Zavrieť

Porady

Excell - ako na nezaokruhlovanie

Ahojte poradaci,

prosim o pomoc s nasledovnym: Je mozne nastavit Excel bunku tak, aby mi nezaokruhlovala cisla? Totizto, ak zadam cislo s 3 desatinnymi miestami ( V zmysle zakona sa jednotkove ceny v eurach musia zobrazovat na 3 desatinne miesta bez zaokruhlovania) a to stvrte ma hodnotu 5 a vyssie, automaticky ho zaokruhli smerom nahor.
Dakujem
Usporiadat
vd dolina vd dolina

vd dolina je offline (nepripojený) vd dolina

nastaviť sa na bunku, prave tlačítko myši, format buniek, číslo.... tak vybrať vlavo "číslo" a vpravo sa objavia moznosti na kolko desatinnych čísel sa ma číslo zobraziť, atd....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... musíš si zvoliť spôsob zaokrúhľovania
funkcie (podľa verzie Office): rounddown, round, roundup - teda dole, matematicky, hore
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Gibson Girl Pozri príspevok
Ahojte poradaci,

prosim o pomoc s nasledovnym: Je mozne nastavit Excel bunku tak, aby mi nezaokruhlovala cisla? Totizto, ak zadam cislo s 3 desatinnymi miestami ( V zmysle zakona sa jednotkove ceny v eurach musia zobrazovat na 3 desatinne miesta bez zaokruhlovania) a to stvrte ma hodnotu 5 a vyssie, automaticky ho zaokruhli smerom nahor.
Dakujem
A kam chceš, aby to zaokrúhlilo? Nadol? Teda vždy aby bralo (zobrazovalo) len hodnotu po 3. desatinné číslo? Napr. 4,5389 aby ti zobrazilo ako 4,538? V tom prípade použi funkciu rounddown, ak uviedol Stefan2005.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Podľa mňa je to lepšie bez vzorca, stačí naformátovať buňky ako napísal vd dolina
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Orim Pozri príspevok
Podľa mňa je to lepšie bez vzorca, stačí naformátovať buňky ako napísal vd dolina
... áno, pokiaľ nemá už pre bunku nastavené formátovanie - napr. zaokrúhlovať dole alebo hore... Samotným nastavením bunky na tri desatinné miesta sa prakticky ešte bude zaokrúhlovať matematicky - ak to chce úplne vylúčit, môže použiť funkciu TRUNC - skrátenie čísla na požadovaný počet miest...
0 0
Gibson Girl Gibson Girl

Gibson Girl je offline (nepripojený) Gibson Girl

dakujem za rady, problem je v tom, ze nechcem, aby to zaokruhlovalo ani nahor ani nadol. Jednoducho nech to tretie cislo desatinneho miesta zostane nezmenene bez ohladu na to stvrte. Pouzivam Office '97. PS: Vzorec v bunke je nutny.
0 0
Gibson Girl Gibson Girl

Gibson Girl je offline (nepripojený) Gibson Girl

Dakujem Stefan2005 TRUNC pomohol! este raz vdaka, vyrazne mi to ulahci "zivot"
0 0
dana2203 dana2203

dana2203 je offline (nepripojený) dana2203

prosim, poradte mi, kde mam tie funkcie najsť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak máš napr. v A1 číslo 100,123456 do B1 dáš vzorec =TRUNC(A1;3) alebo =USEKNOUT(A1;3). V B1 sa ti zobrazí číslo 100,123.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dana2203 Pozri príspevok
prosim, poradte mi, kde mam tie funkcie najsť.
Skús pod klávesnicou, či sa tam neschovali...

Funkciu vložíš, keď napr. klikneš v stavovom riadku na takú ikonu s písmenami "fx" - zobrazí sa ti dialógové okne, v ktorom si nájdeš príslušnú funkciu.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Alebo to tam rovno napíš do príslušnej bunky. Začneš tým, že dáš = a potom napíšeš funkciu napr. =IF(A1>0;B8;D8) a to je všetko, len musíš poznať funkcie.
0 0
dana2203 dana2203

dana2203 je offline (nepripojený) dana2203

Marína, Chobot obom vam veľmi pekne dakujem. Veľmi ste ma potešili, ani som nedufala, že mi niekto poradi.

Fakt boli pod klavesnicou...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Excel 2007 i 2003
Problém: 500-420,2-79,8 sa nerovná 0.
Mám potom problém pri zobrazení výsledku funkcie IF...
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Stefan2005 Pozri príspevok
Excel 2007 i 2003
Problém: 500-420,2-79,8 sa nerovná 0.
Mám potom problém pri zobrazení výsledku funkcie IF...
V tomto pripade by bolo vhodne este asi na vysledok sumy pouzit funkciu ROUND so zaokruhlovanim na 2 desatinne miesta.
Naposledy upravil robin78 : 16.10.08 at 11:58
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
robin78 Pozri príspevok
Nastav format bunky na cislo a potom sa to uz bude rovnat nule ;-)
keby to bolo v tom, tak to nepíšem; je to jedno či dám všeobecny formát, alebo formát čísla - v podstate je to jedno, lebo v zobrazení sa mi ukazuje 0,00 a potrebujem mať prázdnu bunku - tak ako v riadkoch 4 a 7...
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Stefan2005 Pozri príspevok
keby to bolo v tom, tak to nepíšem; je to jedno či dám všeobecny formát, alebo formát čísla - v podstate je to jedno, lebo v zobrazení sa mi ukazuje 0,00 a potrebujem mať prázdnu bunku - tak ako v riadkoch 4 a 7...
Po este blizsom pozreti je riesenie ovela jednoduchsie, miesto zapisu "=SUM(B5-C5-D5)" pouzi zapis "=B5-C5-D5". Funkcia SUM je tam absolutne zbytocna.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
robin78 Pozri príspevok
Po este blizsom pozreti je riesenie ovela jednoduchsie, miesto zapisu "=SUM(B5-C5-D5)" pouzi zapis "=B5-C5-D5". Funkcia SUM je tam absolutne zbytocna.
síce neviem, v čom by sa mal líšiť výsledok medzi zápismi "=SUM(B5-C5-D5)" a "=B5-C5-D5" a "=(B5-C5-D5)" - podľa všetkého som urobil v živote veľa chybných výpočtov, keď som medzi nimi nerozlišoval, ale faktom je, že po zápise "=B5-C5-D5" je už správne zobrazenie v riadku 5, ale v riadku 8 ešte nie....
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Skús tie bunky označiť ako číslo alebo mena cez Formát, Bunky, Číslo a tam potom vyber číslo alebo mena, alebo vlastný formát.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Stefan2005 Pozri príspevok
síce neviem, v čom by sa mal líšiť výsledok medzi zápismi "=SUM(B5-C5-D5)" a "=B5-C5-D5" a "=(B5-C5-D5)" - podľa všetkého som urobil v živote veľa chybných výpočtov, keď som medzi nimi nerozlišoval, ale faktom je, že po zápise "=B5-C5-D5" je už správne zobrazenie v riadku 5, ale v riadku 8 ešte nie....
Vďaka za námety, ale vo formáte to asi nebolo, vyskúšal som to. Znova som nadefinoval tabuľku a zadal výpočet ako "=B5-C5-D5" a potom už zobrazovalo podmienku správne. Najprv som si myslel, že je to spôsobené vzorcami v v B5,C5 a D5, ale aj keď som zadal nepočítané hodnoty, výsledok sa nezmenil.

Zápisy "=SUM(B5-C5-D5)" a "=B5-C5-D5" a aj "=(B5-C5-D5)" poskytujú síce rovnaký výsledok čo sa výpočtu týka, ale ak som tento výsledok použil v podmienke IF, tak zobrazovanie bolo odlišné v závislosti na použitom zápise sčítania/odčítania troch buniek .
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Najdi si v ikonách v spodnom rade inokonu co vyzera asi takto: 0,00 - pri nastaveni kurzora na nu by ti malo vyskocit pridat desatinne miesta a klikni na nu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať