Zavrieť

Porady

začiatočníčka JU ZIVNOSTNICI

ahojte potrebujem poradit,ked pride za mnou zivnostnik zvarac ze chce aby som mu robila jednoduche ucto...tak ja si to pekne ponahadzujem do programu myslim POKL,BU,FAK a rozne...potom mu len spravim na konci roka danove priznanie...vypocitam odvody do ZP a SP na buduci rok...a to je vsetko???je neplatca DPH...

dakujem pekne
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

iva novakova Pozri príspevok
ahojte potrebujem poradit,ked pride za mnou zivnostnik zvarac ze chce aby som mu robila jednoduche ucto...tak ja si to pekne ponahadzujem do programu myslim POKL,BU,FAK a rozne...potom mu len spravim na konci roka danove priznanie...vypocitam odvody do ZP a SP na buduci rok...a to je vsetko???je neplatca DPH...

dakujem pekne
Ak má remeselnú živnosť, u zváračov je mnohokrát výhodnejšie ak nevedú účtovníctvo, ale uplatňujú si paušálne výdavky 60%
0 0
iva novakova iva novakova

iva novakova je offline (nepripojený) iva novakova

no tak tomuto teraz nerozumiem...on si nevedie ucto...co znamena pausalne vydavky???ja si momentalne robim kurz JU tak k tomu sme sa asi este nedostali...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

iva novakova Pozri príspevok
no tak tomuto teraz nerozumiem...on si nevedie ucto...co znamena pausalne vydavky???ja si momentalne robim kurz JU tak k tomu sme sa asi este nedostali...
Pri uplatňovaní paušálnych výdavkov nie je účtovnou jednotkou, nevedie účtovníctvo.
Musí viesť evidenciu príjmov a evidenciu zásob.
Pri remeselnej živnosti sú paušálne výdavky 60 % príjmov + zaplatené odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne
0 0
iva novakova iva novakova

iva novakova je offline (nepripojený) iva novakova

cize dobre takto mam tomu rozumiet...ked je zvarac ma remeselnu cinnost...tak si absolutne nevedie ucto...len teda prijmy a vydavky...nema zasoby ziadne(teda neviem si presne predstavit pojem zasoby u zvaraca)no a tie pausalne vydavky su 60%z prijmov+zalatene odvody do ZP a SP?len co s nimi...to ako z nich pocitam DP???ci ako???
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

iva novakova Pozri príspevok
no tak tomuto teraz nerozumiem...on si nevedie ucto...co znamena pausalne vydavky???ja si momentalne robim kurz JU tak k tomu sme sa asi este nedostali...
Nájdeš tu veľa príspevkov k paušálnym výdavkom. Skús si to pozrieť.
napr.: http://www.porada.sk/t52968-pausalne-vydavky.html
0 0
vd dolina vd dolina

vd dolina je offline (nepripojený) vd dolina

... zákon o dani z príjmov presne vymedzuje evidenciu čoho musí viesť FO, ktorá si uplatňuje výdavky percentom z príjmov... to ze nemá povinnosť viesť účtovníctvo, neznamená, že nemusí nič... len tak na margo témy...
0 0
iva novakova iva novakova

iva novakova je offline (nepripojený) iva novakova

dakujem, vsetko som si precitala...
ak som to teda pochopila spravne pausalne vydavky su takto nejak....ked ma zivnostnik prijem 1 000 000 tak vydavky su 600 000+SP a ZP???lebo nejak tomu v praxi neviem prist na rec...a bloky napr. z PHM...si este pripocita k tym vydavkom???
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

iva novakova Pozri príspevok
dakujem, vsetko som si precitala...
ak som to teda pochopila spravne pausalne vydavky su takto nejak....ked ma zivnostnik prijem 1 000 000 tak vydavky su 600 000+SP a ZP???lebo nejak tomu v praxi neviem prist na rec...a bloky napr. z PHM...si este pripocita k tym vydavkom???
Nie, z výdavkov si už neodpočíta nič iné ... PHM a iné náklady by si uplatnil len pri klasickom DP. Ale ak bude mať paušálne výdavky aj v DP sa to označí. Paušálne zahŕňa všetky výdavky.
0 0
iva novakova iva novakova

iva novakova je offline (nepripojený) iva novakova

neviem ci som fakt blba...ale ja tomu stale nerozumiem...vie mi to niekto vysvetlit po lopate???prosim...ja som sa nikdy nestretla s pausalnymi vydavkami...a co tu citam na porade...tak si to neviem stale predstavit v praxi...vysvetli to niekto fakt uplnemu zaciatocnikovi v JU???
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

vysvetlili ti to štyria ľudia. a vysvetlili ti to po lopate.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

A dá sa to jednoduchšie ako http://www.porada.sk/819320-post4.html Máš to úplne lopatisticky. Stačí si uvedomiť význam slova paušálne ... jedine paušálne výdavky alebo klasické náklady, príjmy ...
0 0
iva novakova iva novakova

iva novakova je offline (nepripojený) iva novakova

no prepac ze som neni taka super ako ty...vies kazdy sa zo zaciatku len uci...urcite si aj ty ucil/a
myslela som si ze porada je na radenie...a nie na buzerovanie zaciatocnikov...prepac teda ze som sa na nieco opytala ERMON!
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

iva novakova Pozri príspevok
no prepac ze som neni taka super ako ty...vies kazdy sa zo zaciatku len uci...urcite si aj ty ucil/a
myslela som si ze porada je na radenie...a nie na buzerovanie zaciatocnikov...prepac teda ze som sa na nieco opytala ERMON!
no moja pekná a tebe som čo urobila?
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

iva novakova Pozri príspevok
neviem ci som fakt blba...ale ja tomu stale nerozumiem...vie mi to niekto vysvetlit po lopate???prosim...ja som sa nikdy nestretla s pausalnymi vydavkami...a co tu citam na porade...tak si to neviem stale predstavit v praxi...vysvetli to niekto fakt uplnemu zaciatocnikovi v JU???
Preto sú to "paušálne výdavky" lebo nesleduješ skutočné výdavky podnikateľa, ale tých 60% zahŕňa všetko- PHM, réžia, materiál ap. Pripočítaš si len odvody do ZP a SP nič viac.
napr. podnikateľ má príjem 100 000,- 60% z jeho príjmov je 60 000,-
takže jeho čiastkový základ dane bude 100 000 - 60 000 = 40 000 - zaplatené odvody do ZP a SP.
Naposledy upravil Miriam.x : 15.09.08 at 09:49
0 0
iva novakova iva novakova

iva novakova je offline (nepripojený) iva novakova

dakujem velmi pekne toto som potrebovala...tak a uz chapem pojem pausalne vydavky aj v praxi....DAKUJEM NAOZAJ SI POMOHLA
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

iva novakova Pozri príspevok
no prepac ze som neni taka super ako ty...vies kazdy sa zo zaciatku len uci...urcite si aj ty ucil/a
myslela som si ze porada je na radenie...a nie na buzerovanie zaciatocnikov...prepac teda ze som sa na nieco opytala ERMON!
Prosím Ťa aký máš dôvod na urazenie sa? Kľudne sa pýtaj ale skutočne Ti Monika pomohla... pozri koľko tém Ti našla? Podrobných..š máš chuť sa učiť účto tak sa uč. Po prečítaní priložených tém určite nebudeš mať problém pochopiť rozdiel medzi paušálnymi a skutočnými výdavkami. Skôr by si mala Monike (ermon) poďakovať, pridať bod ako sa urážať a používať slovo "buzerovanie"... Príjemné študovanie Ti prajem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Miriam.x Pozri príspevok
Pripočítaš si len odvody do ZP a SP nič viac.
napr. podnikateľ má príjem 100 000,- 60% z jeho príjmov je 60 000,-
takže jeho základ dane bude 100 000 - 60 000 = 40 000 - zaplatené odvody do ZP a SP.
dovolím si Miriam.x troška opraviť v podčiarknutom: 100000 - (60000+zaplatené odvody) = čiastkový základ dane. a nebuzerujem.
0 0
iva novakova iva novakova

iva novakova je offline (nepripojený) iva novakova

nereagovala som na tie temy...za tie dakujem ale za to ze mi pisala ze mi to 4 ludia vysvetlili...a po lopate...ja za to nemozem ze som to od tych 4 ludi nepochopila ale az teraz ked mi to na priklade niekto vysvetlil...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

iva novakova Pozri príspevok
ahojte potrebujem poradit,ked pride za mnou zivnostnik zvarac ze chce aby som mu robila jednoduche ucto...tak ja si to pekne ponahadzujem do programu myslim POKL,BU,FAK a rozne...potom mu len spravim na konci roka danove priznanie...vypocitam odvody do ZP a SP na buduci rok...a to je vsetko???je neplatca DPH...

dakujem pekne
áno to je všetko. len ponahadzuješ a spravíš dp. nič to nie je.

P.S.: odvody do ZP sa nepočítajú... Podáva sa RZZP. Ale to tiež nič nie je.
0 0
Načítať ďalšie