Zavrieť

Porady

skvara pod palubovkovu

dobry den.poradi mi dakto,co so skvarou,pod podlahou.?
Prerabam starsi suchy,podpivniceny dom a pod podlahou mam 30 cm sypanej-iba utlacenej skvary,stara je asi 80rokov.
V izbach ju chcem vyhodit a dat iba tepelnu izolaciu a podlahu.
v kuchyni mi radia,cast vyhodit,premiesat s cementom,na nu dat polystyren,poter a dlazbu.

A este moze byt problem studna na vodu v pivnici?

dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    littleboy je offline (nepripojený) littleboy

    littleboy
    Škvaru jednoznačne vyhodiť ! Je to doslova nebezpečný odpad plný radónu a karcinogenneho prachu. Odporucam zbavit sa jej oficialnou cestou teda vyviezt ju na nejaky zberny dvor. Ak mozem z vlastnej skusenosti poradit, treba si urobit prieskum kolko zbernych dvorov sa v Tvojom okoli nachadza a uvidis ake obrovske rozdiely a v cenach a podmienkach su. To hovorim hlavne preto, ze vacsina ludi ma predstavu, ze v kazdom meste je len jedna skladka, ktoru uplnou nahodou prevadzkuje spolocnost, ktora ma s mestom uzavretu vacsinou exkluzivnu zmluvu na zneskodnovanie odpadu, co potom patricne vyuziva a za vsetko si uctuje aj dva krat viac ako tie ostatne a to este nehovorim o arogantnom pristupe.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    nordwest Pozri príspevok
    dobry den.poradi mi dakto,co so skvarou,pod podlahou.?
    Prerabam starsi suchy,podpivniceny dom a pod podlahou mam 30 cm sypanej-iba utlacenej skvary,stara je asi 80rokov.
    V izbach ju chcem vyhodit a dat iba tepelnu izolaciu a podlahu.
    v kuchyni mi radia,cast vyhodit,premiesat s cementom,na nu dat polystyren,poter a dlazbu.

    A este moze byt problem studna na vodu v pivnici?

    dik.
    Pozri, ja som len nedávno dával podlahu v jednej izbe a tiež tam bola škvara, taká dobrá suchá. Rovno na palubovky som položil ešte izoláciu a na ňu plávajúcu podlahu. Ja som niekde čítal, že pod plávajúce podlahy sa môže nechať aj starý koberec len nemá mať dlhý vlas. Pokiaľ je dom suchý tak aký problém. Tak budem robiť aj v kuchyni: Nebolo by škoda ju vyhodiť?

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    littleboy Pozri príspevok
    Škvaru jednoznačne vyhodiť ! Je to doslova nebezpečný odpad plný radónu a karcinogenneho prachu. Odporucam zbavit sa jej oficialnou cestou teda vyviezt ju na nejaky zberny dvor. Ak mozem z vlastnej skusenosti poradit, treba si urobit prieskum kolko zbernych dvorov sa v Tvojom okoli nachadza a uvidis ake obrovske rozdiely a v cenach a podmienkach su. To hovorim hlavne preto, ze vacsina ludi ma predstavu, ze v kazdom meste je len jedna skladka, ktoru uplnou nahodou prevadzkuje spolocnost, ktora ma s mestom uzavretu vacsinou exkluzivnu zmluvu na zneskodnovanie odpadu, co potom patricne vyuziva a za vsetko si uctuje aj dva krat viac ako tie ostatne a to este nehovorim o arogantnom pristupe.
    Pekný večer, nechcem sa dohadovať ani Ti protirečiť, ale na margo Tvojho argumentu iba toľko: moja matka žila v tej izbe podľa Teba nebezpečnej celý život a chvála Bohu sa dožila 82 rokov, teraz na jar zomrela, dobrú noc.
    marleau Bez škvary by možno žila trošku kvalitnejšie a trošku dlhšie. Dobrý deň.

    littleboy je offline (nepripojený) littleboy

    littleboy
    Nemáš za čo Legolas, aj na budúce. Len tak medzi nami, môj dedko žil tiež celý život v jednom dome v ktorom ale našťastie žiadna škvára nebola a dožil sa 95 rokov.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Prosím vás skúste si uvedomiť v akom storočí žijeme. Všade je množstvo toxických vecí a prečo si ich ešte pridávať.
    Ak to zoberieš aj z hladiska nasiakavostia škváry ako stavebného materiálu minulého storočia, nie je to ideálne riešenie akokoľvek budeš alternovať.
    Všetko vyramovať a vyhádzať s tým, že urobíš nové podlahy je finančne určite náročnejšie, ale je to len o nás.
    Kde inde by si chcel investovať ako tam, kde budeš bývať a žiť s celou svojou famíliou. Nestoja tie peniaze za to ( aj keby si to mal robiť po etapách)?

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    littleboy Pozri príspevok
    Nemáš za čo Legolas, aj na budúce. Len tak medzi nami, môj dedko žil tiež celý život v jednom dome v ktorom ale našťastie žiadna škvára nebola a dožil sa 95 rokov.
    No vidíš, ale našťastie Tvoj dedko pravdepodobne žil nie v paneláku preto tam žiadna škvara ani betón neboli a nebol tam ani polystyrén a pod.. myslím, že si podáme ruky a je to, čo Ty na to?

    tonito je offline (nepripojený) tonito

    tonito
    Ta skvara, ktora je pod podlahou povedzme 50 rokov je urcite nieco ine ako ked vezmes skvaru z terajsich napr VSZ.Ja mam tiez skvaru a urcite ju nebudem davat prec.Aj v nasom dome sa babka dozila 85 rokov...Na terajsiu podlahu dam izolaciu , ktora sa dav pod drevenu podlahu a na izolaciu cc5mm pojde 15mm drevena podlaha.Ak mas dom v suchu urcite by som podlahu nerozoberal.Dalsich povedzme 30 rokov to uplne v pohode bude sluzit.....pokial vsak planujes zotrvat na svete este 100 rokov tak ju vymen za nieco nove co vydrzi mozno 50 rokov....

    katarina99 je offline (nepripojený) katarina99

    uctovnícka účtujúce PU,Ju, mzdy ...viac katarina99
    My prerabame tiez starý dom a každý s kým sme sa radili nám
    potvrdil, že starú 60 ročnú škávru máme nechať, dať na ňu izoláciu
    a drevenú podlahu.

    nordwest je offline (nepripojený) nordwest

    nordwest
    vsetkym velmi pekne dakujem,za rady.
    prvu etapu v kuchyni som urobil tak,ze po vyhodeni starej palubovky ,aj malej casti skvary som hodil podlahovy polystyren,na to igelit,kari rohoz a 7cmbeton+ dlazba.
    zatial cez zimu ok,aj zlepsenie izolacie od pivnice.
    izby budu robene podobne.len miesto dlazby pojde masiv.
    nepozna na Liptove dakto sikovneho,murara(aj sikovny amater,ale zodpovedny,uz mam zle skusenosti,aj s profikmi),na betonovanie podlahy 50m2 + ine prace? 0905 115911.

    nordwest je offline (nepripojený) nordwest

    nordwest
    po nejakom case a zistovani idem urobit podlahy v izbach tak,ze vyhodim vsetko do cista.
    skvara je nebezpacna,stara podlaha-masiv je zvrchu pekna,ale odspodu je na nej sprachnivenie,ci huba,navyse niekde som zistil aj cervotoc,co presiel z nabytku,alebo opacne.
    postup-kvalitny dreveny rost,vytesni sa mineralnou vlnou,na to pojde podlaha,asi dub-masiv.
    navyse nemusim volat statika,keby som to chcel betonovat(25m2),ci mi to stara deka udrzi.
    bude to najzdravsie riesenie.
    steny som chcel sietkovat,,ostanu natur povodne omietnute,iba to oskrabem a vyrovnam ryhy.plafon sietka,ci sadrokarton-iba priskrutkovany.

    Tomoko je offline (nepripojený) Tomoko

    Tomoko
    Dobrý deň. Nakolko všade čítam ze škvara je neskutočne toxicky odpad nie vždy je to tak treba si uvedomiť nie každé uhlie obsahuje napriklad radon ak aj tak po rokoch je vyžiarená. Príkladom môže byť môj dom ktorý som pred nedávnom kupil tiez som sa obával radónu. Rozhodol som sa ho zmerať akreditovanou spoločnosťou a vyšlo 100 bq co je v európskych normách dom je dvojposchodový zo skvarobetonový tvarnic v podlahach pouzil skvaru ako izolaciu chcem podotkunut dom je vporiadku a nevyžaduje ziadny proti radonovy zasah. Nemalujte certa na stenu nemate domy "start" ako česi a hlavne vela krat je toxické samotné podlozie domu a nie material.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Reagovať po 8,5 roku... dávno problém je aj vyriešený.... Pozeraj aj na dátumy....
    vicktor Neviem ci vyrieseny, skor zabudnuty.
    Tomoko Mna nezaujíma cas kedy ste to riesili a ver ze ani toho co hlada odpovede na konkretnu otazku len odpovede na problem skvara. Bohuzial pokial nevimaze niekto tento prispevok niekto tak sa mu zobrazi aj o dvadsať rokov nech si precita aj skusenost. Google nepozna cas len vyhladanie problemu a ver ze niesom sam kto si to cital.
    buchač Tomoko,Tomoko... ale nás nejak nezaujíma, že si kúpil dom so škvárou od podlahy až pod strechu.
    Tak isto nás nezaujíma ani to, že si si nechal zmerať radón nejakou akreditovanou spoločnosťou.

    Lebo v Tvojom príspevku to doslova kričí z textu, aj keď si názov firmy nespomenul.
    meno je voľne keď ťa to nezaujíma nečítaj a neodpisuj, písal to pre tých čo ich to zaujíma
    škvara ty o čom točiš??? aky problem vyriešny ty cvok , ja hladam info o škvare a dakujem mu za to čo tu napisal ,od teba teda ludia nezmudreju. dakujem tomoko.
    škvara prosim ta ty za koho vrabviš čo koho zaujma???? ty čo si tu mudre napisal???? voda my tečie zo zubov ked vidim takychto ako ty .
    buchač Tomoko (09.06.17 22:51) Mna nezaujíma cas kedy ste to riesili a ver ze ani toho co hlada odpovede na konkretnu otazku len odpovede na problem skvara. Bohuzial pokial nevimaze niekto tento prispevok niekto tak sa mu zobrazi aj o dvadsať rokov nech si precita aj skusenost. Google nepozna cas len vyhladanie problemu a ver ze niesom sam kto si to cital.
    ---------------------------------
    škvara (Včera 23:40) prosim ta ty za koho vrabviš čo koho zaujma???? ty čo si tu mudre napisal???? voda my tečie zo zubov ked vidim takychto ako ty .
    ======================
    Benzín mi tečie zo zubov, naftu čúram a uhlie seriem...keď také čítam.

    Takže objasnenie.
    Ide o fest starú otázku...v takých sa nezvykne pokračovať....a už vôbec nie, ak sa z príspevku pomaly ale iste vykľuje reklama. Nehovoriac už aj o tom, že príspevok je vedený ako komentár a nie odpoveď.

    V starej téme sa nemá pokračovať...má sa založiť súvisiaca otázka.
    Založte si teda novú tému a tam mudrujte...

    Capisci ?
    vicktor Ja si myslim ze lepsie je to mat spolu nez viacero kratkych totoznych otazok.
    60 rocna skvara (vid vyysie kata99) ma teraz 68, to nie je velky rozdiel a problematika je stale aktualna.
    Reklamu nevidim.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.