Zavrieť

Porady

prihlasovacie povinnosti na zaciatku

ahojte , prosim o pomoc uz som sa tusim pytala,no neviem nasjst kam som to vlozila.... mama je zivnostnicka tyzden aj s cestou,doslo nam vyzva na oznam. povinnost zo zdravot. poistovne,iba to vypisem a posleme a oni nam uz vyrataju niaku sumu ,ktora sa bude platit mesacne ? ako zdrav. poistka.? a este ...ked je mama dôchodca ktory ide podnikat , ma niake ulavy? na soc. ci danovom? ako podnikatelka? a ako jej vyrataju niaku ciastku ked doteraz nepodnikala,z dôchodku?
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Muška Pozri príspevok
Evička,
segra má teraz tiež problém.
Občan SR, pracuje v ČR na TPP.
V ČR je poistená v ZP a v našej ZP sa odhlásila, ale teraz sa zamestnala aj v SR na skrátený PP.
Čo má urobiť zamestnávateľ v SR so ZP?
Muši, možno pomôže aj toto:http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=188#1
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janka,
toto pomohlo, preposlala som to segre.
Ja som to doteraz nehladala a segra chodila na ZP ako agent s teplou vodou až jej niekto dal vyjadrenie, aby za ňu neodvádzala do ZP v SR nič
0 0
nomis nomis

nomis je offline (nepripojený) nomis

pozerala som na nej zdravotnej poist. ale vyslovene poberatel dochodku a szco tam neni je tam len szco a sucastne poistenec statu poberatelka invalid. dochodku...co je asi ona aj ked nie je poberatelka inv. dôchodku. je dôchodkyna a sucastne szco. a pozerala som tie vymeriavacie zaklady co mi nie je tiez na 100% jasne ak tomu dobre rozumiem szco a sucastne poistenec statu-dochodca ma platit mesacne 3 628 sk ako preddavok? a od 1,1 2009 by mala platit podla rocneho zuctovania za 2008....dobre myslim????? cize vysky predavkov si vypocitaju szco sami .... a ja som myslela ze dosatnem niaky papier na vysku preddavku ktory mi urci stat-zdravotna poistovna...???????
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Prosím Vás čo znamená : Do Sociálnej poisťovne musíte zájsť ohlásiť začiatok podnikania./aj keď prvý rok podnikania nie ste povinný platiť odvody/ S touto povinnosťou som sa strela na stránke zivnostník.sk .Ak začnem podnikať od 01.01.2009 mám nejakú povinosť voči sociálnej poisťovni ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

IVEB Pozri príspevok
Prosím Vás čo znamená : Do Sociálnej poisťovne musíte zájsť ohlásiť začiatok podnikania./aj keď prvý rok podnikania nie ste povinný platiť odvody/ S touto povinnosťou som sa strela na stránke zivnostník.sk .Ak začnem podnikať od 01.01.2009 mám nejakú povinosť voči sociálnej poisťovni ?
Na začiatku podnikania nemáš žiadnu povinnosť voči SP. Po podaní daň. priznania za rok 2009 si povinná do 30.6.2010 - ak sa dovtedy nezmenia zákony - odovzdať v soc.poistovni výpis z daňového priznania.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ďakujem ja som to tiež takto vedela , ale na viacerých stránkách pre začínajúcich živnostníkov je táto povinnosť uvedená, tak ma to zmiatlo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

IVEB Pozri príspevok
Ďakujem ja som to tiež takto vedela , ale na viacerých stránkách pre začínajúcich živnostníkov je táto povinnosť uvedená, tak ma to zmiatlo.
Ak chceš mať istotu, informuj sa na príslušnej pobočke SP.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Takže dnes som sa informovala na pobočke SP v KE , žiadne povinnosti SZČO nemá voči SP keď začína podnikať. / ak sa rozhodne , že nebude platiť odvody /
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Dobry den, mam taku otazku :-) Ze aky kolok teraz treba na zivnostensky urad za jednu zivnost? Bolo to 100,- Sk, po prepocitani mi to vychadza 3,31 eur, ale neviem, ako je to v praxi ... vdaka :-)
0 0
amosa amosa

amosa je offline (nepripojený) amosa

alexxandra Pozri príspevok
Dobry den, mam taku otazku :-) Ze aky kolok teraz treba na zivnostensky urad za jednu zivnost? Bolo to 100,- Sk, po prepocitani mi to vychadza 3,31 eur, ale neviem, ako je to v praxi ... vdaka :-)
bola som tam minuly tyzden. za kazdy predmet zivnosti (volnej) kolok 3 EUR.
za viazanu je tusim 16 EURovy kolok (ale to si treba overit).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať