Zavrieť

Porady

leasing auta

prosím Vás viem je tu veľa o leasingu.ale aj tak sa spýtam

firma má 3 autá na leasing..čo všetko sa účtuje mesačne splátka leasingu a čo ešte? a potom na konci roka čo treba urobiť?
a ešte ak jedno auto na leasing prešlo na druhú firmu ako to zaúčtujem? prevod leasingu na druhú firmu? dakujem pekne
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

timejka200 Pozri príspevok
prosím Vás viem je tu veľa o leasingu.ale aj tak sa spýtam

firma má 3 autá na leasing..čo všetko sa účtuje mesačne splátka leasingu a čo ešte? a potom na konci roka čo treba urobiť?
a ešte ak jedno auto na leasing prešlo na druhú firmu ako to zaúčtujem? prevod leasingu na druhú firmu? dakujem pekne
Odpovedí na lízning je na Porade neúrekom, skús prehľadať:
http://www.porada.sk/search.php?searchid=6554217&pp=25
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ja viem že je tu veľa ale mohla by si mi povedať že čo sa účtuje mesačne splátka a kk tomu aj DPH aj odpis? alebo ako? dakkujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Na Tvoju otázku sa nedá odpovedať pár vetami. Pozri do Postupov účtovania, koľko je tam toho popísané ... + Zákon o dani z príjmov.
Okrem toho, nie je úlohou Porady písať dokola to isté , a to najmä pri takejto téme ako je leasing. Ak trocha pohľadáš, nájdeš všetko.
Mimochodom, téma ja zle zaradená a ak by som aj chcela odpovedať, chýba mi základná informácia - JÚ alebo PÚ, predmet leasingu nákladné alebo osobné MV ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

timejka200, mám k tebe jednu prosbu. Stačí, ak v príslušnej téme, kde sa podobný problém rozoberal, položíš otázku. Nemusíš stále zakladať novú tému. Pri 152(6:29 PM) príspevkoch ich máš založených 32. Nová téma by sa mala zakladať k problému, ktorý na porade nebol riešený.
Ďakujem za porozumenie.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dobre no tak prepáčte že som sa snažila spýtať...ak je ťažké odpovededať že čo sa účtuje mesačne mimochodom PÚ..firemné auto už som to uviedla..dakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

http://www.porada.sk/699702-post4.html
detto účtovníctvo . Ak napíšeš urazene "mimochodom PÚ" a nevidíš rozdiel medzi JÚ a PÚ , tak to nie je vinou neochoty poraďákov.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dobre a viete poradiť ako počítam odpis z čoho? a to každý mesiac musím? dakujem a DPH z čoho z tej splátky mesačnej? dakujem za pomoc.
ZC je 184 500 Sk takto to prevzala druhá firma na základe zmluvy o prevode..ako dalej?
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

Dobrý večer. Prosím Vás o radu. Neviem si rady s finančným leasingom. Máme auto na leasing je na IČO. Pravidelné splátky sú sťahované z účtu. V sume ktorá je sťahovaná je Istina + DPH + úrok+poistné /havarijné/. Prosím poraďte ako to zaúčtovať, keďže istina do nezdaniteľných a ostatné do zdaniteľných. Ako zaúčtovať istinu keď mám v programe len výdaj nezahrňovaný do základu dane a Istinu bez DPH mi automaticky delí na základ + DPH.
Môj druhý problém je v tom, že na výpise z účtu mám stiahnutú sumu 10 000, Sk a ako ju mám rozdeliť?
Som začiatočník v leasingu, idem to robiť prvý krát.
Ak ste pochopili moje nie najlepšie sformulované vety, tam mi prosím poraďte. Ďakujem
a ešte je to jednoduché účtovníctvo s DPH.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

aj ja mám tento problém my sme prebrali auto na leasing z jednej spoločnosti do našej na základe zmluvy o prevode...a teraz v akej cene mám zaradiť auto do našej firmy v tej zostatkovej? a neviem z čoho sa počítajú odpisy ? dakujem za rady
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

timejka200 Pozri príspevok
aj ja mám tento problém my sme prebrali auto na leasing z jednej spoločnosti do našej na základe zmluvy o prevode...a teraz v akej cene mám zaradiť auto do našej firmy v tej zostatkovej? a neviem z čoho sa počítajú odpisy ? dakujem za rady
Skús si prečítať toto:
http://www.porada.sk/t61118-p3-postupenie-leasingu.html
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ďakujem ale ja som z toho hlúpa jedna firma postúpila druhej auto na leasign mám zmluvu o prevode a neviem ako mám zaradiť v akej cene v tej zostatkovej? a ako mám dalej pokračovať mesačná splátka je 10 039 Sk a z toho si uplatnujem DPh ? a odpisy? trochu nechápem?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Sinkl Pozri príspevok
Dobrý večer. Prosím Vás o radu. Neviem si rady s finančným leasingom. Máme auto na leasing je na IČO. Pravidelné splátky sú sťahované z účtu. V sume ktorá je sťahovaná je Istina + DPH + úrok+poistné /havarijné/. Prosím poraďte ako to zaúčtovať, keďže istina do nezdaniteľných a ostatné do zdaniteľných. Ako zaúčtovať istinu keď mám v programe len výdaj nezahrňovaný do základu dane a Istinu bez DPH mi automaticky delí na základ + DPH.
Môj druhý problém je v tom, že na výpise z účtu mám stiahnutú sumu 10 000, Sk a ako ju mám rozdeliť?
Som začiatočník v leasingu, idem to robiť prvý krát.
Ak ste pochopili moje nie najlepšie sformulované vety, tam mi prosím poraďte. Ďakujem a ešte je to jednoduché účtovníctvo s DPH.
V tomto príspevku http://www.porada.sk/494584-post110.html si stiahni tabuľku a uprav v nej vzorce na odpisy. V tabuľké sú dva listy, jeden pre osobné MV, druhý pre nákladné MV. Ak sa v tabuľke posunieš viac doprava, uvidíš účtovanie v peň. denníku. Celá téma tu http://www.porada.sk/t9121-leasing-t...-v-exceli.html
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakuuuuuuujeeeeeeeeemmmmmmmmm
ň

a ešte otázka na konci roka sa niečo musí urboť k tomu leasingu? ešte nikdy som o leasingu neúčtovala tak sa pýtam!!
0 0
Activa Activa

Activa je offline (nepripojený) Activa

ahoj.
Prosím poradíte? Leasingovú splátku mám 9985 Sk ale stalo sa nám že sme splátku zaplatili 10000 sk. Platba bola uhradená z účtu. A teraz je tam preplatok 15 sk. ako to zaúčtujem, keď odpísať môžem len tých 9985 SK? Poradíte? Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Activa Pozri príspevok
ahoj.
Prosím poradíte? Leasingovú splátku mám 9985 Sk ale stalo sa nám že sme splátku zaplatili 10000 sk. Platba bola uhradená z účtu. A teraz je tam preplatok 15 sk. ako to zaúčtujem, keď odpísať môžem len tých 9985 SK? Poradíte? Ďakujem.

Ďalšiu splátku si ponížiš o 15,- Sk. Tebe sa výška splátky rovná mesačnému odpisu?
0 0
Activa Activa

Activa je offline (nepripojený) Activa

Auto je na leasing. Istina: 3667 Sk + nájomné 3697 + 1222 poistka + 1339 DPH. spolu 9985Sk. Istina do nezdaniteľné ostatné do zdaniteľných. je to takto správne? Neodpisuje sa leasingová splátka aj je auto zaradené do majetku firmy?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Activa Pozri príspevok
Auto je na leasing. Istina: 3667 Sk + nájomné 3697 + 1222 poistka + 1339 DPH. spolu 9985Sk. Istina do nezdaniteľné ostatné do zdaniteľných. je to takto správne? Neodpisuje sa leasingová splátka aj je auto zaradené do majetku firmy?
Áno, DPH do VOZD-prev.réžia ak je to osobné MV.
Activa, ak si stiahneš tú tabuľku, na ktorú som dala link v prísp.13 a do tabuľky dosadíš zo splátkového kalendára svoje údaje, uvidíš, čo je VOZD a VNZD.
0 0
Activa Activa

Activa je offline (nepripojený) Activa

Som asi mimo. Nerozumiem. Mám vyplnenú tabuľku ale stále mi to nie je jasné odpisujem každý mesiac splátky podľa tej tabuľky a ešte aj odpis raz ročne OC : 36 splátky x počet mesiacov v roku? alebo ako.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Activa Pozri príspevok
Som asi mimo. Nerozumiem. Mám vyplnenú tabuľku ale stále mi to nie je jasné odpisujem každý mesiac splátky podľa tej tabuľky a ešte aj odpis raz ročne OC : 36 splátky x počet mesiacov v roku? alebo ako.
Pozri pozorne v tabuľke účtovanie v denníku.
Istinu v rámci splátky neodpisuješ - účtuješ ako VNZD. Finančný úrok, poistenie = VOZD, DPH v prípade osobného auta VOZD / v prípade nákladného v stĺpci DPH VNZD/. Ročný odpis /výpočet si naznačila/ uplatníš do VOZD v rámci uzávierkových operácii.

§17 Postupov JÚ
9/ V rámci uzávierkových účtovných operácií sa v peňažnom denníku nájomcu účtuje odpis majetku obstaraného finančným prenájmom.
0 0
Activa Activa

Activa je offline (nepripojený) Activa

Ďakujem, veľmi ste mi pomohli. ešte že tu ste. Ešte raz vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať