Zavrieť

Porady

Majetok neznámeho pôvodu

Prosím Vás, ako mám postupovať, ak mám majetok, ktorého pôvod nie je známy. Jednoducho niekto z vedenia do spoločnosti doniesol kameru, ktorej hodnota je cez 150 tis, je nová. Neviem pôvod. Nie je ani darovacia zmluva. ako o tom účtovať, a či vôbec,??a odpisovať??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    grupe Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako mám postupovať, ak mám majetok, ktorého pôvod nie je známy. Jednoducho niekto z vedenia do spoločnosti doniesol kameru, ktorej hodnota je cez 150 tis, je nová. Neviem pôvod. Nie je ani darovacia zmluva. ako o tom účtovať, a či vôbec,??a odpisovať??
    Vyberám z postupov účtovania v PU :



    § 33
    Účtovanie obstarania dlhodobého majetku


    (4) Dlhodobý nehmotný majetok a dlhodobý hmotný majetok nadobudnutý bezodplatne sa účtuje na ťarchu účtu účtovej skupiny 04 – Obstaranie dlhodobého majetku so súvzťažným zápisom v prospech účtu 384 – Výnosy budúcich období a účet časového rozlíšenia sa rozpúšťa do výnosov vo vecnej a časovej súvislosti so zaúčtovaním odpisov rovnakým spôsobom ako v § 56 ods. 12.
    Bezodplatne nadobudnutý dlhodobý hmotný majetok, o ktorom sa účtuje v účtovej skupine 03 sa účtuje so súvzťažným zápisom v prospech účtu 648 – Ostatné výnosy z hospodárskej činnosti.
    Dlhodobý nehmotný majetok a dlhodobý hmotný majetok nadobudnutý bezodplatne od spoločníkov alebo členov, ktorým sa nezvyšuje základné imanie sa účtuje na ťarchu účtu účtovej skupiny 04 – Obstaranie dlhodobého majetku a so súvzťažným zápisom v prospech účtu 413 - Ostatné kapitálové fondy.
    Majetok nadobudnutý štátnym podnikom delimitáciou sa účtuje na príslušnýúčet majetku a v prospech účtu 411 – Základné imanie.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Asi neostane nič iné, len preveriť, kto ju doniesol a či ju neodnesie.
    Bola by som opatrná pri zaraďovaní, čo ak sa niekde vyskytuje faktúra, alebo je to vecný vklad alebo...možností je dosť veľa a hádam sa niekto prizná, ako k nej prišiel.

    Majetok neznámeho pôvodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.