Zavrieť

Porady

upomienka za splatnosť

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Dobrý deň všetkým,
chcem sa spýtať na zaúčtovanie sumy-upomienka za splatnosť, kt.je uvedená na bežnej faktúre od dodávateľa. Má ísť spolu z bežnou sumou faktúry na 518?? Ďakujem
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ak je na upomienke vyčíslená suma (napr. úrok z omeškania) ktorá bola dohodnutá v obchodných podmienkach, tak je to podľa mna účet 544. Ale ešte som sa nestretol s upomienkou, kde už je vyčíslená suma za neskorú úhradu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Niéééééé?
To je taká upomienka, že ti na túto faktúru napíšu, že si nezaplatil predchádzajúcu a účtujú si za to 50 Sk (T-COM). Viem to presne, lebo som dnes držala v ruke zo 10 takýchto faktúr a premýšľala som pri tom, čo povie tento zákazník, ak aj ja mu na našu faktúru takú sumu "prifarím"?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
[quote=ekopo;821629...Ale ešte som sa nestretol s upomienkou, kde už je vyčíslená suma za neskorú úhradu.[/quote]

... aj ja by som chcel mať len takýchto klientov ....
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Áno, presne takúto sumu mám na mysli.A tento spôsob nepoužíva len T-COM.Tak čo s tou čiastkou, na 518 ? spolu so sumou z faktúry??
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Airam25 Pozri príspevok
Áno, presne takúto sumu mám na mysli.A tento spôsob nepoužíva len T-COM.Tak čo s tou čiastkou, na 518 ? spolu so sumou z faktúry??
... viď prvú odpoveď v príspevku #2...
Možno to považovať za zmluvnú pokutu...
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
... viď prvú odpoveď v príspevku #2...
Možno to považovať za zmluvnú pokutu...
No, na bežnej faktúre nie je uvedený %úrok z omeškania platby. A navyše úroky za omeškanie platby sa počítajú z omeškanej sumy.Udivuje ma, že externá účtovníčka firmy to účtuje na 518 spolu so sumou z faktúry.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Airam25 Pozri príspevok
No, na bežnej faktúre nie je uvedený %úrok z omeškania platby. A navyše úroky za omeškanie platby sa počítajú z omeškanej sumy.Udivuje ma, že externá účtovníčka firmy to účtuje na 518 spolu so sumou z faktúry.
Nie je to úrok z omeškania, ale zmluvná pokuta v zmysle obchodných podmienok T-COMU:

http://www.t-com.sk/Documents/tarify/tarifa_vts_a.pdf
0/18-1 Zmluvná pokuta za nedodržanie doby splatnosti faktúry uvedenej na faktúre: cena bez DPH 50,00 Sk (DPH 19% sa neuplatňuje). ( Ak je vyúčtovaných viac služieb jednou faktúrou, zmluvná pokuta sa uplatňuje len raz.)

Zmluvná pokuta sa nepočíta zo sumy faktúry, je to fixná sadzba a účtuje sa na účet 544, ako to bolo uvedené v príspevkoch vyššie.

0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Ďakujem všetkým za rady a jasné vysvetlenie.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Ahojte poraďaci chcem sa Vás spýtať, viem že upomienka je bez DPH, ale máme program ktorý nedokáže to spraviť bez DPH. Je to veľká chyba keď sa to bude robiť z DPH na výstupe?Môžu mi daňováci niečo vytknúť? Ďakujem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

JanaS. Pozri príspevok
Ahojte poraďaci chcem sa Vás spýtať, viem že upomienka je bez DPH, ale máme program ktorý nedokáže to spraviť bez DPH. Je to veľká chyba keď sa to bude robiť z DPH na výstupe?Môžu mi daňováci niečo vytknúť? Ďakujem
s DPH na výstupe? Na výstupe máš DPH z tvojich odber.fa.
Ke´d je niečo raz bez DPH, tak to tak aj musí byť.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

JanaS. Pozri príspevok
Ahojte poraďaci chcem sa Vás spýtať, viem že upomienka je bez DPH, ale máme program ktorý nedokáže to spraviť bez DPH. Je to veľká chyba keď sa to bude robiť z DPH na výstupe?Môžu mi daňováci niečo vytknúť? Ďakujem
Každý program musí "dovoliť" vystaviť plnenia mimo Dph, oslobodené od Dph a s Dph.

Mnohokrát program vie to spracovať, len obsluha to musí vedieť zadať.
Ak to nejde, kontaktuj dodávateľa, snáď Ti poradia ako na to.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
jj ďakujem Vám, no mame program jeden od Čechov ale ten program to nevie tak spraviť. Musíme nejak inak to vymyslieť Ďakujem Vám za odpoveď
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Mne prišla upomienka - jednorázový poplatok sankčného charakteru podľa platného cenníka služieb. Vyčíslená suma na upomienke nie je zahrnutá do sumy Fa. Prišla osobitne a je na nej uvedené "Tento dokument slúži zároveň ako účtovný doklad". Mám zaevidovate tento doklad do účtovníctva cez interný doklad?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sosa Pozri príspevok
Mne prišla upomienka - jednorázový poplatok sankčného charakteru podľa platného cenníka služieb. Vyčíslená suma na upomienke nie je zahrnutá do sumy Fa. Prišla osobitne a je na nej uvedené "Tento dokument slúži zároveň ako účtovný doklad". Mám zaevidovate tento doklad do účtovníctva cez interný doklad?
Nie je to ID, ale externý, takže tak o ňom aj účtuj.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Ahoj Tweety,
môžem sa Ťa opýtať je to veľká chyba ak som dve upomienky dala medzi interný doklad? Orange vždy posiela upomienky osobitne tak som to preto dala cez ID a T-mobile to robí priamo vo faktúrach. Ak príde upomienka tak to dať cez došlé faktúry?
Ďakujem
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím o radu:
mne prišla Upomienka od dodávateľa a tam mám napísanú tú FA, ktorú som nezaplatila + Poplatok za upomienku.
Kde ten poplatok za upomienku zaúčtovať na 518 alebo 544???
Ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

544

aj v predchádzajúcjich príspevkoch to nájdeš (napr. 8 )
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Prosím ako zaúčtovať v JÚ zmluvnú pokutu za oneskorene vystavenú a zaslanú faktúru?

Neovládam dobre PÚ a neviem presne či účet 544 ovplyvňuje daňový základ.

Až dodatočne sme si v zmluvných podmienkach prečítali, že ak nezašleme do 14 dní faktúru bude nám vyfakturovaná zmluvná pokuta 150 EUR.
Už nám prišla faktúra na túto pokutu.

Môžem je dať v JÚ do nákladov ako zmluvnú pokutu, aj keď sme tomu mohli predísť ?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Maxinka Pozri príspevok
Prosím o radu:
mne prišla Upomienka od dodávateľa a tam mám napísanú tú FA, ktorú som nezaplatila + Poplatok za upomienku.
Kde ten poplatok za upomienku zaúčtovať na 518 alebo 544???
Ďakujem
azla Pozri príspevok
544

aj v predchádzajúcjich príspevkoch to nájdeš (napr. 8 )
Na účet 544 sa účtujú zmluvné pokuty, čiže musí byť nejaká zmluva, kde je určené, prečo, ako, v akej výške sa zmluvná pokuta vyrúbi/vyfakturuje. Na aký účet mám zaúčtovať poplatok za upomienku, keď nemám zmluvu? (Poplatky za upomienky si účtuje T-mobil a T-com. Podľa príspevkov tu na Porade tieto dve firmy majú tento druh poplatkov zahrnutý v zmluvných podmienkach ako zmluvné pokuty. Lenže v prípade daňovej kontroly by som to nevedela podložiť zmluvou. Alebo mám skúsiť nájsť na nete nejaké ich všeobecné zmluvné podmienky a tým to dokladovať?)
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

aj mne prisla upomienka od SPP za nezaplatenie fa, ktorá nám omylom v banke neprešla, upomienka vo výške 1,20 mám to zaúčtovať tiež ako 544 a je to náš daňový výdavok? keď sme ju už uhradili dneska???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať