Zavrieť

Porady

práca a podnikanie

Je možné začať podnikať v oblasti, v ktorej som zamestnaný?
Príklad pracujem v oblasti servisu mob telefónov a chcel by som si otvoriť e-shop s predajom mobilných tel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    máš povinnosť oznámiť to zamestnávateľovi a mať na to jeho súhlas pokiaš mieniš podnikať v príbuznom obore v akom si v pracovnom pomere

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    znenie zo zákonníka práce:
    § 83
    Výkon inej zárobkovej činnosti


    (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

    (2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

    (3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

    stefbel je offline (nepripojený) stefbel

    stefbel
    Ináč čo by sa vlastne mohlo stať keď tak nad tým uvažujem, keby som to zamestnávateľovi neoznámil? Mohol by som príjsť keď tak len o miesto? Problém je ten že mám maximálne neochotného zamestnávateľa a šanca že by mi to u neho prešlo je minimálna. V zmluve žiadnu klauzulu ani minimálnu nemám žiadnu...

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    EKOPO - aktuálne znenie ZP je :

    § 83
    Výkon inej zárobkovej činnosti


    (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

    (2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

    (3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.


    Dôležitá je zhoda...ako som ja správne pochopil, tak tvoj zamestnávateľ má servis MT - aj predáva MT ?
    Ty chceš predávať MT - budeš aj servisovať ?

    stefbel je offline (nepripojený) stefbel

    stefbel
    Nie moj zamestnavateľ je autorizovaný servis pre mt značky Nokia, bez predaju, čisto servis, pre operátorov atď. Ja by som chcel len predaj.
    Píšu si o sebe, že sú vedúcou spoločnosťou v oblasti POPREDAJNÝch slžieb - servis atď.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    INFARKT skús odtialto http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2007-a.html#83 skopírovať ods. 1 a uvidíš ako sa slovíčko dostalo do príspevku. A mimochodom servis versus predaj nie je podľa mna ani obdobná činnosť.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Aj ja potom v tom nevidím problém

    Zamestnávateľ servis - ty predaj (e-shop).

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    ekopo Pozri príspevok
    INFARKT skús odtialto http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2007-a.html#83 skopírovať ods. 1 a uvidíš ako sa slovíčko dostalo do príspevku. A mimochodom servis versus predaj nie je podľa mna ani obdobná činnosť.
    Aj ja odtiaľ citujem, teda kopírujem, ale aby som zbytočne nezavádzal, tak tie červené preškrtnuté mažem...a neber si to osobne

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Infarkt Pozri príspevok
    Aj ja odtiaľ citujem, teda kopírujem, ale aby som zbytočne nezavádzal, tak tie červené preškrtnuté mažem...a neber si to osobne
    ušlo. Nebolo a nie je mojim úmyslom nikoho zavádzať, resp. v príspevkoch niečo nepodstatné k téme zvýraznovať. Dôležitejšia je moja posledná veta v predchádzajúcom príspevku.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    ekopo Pozri príspevok
    ušlo. Nebolo a nie je mojim úmyslom nikoho zavádzať, resp. v príspevkoch niečo nepodstatné k téme zvýraznovať. Dôležitejšia je moja posledná veta v predchádzajúcom príspevku.
    Ale v poho...chápem že ujde...sme len ľudia . A nič také, že je tvojim úmyslom zavádzať som nepovedal...teda nenapísal . Zvýrazňovanie ja osobne považujem za dobrú pomôcku v dlhom, alebo v nepotrebnom texte a hlavne, v priamej súvislosti s nastoleným problémom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.