Zavrieť

Porady

Opäť "zahraničný konateľ"

O zahraničných konateľoch som preštudovala všetko, čo je na porade napísané, ale odpoveď na moje otázky som tam nenašla. S.r.o. má dvoch zahraničných konateľov, z ktorých jeden je občan Nemecka a druhá je Ruska. Konatelia pred založením s.r.o. prichádzali na Slovensko vybavovať si záležitosti ohľadom založenia s.r.o. Je možné tieto "služobné cesty" vyúčtovať do nákladov?
A čo v prípade ak konateľka ide na služobnú cestu /nákup technológie/ do Nemecka? Táto cesta bola uskutočnená pred založením s.r.o. - môžem to zaúčtovať do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Môžeš SC zaúčtovať do nákladov. Cesta pred založením SRO by sa mohla tiež zaúčtovať medzi zriaďovacie náklady firmy (doklad o SC je predsa ten nákup technológie).

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Títo zahraniční konatelia si prenajali na firmu byt, aby mali kde bývať. Je zariadenie nakúpené do predmetného bytu výdavkom s.r.o.? /jedná sa mi o práčku, nábytok, elektrospotrebiče a pod./

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    mysimis Pozri príspevok
    Títo zahraniční konatelia si prenajali na firmu byt, aby mali kde bývať. Je zariadenie nakúpené do predmetného bytu výdavkom s.r.o.? /jedná sa mi o práčku, nábytok, elektrospotrebiče a pod./
    Ako by ste riešili uvedený prípad?
    Naposledy upravil mysimis : 28.10.08 at 17:10

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mysimis Pozri príspevok
    Máte niekto skúsenosti s opísaným prípadom?
    Ak užívajú byt konatelia na prechodné bývanie, ani nájomné, ani nákup nábytku, nie je daňový výdavok firmy. Je to osobná / súkromná / zálažitosť konateľov.

    Opäť "zahraničný konateľ"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.