a neskôr.ZP si platí každý,ano,ale doplatky na lieky?prípadne kúpiť lieky ktoré neprepláca ZP a nedá Ti výnimku ako Veteškovi,kupovať množstvo vecí,napr,gázy,obväzy,atd,atd.Vtedy je dobrá naozaj každá koruna.Odhliadnuc od toho,že ked neplatíš do sociálky,nemáš nárok ani na ten milodar.A vieš určite,ked si tú poistku neplatíš,že nezostaneš invalidný zajtra?Pretože ja nepoznám ani jedného človeka,ktorý by mohol povedať,že zajtra nebude invalid.To,že máš 20-30 rokov nie je záruka zdravia.
Poprosím diskutujúcich, aby sa držali zadanej témy a neodbáčali od nej. Tiež prosím zdržať sa nevhodných nadávok, aby sa tu diskusia nezvrtla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať