Zavrieť

Porady

EXCEL - prosím pomoc

obyčajná žena, napriek všetkému optimista ...viac
Pekný deň prajem všetkým,
prosím poradíte mi s takýmto problémom?
Mám vytvorenú tabuľku, v ktorej rátam cenu výrobku, ktorý sa skladá z "x" komponentov. Tá je pre moju potrebu.
Zároveň potrebujem túto cenovú ponuku vytlačiť zákazníkovi.
Ak by som mu ju vytlačila celú, bola by pre zákazníka neprehľadná. Tak na iný list vlastne len opisujem údaje, ktoré sa týkajú iba jeho konkrétnej zákazky.
Je to nešikovné a sem-tam sa aj pomýlim a napíšem mu tam blbosti.
Potrebovala by som, aby sa celé riadky, v ktorých zmením hodnoty, preniesli na iný list.
Neviem, či som to napísala zrozumiteľne, dúfam, že áno.
zatiaľ vďaka.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Nerozumiem tvojej požiadavke. Vlož sem excel list s príkladom..o čo ti vlastne ide.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja chapem, ale nerobim v excely, takze no comment
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Aj som to dobre pochopila potrebuješ niektoré riadky z listu 1 preniesť na list 2 aby si ich mohla vytlačiť. V tom prípade vyznač riadky- stačí ak klikneš na číslo riadku a vyznačí sa ti celý- ktoré chceš preniesť klikni ctrl c prepni na list 2 a klikni kurzor na riadok, na ktorom chceš mať prekopirovaný riadok z listu 1 a klikni ctrl v. No teraz neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne.
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

- je to jasne, treba len sem vlozit vzorovy zosit, vyznac farebne ktore hodnoty tam sa maju prenasat, co pripadne na tom druhom liste este ma byt... da sa pomoct... nic zlozite...
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

betka631 Pozri príspevok
Aj som to dobre pochopila potrebuješ niektoré riadky z listu 1 preniesť na list 2 aby si ich mohla vytlačiť. V tom prípade vyznač riadky- stačí ak klikneš na číslo riadku a vyznačí sa ti celý- ktoré chceš preniesť klikni ctrl c prepni na list 2 a klikni kurzor na riadok, na ktorom chceš mať prekopirovaný riadok z listu 1 a klikni ctrl v. No teraz neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne.
- treba to urobit pre zjednodusenie tak, aby nic nekopirovala, pomocou vzorca ci odkazu, takto bude pracovat len na tom jednom liste a hotovo, vysledny si vytlaci... varianta nastavenia si vzorov pre jednotlivych zakaznikov...
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

Neviem či som tomu dobre pochopila... Ale ja predpokladám, že na jednom liste máš napísané, napr. že A+B+C = D a teda v jednotlivých stĺpcoch máš hodnoty (A, B, C), ktoré spočítavaš a dopracuješ sa k výslednej cene (D). Pre zákazníka je podstatné, len to D a to chceš mať v tom druhom liste. Stačí keď si vytvoríš vzorec v tom druhom liste a to tak, že daš sa do bunky, kde chceš mať výslednú cenu (D), napíšeš = (rovná sa), klikneš na prvý list do jednotlivých buniek, ktoré chceš sčítať a dáš medzi ne +, teda (klik na bunku A, plus, klik na bunku B, plus...atď), nakoniec klikneš len enter a je to... Jaaaj, neviem či je to zrozumiteľné....a či to vôbec rieši tvoj problém
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

myslim, ze viem o co sa ti jedna, proste mas nejake tabulky s vypoctami z ktorych len urcite udaje potrebujes preniest do nejakej prehladnejsej formy, ktoru mozes predlozit zakaznikovi. Vzhladom na to, ze prenasas aj riadky by bolo asi najvhodnejsie pouzitie makier, ktore vsetky potrebne udaje prenese do akejsi predpripravenej sablony, takze v tvojom pripade by som sa uberal asi touto cestou, t.j. cestou makier, kde mozes dosiahnut jednym klikom automaticky presun vsetkych udajov.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Ak sa to môže zo zadania riadne pochopiť, dá sa to napr. spôsobmi:

1) na vedľajší list (hárok) si urobíme do príslušných riadkov vzorce, začínajú =a odkaz na bunky z "ostrého" hárku, ktoré chceme mať tu na tlačenie

2) upraviť si list s výpočtom tak, aby boli údaje pre zákazníka na ňom a výpočty na vedľajších stranách tohto listu

3) pred tlačením vyznačiť a zvoliť Súbor/Oblasť tlače/Nastaviť oblasť tlače potom vytlačí len zvýraznenú časť

OK ?
0 0
Karuša Karuša

Karuša je offline (nepripojený) Karuša

obyčajná žena, napriek všetkému optimista ...viac
Vďaka Vám všetkým, v podstate ste to pochopili správne, najbližšie je Robin, ibaže uf -makra?
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Karuša Pozri príspevok
Vďaka Vám všetkým, v podstate ste to pochopili správne, najbližšie je Robin, ibaže uf -makra?
Neviem do akej miery mas skusenosti s programovanim makier, ale nie je to nic zlozite, specialne v tomto pripade, nakolko sa jedna len o jednoduchy prenos niektorych udajov z jedneho list do druheho, plus k tomu jednoduchy cyklus, ktorym sa prebehne prislusny zoznam riadkov a presunu sa udaje. Ak si v tom doteraz nic nerobila, tak to sa potom trochu tazsie zacina.

Dost pomaha v exceli aj funkcia zaznam makier. Ked nevies ako sa zapisu urcite prikazy, tak to vykonas rucne a nechas si zaznamena postupnost prikazov, ktoru uz len upravis podla potreby.
0 0
Karuša Karuša

Karuša je offline (nepripojený) Karuša

obyčajná žena, napriek všetkému optimista ...viac
POSUVNÝ SYSTÉMLDT

Zrkadlo/sklo

Zrkadlo/sklo






číre

farebné


Šírka dveríCena / ksPočet ksCena spoluCena / ksPočet ksCena spoluCena / ksPočet ksCena spolu










OCEĽ45 – 60324300354400517900matná61 – 903775518875422700667900široká91 – 110537015370648100708800OCEĽ45 – 60376300436400570000drevodekor61 – 90 429600474800845900široká91 – 110589100679700760800HLINÍK45 – 60561200587800718600anodovaný61 – 90741600838600991700
91 – 110727300806300871300



24245

0

0POLICOVÁ ZOSTAVA









Drevodekor

Lamin biele




ŠírkaCena / bmPočet bmCena spolu
Cena / bmPočet bmCena spolu

24245Do 50 cm70000
50000

19400Do 65 cm8005,54400
6002515000

4225Nad 65 cm100000
80000





4400


15000


DOPLNKY











Cena / ksPočet ksCena spolu

Cena / ksPočet ksCena spolu
Tyč pevná
2503750Zásuvka do 60 cm
60000
Tyč posuvná
25000Zásuvka do90 cm
80043200
Tyč sklopná
200000Zásuvka nad 90 cm
90000
H – profil oceľ
40000Zásuvk. Mechanika gulička
20000
H – profil hliník
50000Rampa 4-svietidla
400000
Vešiak na kravaty
90000Chrbat LDT
52000
Vešiak na nohavice
200000Dorazová lišta
40000
Rampa 6 hal.
650000Dorazové štetiny
505,5275
Drôtený kôš veľký
70000Kôš s LDT čelom
90000




750



3475


Asi takto - červené riadky preniesť na iný list. Nechcem to kopírovať, rada by som, keby sa prenášal automaticky riadok, v ktorom zmením zadanie.
0 0
Karuša Karuša

Karuša je offline (nepripojený) Karuša

obyčajná žena, napriek všetkému optimista ...viac
, no teraz sa mi niečo podarilo! je to v prdeli, ani tú sprostú tabulku neviem prekopírovať...
0 0
Karuša Karuša

Karuša je offline (nepripojený) Karuša

obyčajná žena, napriek všetkému optimista ...viac
Díky robin, máš pravdu, význam makrá mi nič nehovorí, asi budem musieť zasa niečo naštudovať. Nemal by si čas, napísať mi ten postup podrobnejšie?
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...už to lepšie vložiť teda vobec nešlo:-)))
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

jedna, mozno privelmi jednoducha odpoved:

vloz do tabulky filter (Office 2007 to vie velmi pekne), vyber len pozadovane polozky a vuala - mozes tlacit len to, co chces..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Karuša Pozri príspevok
, no teraz sa mi niečo podarilo! je to v prdeli, ani tú sprostú tabulku neviem prekopírovať...
Nesmieš kopírovať. Musíš priložiť celý súbor. Keď píšeš príspevok, tak nižšie, v dolnej časti (Dodatočné možnosti) máš tlačítko Prílohy pridať/odobrať. Cez to prilož ten súbor.
0 0
Karuša Karuša

Karuša je offline (nepripojený) Karuša

obyčajná žena, napriek všetkému optimista ...viac
Diky jun, ale filter nie je celkom ono. Ja potrebujem, aby to vo výsledku malo aj nejakú formu. Urobila by som si na ten nový list nejakú šablónu a (asi) pomocou makier, ako mi radil robin by sa mi tam, kam potrebujem, tie riadky nasáčkovali samé. Verím tomu, že to ide, len ja blbeček, neviem ako. Navyše som v práci sama samotinká, v okolí excel nikto neovláda a navyše dostávam rady typu -" čo sa s tým sereš, daj si urobiť program na mieru". V susedstve mám notárov, advokátov a tak. Im ťažko vysvetľovať, že prachy za ten program sa mi vrátia asi takmo desať rokov.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Karuša Pozri príspevok
Díky robin, máš pravdu, význam makrá mi nič nehovorí, asi budem musieť zasa niečo naštudovať. Nemal by si čas, napísať mi ten postup podrobnejšie?
Ved skus tu prilozit komplet xls subor ako Chobot radil. Najlepsie taky, kde su vidiet jednak tie tabulky s vypoctami a taktiez aj vysledny dokument pre zakaznika.
0 0
Karuša Karuša

Karuša je offline (nepripojený) Karuša

obyčajná žena, napriek všetkému optimista ...viac
jj, tak skusim
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

Karuša Pozri príspevok
jj, tak skusim
- konecne spravne slovo do bitky, tak sa ti bude dat najlepsie pomoct...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať