Zavrieť

Porady

Dovoz z USA, od EU distributorov

Ahojte, potrebujem poradit

viem, ze so statov EU sa dph neplati, ale chcem brat oblecenie a predavat ho na Slovensku jednej americkej znacky, ktora ma distributora v Holandsku, platil by som mu (distributorovi ) za veci + za dovoz + este ake poplatky? je tam to dph tiez? alebo to odvadzam az ked niaku vec predam.
Priklad predam vec za 1000skk odvediem 190dph z neho?
A neviete kolko by mohlo stat to postovne? Myslim, ze by to bolo kamionom z holandska, mozno tak 300ks oblecenia?

Este jedna vec co ma dost trapi, chcem brat z Usa veci priamo od americkej znacky. Bral by som veci v hodnote povecme 5000dolarov, bolo by to okolo 250kusov oblecenia, viem, ze mame niake kvoty na cinske veci ale tieto su made in USA, ake by boli dalsie poplatky k tym 5000dolarom?
je mi jasne, ze clo co je 4percenta? dph co sa pocita z ceny veci ( 5000 ) plus posty a najviac ma zaujima ta posta?
kolko by mohla vyjst? je to cca 300kusov oblecenia vacsinou tricka, mikiny, ciapky, posielat mozu fedexom alebo ups mi napisali.
Nemate niekto sajnu? aspon cca? prosim? fakt som uz zufaly : )

takze vysledna suma
5000$
+shipping xx $
+clo 4percenta z 5000$
dph 19percent z cla + shippingu
a su este niake poplatky? a prosim vas skuste mi niekto napisat cenu celkovu aspon zhruba, velmi by som bol vdacny, diky moc ludia
Naposledy upravil SoFreshSoClean : 21.09.08 at 15:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    help me out plz : )

    a taktiez by som sa chcel spytat, ze keby znacke napisem, ze nech mi to oznaci ako dar s nakou mensou hodnotou ( 500dolarov miesto 5000napr. ) to sa moze? ( chcem to predavat v obchode kamennom )
    a ohladom toho shippingu z usa? kolko by to asi vyslo? urcite mate niekto skusenosti s fedexom abo ups a ostatne otazky? takze clo + dph, ziadne ine poplatky, ked berem z usa?

    a ked mam veci v obchode a predam triko za 1000napr tak odvadzam 19percent statu, ci nie?


    diky moc

    GuCci je offline (nepripojený) GuCci

    GuCci
    Poplatky by nemali mat ziadne, ale ked to chces predavat z USA tak tusim treba nejake certifikaty originality, a shipping je velmi rozdielny medzi firmami, 250 triciek moze mat tak 50kg a to je pekne velky balik, najlacnejsi a urcite najviac preferovany z USA je USPS, ktorá mi dovezie 30kg balík (rozdelený na 3) za 150$ co je smiesna suma ale to je od veľkého obchodu, súkromník na ebayi mi pošle 4kg krabicu za 50$ čo je veľmi veľký rozidel. Keď mi chcel poslať kamarát z Floridy balík cez UPS a ten mal len 11kg tak by ho to stalo cez 500$
    Daj si ups.com alebo fedex.com/us/ a tam sa to da vsetko lahko vypocitat

    miro2008 je offline (nepripojený) miro2008

    miro2008
    co sa tyka prepravy tovaru z usa, mohol by som ti pomoct...napis mi na info(zavinac)kurier247(bodka)eu

    shvab je offline (nepripojený) shvab

    shvab
    dobry den
    Vasa tema ma zaujala...najma ale preto, ze riesim (az podozrivo podobny problem: OBLECENIE -> USA -> NL -> SR ....tak ma napadlo, ci sa nahodou nejedna o to iste (ta ista znacka).....
    ...som v kontakte s NL zlozkou....
    ...pricom v mojom pripade by som to chel riesit (aspon zo zaciatku formou e-shopu)
    ....
    ak Vas tato moja reakcia zaujala...prosim zareagujte...a potom by sme popripade mohli tuto temu prediskutovat aj cez sukromnejsiu korespondenciu
    ostavam s pozdravom
    diky za odpovede : )

    ako by ste to teda doporucovali poslat na svk?

    cez usps? ups? fedex?

    ide o oblecenie cca 300kusov dajme tomu.



    shvab Pozri príspevok
    dobry den
    Vasa tema ma zaujala...najma ale preto, ze riesim (az podozrivo podobny problem: OBLECENIE -> USA -> NL -> SR ....tak ma napadlo, ci sa nahodou nejedna o to iste (ta ista znacka).....
    ...som v kontakte s NL zlozkou....
    ...pricom v mojom pripade by som to chel riesit (aspon zo zaciatku formou e-shopu)
    ....
    ak Vas tato moja reakcia zaujala...prosim zareagujte...a potom by sme popripade mohli tuto temu prediskutovat aj cez sukromnejsiu korespondenciu
    ostavam s pozdravom
    no pochybujem, ze ide o podobnu znacku : ) mne ide o streetwear znacky a myslim, ze neviete co to je : ) nemohol som vam napisat PM, pretoze nemam dostatok prispevkov : )
    Naposledy upravil SoFreshSoClean : 28.09.08 at 12:35
    abercrombie and bitch nema nic spolocne s touto temou, tak si to rovno vymaz..omg..ved tu mas hnm ( aj ked US hnm je poho ) zara a podobne..nestacia?

    shvab je offline (nepripojený) shvab

    shvab
    no pochybujem, ze ide o podobnu znacku : ) mne ide o streetwear znacky a myslim, ze neviete co to je : ) nemohol som vam napisat PM, pretoze nemam dostatok prispevkov : )
    ...mozem sa Vas opytat, na zaklade coho usudzujete, ze neviem, o co ide? ... nie, ze by sa ma to nejako dotklo, len by ma zaujimalo, ake indikatory pouzivate....kazdopadne, Vam drzim palce
    btw: v mojom pripade ide rovnako o streetwear (teda ak pod tymto slovom rozumieme to iste: v mojom pripade ide o obrovske plachty, do ktorych sa obliekaju ulice)
    Naposledy upravil shvab : 25.11.08 at 05:54

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    ...som pocul, ze od 1.1. aj ked sa tovar bude dovazat z Holandska, tak ak pojde o americku znacku, tak bude treba platit DPH 21%, clo, a navyse aj socialne, a zdravotne odvody z hodnoty tovaru aj postovneho.

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    misomiso Pozri príspevok
    ...som pocul, ze od 1.1. aj ked sa tovar bude dovazat z Holandska, tak ak pojde o americku znacku, tak bude treba platit DPH 21%, clo, a navyse aj socialne, a zdravotne odvody z hodnoty tovaru aj postovneho.
    A to kde si počúval?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    jar88 Pozri príspevok
    A to kde si počúval?
    Co necitas noviny? Este som zabudol spomenut, ze sa to tyka aj spotrebnej dane a dovoznej prirazky. Tiez som zabudol smajlika - samozrejme. No ktovie - ci to nakoniec nebude realita?

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    misomiso Pozri príspevok
    Co necitas noviny? Este som zabudol spomenut, ze sa to tyka aj spotrebnej dane a dovoznej prirazky. Tiez som zabudol smajlika - samozrejme. No ktovie - ci to nakoniec nebude realita?
    No jasné, že čítam aj noviny. Veď som už veľký chalan.
    Aj keď viem, že nie si malý chlapec, nemal by si ešte čítať noviny. Najskôr treba čítať knižky, či skôr učebnice a neskôr aj knižky a až potom noviny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.