Zavrieť

Porady

Syndróm vyhorenia

zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte poraďáci, chcem sa s vami podeliť o dnešnú skúsenosť. Bola som u neurologičky, lebo mi už od júla tŕpne chrbát a po týchto DPH-čkach som mala pocit, že už tŕpnem celá a predstavte si, moja diagnóza je ževraj syndróm vyhorenia. Ak niekto nevie čo to je, tak prikadám aj niečo o tom, lebo ani ja som to ešte nepočula.Chcem sa vás opýtať, či už niekto také skúsenosti má. Predpísala mi dokonca nejaký Rivotril a že ho budem brať asi dva roky a bojím sa, či nie je návykový, lebo na internete sa názory rôznia. Celé ma na tom štve, že sa snažím aj vypnúť a poznám ľudí, ktorí žijú v strese každý deň a takéto niečo nemajú. Tak by som poprosila aj vaše názory. Veď sú tu účtovníci, ktorí účtujú podstatne veľa firiem a takéto problémy nemajú? To mám zmeniť povolanie?
Ak tu už taká téma je, tak sa ospravedlňujem.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Syndr%C3%B3m_vyhorenia
__________________
Zuzana
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzka prepáč , vzhľadom k tomu ,že Ťa poznám , mne to na Teba vôbec nesedí . To nie je možné , doktorka odflákla vyšetrenie ohľadom Tvojej chrbtice .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zuzana, napriek tomu, že sme sa stretli len raz, tiež by som to o tebe nepovedala. Tebe sa zdá reálna tá diagnóza? No ale kam sa mi hrabeme na lekárov, že Zituš?!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
syndróm vyhorenia sa týka najmä ľudí, ktorí sú v práci citovo zainteresovaní, ktorí sa nedokážu emocionálne odpojiť od pracovných povinností ani v čase voľna - /poznám osobne- práca v útulku / s týmto syndrómom úzko súvisia sekundárne prejavy - pocity úzkosti, strachu ap.
avšak akosi mi to nejde dohromady s prácou účtovníka - chyba mi tu citová proporcia
preto by som skúsila ešte jedného odborného lekára
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem za všetky povzbudzujúce odpovede, takže mi to vychádza, že keď aj človek navštívil lekára s chrbticou, tak z neho urobia psychicky narušeného človeka a ani mu v dnešnom storočí nespravia obyčajné RTG. Tak asi budem musieť ísť k ďalšiemu.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Syndróm vyhorenia hovorí sa mu burn - out- syndróm, môžeš sa otestovať na stránke http://www.gezeitenhaus.de/burn-out-test.html
bohužial v SJ som nič nenašla pre nehovoriacich NJ aspoň prekladám otázky:

1. Máte pocit, že vám je všetkého priveľa?
2. Ste podráždenejšia ako v minulosti?
3. Robí vám práca radosť?
4. Ste stále deprimovaná, skľúčená?
5. Cítite sa unavená pre voľnočasové aktivity?
6. hromadia sa u vás v poslednom čase fyzické symptómy?
7. Vo zvýšenej miere vyhýbate sa stretnutiam s priateľmi?
8. Siahate častejšie ako predtým k alkoholu?
9. Dúfate, že sa môžete trocha zmeniť?
10. máte nové plány?
11. spíte dobre?
12. Máte čas na partnera?
13. Vypínate preto, alebo v inej dôležitej situácii mobil?
14. Cítite sa vnútorne prázdny (a)?
15. Vyskytujú sa u vás pocity strachu, ktoré ste predtým nepoznal(a)?
16. Zdá sa vám všetko zbytočné, nezmyselné?
17. Cítite sa stále pod tlakom?
18. Pociťujete podporu u partnera, u priateľov?
19. Máte pocit, že pauzy sú pre vás premárneným časom?
20. Beriete tabletky na spanie, alebo ukľudňujúce prostriedky?

odpovede postupujú: nie, skôr nie, skôr áno, áno
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

ak by si trpela "syndrómom vyhorenia" tak určite o tom nepíšeš tu, ale proste len niekam doma zalezieš, a nič neriešiš
to znamená, že veľmi rýchlo zmeň lekára
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
zuhl Pozri príspevok
Ďakujem za všetky povzbudzujúce odpovede, takže mi to vychádza, že keď aj človek navštívil lekára s chrbticou, tak z neho urobia psychicky narušeného človeka a ani mu v dnešnom storočí nespravia obyčajné RTG. Tak asi budem musieť ísť k ďalšiemu.
Zuziii... teda nie že by som Ťa nechcela "tiež" povzbudiť... ani Ťa nechcem zaradiť medzi psychicky narušených (ak citujem Tvoje pocity z tejto diagnózy) ...dokonca nemám ani potrebu hájiť lekára za tento výrok... ...
Z priloženého linku mi však (prepáč) po Tvojom poznaní (ak sa rozpamätáš prečo si pre mňa ľahko čitateľná) vychádza, že by si sa mohla zamyslieť nad sebou v súvislostiach, ktoré som odtiaľ vytiahla... a možno uznáš, že sa čo-to z toho podpisuje na Tvojich problémoch...

Ide o psychický stav vyčerpanosti
  • Vyskytuje sa obzvlášť pri profesiách obsahujúcich prácu s ľuďmi alebo aspoň kontakt s ľuďmi a závislosť na ich hodnotení
  • Tvorí ho rad symptómov predovšetkým v oblasti psychickej, čiastočne aj fyzickej a sociálnej
  • Kľúčovou zložkou syndrómu je emočná vyčerpanosť, kognitívne vyčerpanie a "opotrebovanosť" a často aj celková únava
  • Všetky hlavné zložky burnout syndrómu vychádzajú z chronického stresu.
  • Najdôležitejším znakom je spomínaný chronický stres vychádzajúci z pracovnej činnosti, ktorý môže byť sprevádzaný ďalšou záťažou z osobného života, sociálneho i fyzikálneho okolia atď. Profesia je charakteristická vysokými nárokmi na výkon, bez možnosti oddychu a závažnými následkami v prípade omylu. Výkon takejto práce býva spojený s veľkou zodpovednosťou a nasadením, niekedy s pociťovaním "poslania" profesie. Burnout je teda dôsledok nerovnováhy medzi profesným očakávaním a profesnou realitou, medzi ideálmi a skutočnosťou.
Verím že následne zvýšenou dávkou sebareflexie dokážeš z toho vytribliť...
S úsmevom a v pohode (s nami )... nebooj...
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ľudmilka, ďakujem za test. Dala som si ho a dcéra mi ho preložila, takže asi bude mať tá lekárka v niečom pravdu, lebo podľa neho som už ohrozená.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Rado sa stalo, bohužial v tejto uponáhľanej dobe sa nás asi nájde viac, ktorí by sme sa mali nad svojím tempom zamyslieť
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

ludmilla Pozri príspevok
Rado sa stalo, bohužial v tejto uponáhľanej dobe sa nás asi nájde viac, ktorí by sme sa mali nad svojím tempom zamyslieť
a koľko nás možno bude pri tohtoročných uzávierkových prácach, prechodnom období 2008-2009 a po uzávierkach....
tak si raďme, nech z toho víjdeme čo najlepšie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zuhl Pozri príspevok
Tak by som poprosila aj vaše názory. Veď sú tu účtovníci, ktorí účtujú podstatne veľa firiem a takéto problémy nemajú? To mám zmeniť povolanie?
Ak tu už taká téma je, tak sa ospravedlňujem.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Syndr%C3%B3m_vyhorenia
__________________
Zuzana
Zuzi, zdvihni ceny o 100% a hneď ti bude lepšie... Menej roboty... viac peňazí... menej stresu... lepší pocit.

http://www.porada.sk/t71171-p63-cenn...tml#post795157
Naposledy upravil Monika Kováčová : 28.10.08 at 18:30
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dostala som link na túto tému a povedala som si: "syndróm vyhorenia" - veď ja ním trpím odtedy, čo mi na intráku zhorela záclona, kým som sa vrátila z WC. Odvtedy pred odchodom z domu poprezerám všetky zásuvky a spotrebiče, či je všetko "off".

Teraz však vážne, ja si nemyslím, že Zuzka nie je takýto prípad.
Zuzi, počúvni Moniku-ermon, dobre radí.
Naposledy upravil Rozalka : 28.10.08 at 20:01
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja ta nepoznam vobec, ale z pohladu sa chbtica asi nevysetruje, moze ta boliet z vela dovodov a az sa vylucia /napr osteroporoza, kriva chrbtica .../, tak potom je mozne spekulovat o inych pricinach. Ja by som tiez povedala, ze treba ist sa poradit aj inam, zda sa mi, ze v poslednom case nas poriadne flakaju nasi doktori. Samozrejme psychika je vo vela pripadoch pricinou, no ale tiez si myslim, ze pri takerj diagnoze by si nesedela na porade.
0 0
masina1 masina1

masina1 je offline (nepripojený) masina1

ahoj Zuzi, možno je moja odpoveď už neskoro, nakoľko uvedené príspevky boli vlani v októbri, ale predsa ťa chcem upozorniť,
pokiaľ máš príznaky ako nič nestíhaš, denne si hovoríš "to zvládnem" máš všetkého plné zuby,nespíš, tak zmeň prácu alebo aj keď si myslíš že nemáš čas nájdi si ho na svoje záľuby hlavne prírodu,šport
ak nie tak aspoň prechádzky, pretože jedného dňa prídeš do fázy že povieš, mám toho dosť - môže to všetko aj zhorieť, ja som už 8 mesiacov na maródke a neviem či mi to vôbec prejde, neviem sa sústrediť, strašne zabúdam, nič ma nebaví a je mi všetko jedno, svet v pohode pokračuje aj bezo mňa ďalej,nikoho z práce nezaujíma či žijem, alebo sa viem najesť, okrem mojej rodiny sa nezaujíma o mňa nikto, preto by som upozornila všetkých, ktorí
si myslia, že to bez nich nepôjde - cintoríny sú plné nenahraditeľných ľudí
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Dievcatka, nikto nie je nenahraditelny... Ale kazdy clovek je napriek tomu JEDINECNY, na to netreba zabudat. Pre spolocnost nemusis byt nikym ale su tu predsa blizki ludia - rodina, priatelia...

V kazdom pripade odporucam POZITIVNE MYSLENIE
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Myslím si, že bolesť chrbtice nemá nič spoločné so syndrómom vyhorenia..ten je o psychickom prežívaní....takže treba urobiť dôkladnejšie vyšetrenia...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
syrik Pozri príspevok
Myslím si, že bolesť chrbtice nemá nič spoločné so syndrómom vyhorenia..ten je o psychickom prežívaní....takže treba urobiť dôkladnejšie vyšetrenia...
Podla ma a dost vela. Psychika a medziľudské vzťahy, ktoré s fyzickou stránkou veľmi úzko súvisia, ju ovplyvňujú v oveľa väčšej miere, než si dokážeme uvedomiť, alebo priznať. Depresia, stres, poruchy spánku, psychické problémy a nepohoda, emócie... sa automaticky odrazia na vzhľade a kvalite pokožky, vlasov, na zdraví nechtov, ale aj na držaní tela (s tym suvisi aj trpnutie koncatin) a najmä na výraze tváre a očí...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

kyblik Pozri príspevok
Podla ma a dost vela. Psychika a medziľudské vzťahy, ktoré s fyzickou stránkou veľmi úzko súvisia, ju ovplyvňujú v oveľa väčšej miere, než si dokážeme uvedomiť, alebo priznať. Depresia, stres, poruchy spánku, psychické problémy a nepohoda, emócie... sa automaticky odrazia na vzhľade a kvalite pokožky, vlasov, na zdraví nechtov, ale aj na držaní tela (s tym suvisi aj trpnutie koncatin) a najmä na výraze tváre a očí...
ˇANo, máš pravdu ...stres vplýva na fyzickú stránku...a veľmi....ale syndróm vyhorenia je podľa mňa niečo úplne iné..a aj keď by lekár skonštatoval,že je to z psychiky, stresu a podobne, najskôr musí vylúčiť, že sa nejedná o nejaké ochorenie..v tomto prípade problém s chrbticou....a neviem,či som právne pochopila, tu nebol robený ani RTG...možno som to pochopila zle, to sa ospravedlňujem....ale v každom prípade si myslím, že takéto hodnotenie môže lekár povedať až po kompletných vyšetreniach...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Suhlasim, ze bol potrebny v prvom rade rontgen... A asi aj nasteva ortopeda. U Zuzky nemusi ist o cisty syndrom vyhorenia ale podla jej predoslych prispevkov v tejto teme, tam ma vplyv aj psychika.
0 0
masina1 masina1

masina1 je offline (nepripojený) masina1

ano, aj mne robili rontgen chrbtice, tam zistili "že v hlave nič nemám" a teraz sa zistilo na ct že mám vyskočenú platničku medzi 6 stavcom, takže idem na mr, ako to skončí ťažko povedať v každom prípade nič na veci nemení, ak nevládzeš a máš toho dosť tak si daj pozor - možno som ja nevládala z tej platničky ťažko povedať, teraz ma drží naozaj len rodina,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať