Zavrieť

Porady

Prechod na EURO

Dobrý deň, používam MRP podvojné účtovníctvo, stiahol si už niekto z vás poslednú verziu 5.60? Je tam zapracovaná možnosť vyskúšať si prechod na euro menu, postupovala som podľa postupu, ale v tej novej skúšobnej firme sa mi údaje v eurách neukázali, zostali v Sk? A tiež by tam mala byť zapracovaná možnosť zasielania faktúr mailom, ale tlačítko Email, ktoré by tam malo byť, sa mi neukazuje. Ako je to u vás?
Usporiadat
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

Ja už pre dnešok končím, zajtra idem robiť ku klientovi do firmy tak ešte musím poplanovať robotu aby som tam bola čo najmenej a využila " plnohodnotne " svoj čas, ale radšej by som tie piškvorky.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Je potrebné ak som mala MRP pod Windows si zakúpiť multiverziu progamu, alebo ako tam doplním rok 2009 ak multiverziu nemám?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

zuzana Pozri príspevok
Je potrebné ak som mala MRP pod Windows si zakúpiť multiverziu progamu, alebo ako tam doplním rok 2009 ak multiverziu nemám?
Citujem zo stránky MRP:
Na to, aby ste mohli byť pripravení na prechod na EURO, potrebujete mať najaktuálnejšie verzie MRP programov. Z tohto dôvodu Vám odporúčame skontrolovať, či máte k MRP programom aktivovanú službu Upgrade cez Internet, ktorá umožňuje sťahovanie nových verzií programov cez internet. Ďalej Vám doporučujeme rozšíriť
základné verzie programov na multiverzie, aby Váš prechod bol bezproblémový, rýchly a pohodlný.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
lepšie pre Teba je dokúpiť multiverziu a netrápiť sa s prechodom. Resp. jednoduchšie.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Dobrý večer. Práve som urobila výplaty v jednej firme a vôbec mi to nechce načítať trvalý príkaz. Píše mi tam nejakú chybu - Pri operácii došlo k nasledovnej chybe: Format '%0:d' invalid or incompatible with argument. Neviem, kde je problém, výplaty som robila, až po stiahnutí najnovšieho upgrade, čiže 6.00.(001). A keď som si chcela skúšobne nastaviť obdobie 1/2009, a vystaviť skúšobnú výplatu, aby som videla ako to bude vyzerať v €, tak mi vypíše Nebol vykonaný prevod údajov na menu Euro. Neviete mi prosím Vás poradiť, kde robím chybu a ako sa vlastne ten prevod na Euro v Mzdách robí, lebo vôbec som nič k tomu nikde nenašla. Ani na stránke MRP, v otázkach.Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zatiaľ majú nstavený len príkaz, ešte januárové výplaty sa nedajú robiť, určite treba prechod eura bude až v ďalších aktulizáciach.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
lenkak Pozri príspevok
Zatiaľ majú nstavený len príkaz, ešte januárové výplaty sa nedajú robiť, určite treba prechod eura bude až v ďalších aktulizáciach.
Ja som mala taký istý problém, ako mizu 24, jednu firmu som pekne aj pomotala, terez mi tam píše "corrupt memo/BLOB file. A firme od augusta mám vymazané všetko. Už som písala aj do firmy MRP, som zvedavá aká bude odpoveď. Tri hodiny som robila s tým, myslela som, že som robila chybu ja, ale som aj robila, tú jednu firmu teraz neviem ako opravím
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Ale mne sa nedá načítať ani príkaz na úhradu za 12/2008.Keď ho dám vygenerovať, tak mi to pekne vypočíta v tej tabuľke, kde sa to generovalo, ale do príkazu mi to nedosadí, aby som ho mohla tlačiť.Mám ho prázdny.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
mizu24 Pozri príspevok
Ale mne sa nedá načítať ani príkaz na úhradu za 12/2008.Keď ho dám vygenerovať, tak mi to pekne vypočíta v tej tabuľke, kde sa to generovalo, ale do príkazu mi to nedosadí, aby som ho mohla tlačiť.Mám ho prázdny.
Mne v tej tabuľke vypísalo ešte, že príkaz skonvertoval mrp do euro a pekne som si ho vedela vytlačiť, uložiť do pdf súboru, a nebol žiaden problém.
Možno Ti nebrebol v poriadku upgrade, skús ešte raz preinštalovať verziu. A príkaz vytvoriť ešte raz.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
u.erika Pozri príspevok
Ja som mala taký istý problém, ako mizu 24, jednu firmu som pekne aj pomotala, terez mi tam píše "corrupt memo/BLOB file. A firme od augusta mám vymazané všetko. Už som písala aj do firmy MRP, som zvedavá aká bude odpoveď. Tri hodiny som robila s tým, myslela som, že som robila chybu ja, ale som aj robila, tú jednu firmu teraz neviem ako opravím
Som zvedavá čo Ti odpíšu, ale asi Ti neprebehol upgrade úplne v pohode, dalo by sa to cez obnovu údajov riešiť, ak máš zálohu dat. Najprv preinštalovaním verzie.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

lenkak Pozri príspevok
Mne v tej tabuľke vypísalo ešte, že príkaz skonvertoval mrp do euro a pekne som si ho vedela vytlačiť, uložiť do pdf súboru, a nebol žiaden problém.
Možno Ti nebrebol v poriadku upgrade, skús ešte raz preinštalovať verziu. A príkaz vytvoriť ešte raz.
Ďakujem veľmi pekne za radu,už som bola fakt zúfalá. Cez internet sa mi síce nedal stiahnuť ten istý upgrade, lebo mi to vypisovalo, že aktuálny už mám, ale stiahla som si to z MRP stránky a preinštalovala nanovo, takže to funguje OK! Ešte raz dík a prajem pekný deň.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Práve som si našla mail, kde mi píše MRP:
Vazeni zakaznici,

pokial mate predplatene aktualizacie programu cez internet,
mozete si stiahnut verziu programu Mzdy a personalistika s
prikazmi na uhradu v mene EUR. Verzia programu s prechodom
na EUR menu bude k dispozicii v neskorsom obdobi, kedze
este mame vyplatne obdobie 12/2008.


MRP - Company spol. s r.o.
P.O.Box 94, Brezno

Tak škoda, že som sa dva dni zbytočne stresovala.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Dobrý večer. Neviem kam mám zaradiť moju otázku, tak to skúsim sem. Potrebujem vystavovať v MRP faktúry v januári 2009 ale zdaňovacie obdobie je ešte december 2008. Ako by mala vyzerať táto faktúra, mám byť v € alebo Sk?????????? a čo so základom DPH a s DPH v akej mene má byť????? Prosím pomôžte mi. Vopred Vám ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Odporúčam Ti ich vystaviť ešte v roku 2008. Ináč je tu veľa tém písaných ohľadom fa, treba pohľadať.
http://www.porada.sk/t97913-vystaven...ri-2009-a.html
0 0
Luboslava Luboslava

Luboslava je offline (nepripojený) Luboslava

piškotka Pozri príspevok
Dobrý večer. Neviem kam mám zaradiť moju otázku, tak to skúsim sem. Potrebujem vystavovať v MRP faktúry v januári 2009 ale zdaňovacie obdobie je ešte december 2008. Ako by mala vyzerať táto faktúra, mám byť v € alebo Sk?????????? a čo so základom DPH a s DPH v akej mene má byť????? Prosím pomôžte mi. Vopred Vám ďakujem
Mozes pouzit typ vyslej faktury 036-v MRP Win,
bude vystavena v EUR aj v SK
0 0
marikam marikam

marikam je offline (nepripojený) marikam

Ahoj,
Mám zamestnanca, ktorému končí PP 09.01.2009, ako potom urobím mzdu za 01/2009, ak ma nepúšťa do 01/2009, iba ak prestup urobí SPRAVCA ? Do Soc.poisť. musím do 3 dní odovzdať ELDZ. Aká verzia má byť na 01/2009 ?
0 0
bbbbb bbbbb

bbbbb je offline (nepripojený) bbbbb

Dobrý deň! Prosím o radu. Program mi prepočítal odvody zaokrúhlené matematicky. Platbu do poisťovne som zaokrúhlila nadol. Prosím o radu, ako zaúčtovať centové rozdiely, ktoré mi vznikli. Ďakujem.

Ďakujem za odpovede.
Mzdy sú vypočítané správne. Ide o účet 336 odvody. Tie mi program prepočítal matematicky.
Naposledy upravil bbbbb : 16.02.09 at 07:32
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Nechápem aké odvody ti program prepočítal matematicky. Vymeriavací základ pre poistné do Sociálnej poisťovne sa zaokrúhľuje na eurocent nahor.
Jednotlivé vypočítané poistné za zamestnanca a za zamestnávateľa sa zaokrúhľuje na 10 eurocentov nadol (zvlášť nemocenské poistenie, zvlášť starobné poistenie).
Vymeriavací základ na výpočet preddavkov na zdravotné poistenie sa zaokrúhľuje na eurocent nadol.
Preddavky na zdravotné poistenie zamestnanca aj zamestnávateľa za každého zamestnanca jednotlivo sa zaokrúhľujú na eurocent nadol.
Akurát som to pre istotu kontrolovala v jednej firme a mne to program prepočítal správne. Máš stiahnutý nový upgrade?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som tiež mala zaokrúhľovanie správne.
Pre istotu si pozri - Nastavenie - Parametre miezd, - Sociálne poistné -Soc.poistenie zaokrúhliť na dve des. miesta - od augusta 2006 - hodnota parametra má byť nie.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Účtujete niekto v MRP DOS PÚ aj JÚ? Mám zakúpenú multiverziu, predplatený upgrade cez internet, skúšala som v JÚ prechod na EURo, samozrejme v skopírovanej firme, narobilo mi to len veľa galiby, neuhradené faktúry a otvorené položky vôbec neboli prekonvertované na EUR, našla som tam len zostatok v pokladnici € nula. Ale ono tam bolo aj nula v SKK... Riešili ste to už niekto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať