Zavrieť

Porady

pružinový alebo penový matrac

Dobry den rad by som sa poradil o vybere matracu na pevny rost, niektory predajcovia odporucaju pruzinove matrace vid fy. Segum a niektory napr. fy Materasso ma aj penove aj pruzinove matrace na pevnom roste.Tak nejako neviem komu verit.
dakujem za prispevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    George Michael
    My máme už dlhú dobu pružinové matrace (na pevnom rošte). Sú veľmi dobré. Výrobcu si už nepamätám, je to už pár rokov.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    movemento Pozri príspevok
    Dobry den rad by som sa poradil o vybere matracu na pevny rost, niektory predajcovia odporucaju pruzinove matrace vid fy. Segum a niektory napr. fy Materasso ma aj penove aj pruzinove matrace na pevnom roste.Tak nejako neviem komu verit.
    dakujem za prispevky
    Na pevný nepolohovateľný rošt sú dobré pružinové. Na polohovateľný rošt pružinové nie sú vhodné , tam treba penový (PUR, latex, kokosová doska,...). Penový sa dá použiť aj na pevnom rošte, ale pružinový na polohovateľnom nie.

    Ak chceš pružinový, tak čím viac pružín, tým lepšie. A ešte lepšie je, keď je pružinový taštičkový.

    Ale v konečnom dôsledku to máš jedno, či pružinový alebo penový, zásadný rozdiel v nich nie je. Len sme už veľmi sfajnoveli.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Mala som aj pružinový matrac, po cca 5 rokoch som menila. Stále som si nevedela zvyknúť na to, že bol pre mňa príliš mäkký. Teraz mám penový od materassa a mám aj pevný rošt. Skôr si uvedom, aké lôžko preferuješ, resp. akú tvrdosť. Ja mám T4 a je veľmi pohodlný.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Osobne odporúčam, aj f. Matratex- vždy boli pokrokový a ich matrace sú naozaj kvalitné.
    Aj napr. latexové matrace sú mäkké (cena ich je však vyššia) ja by som volila asi taký- inak závisí aj od výšky matracu, zloženia (napr. kokos. doska....) a tiež aby bol vhodný k váhe používateľa.
    Ja osobne som skôr zástancom nie pružinového matracu, hoci dnes ich už umiestňujú do rôznych taštičiek- káps a pod., našťastie aj pri klasik matracoch s pur penou doba pokročila a používajú sa také, ktoré si pamätajú svoj tvar a tak skoro sa nevyležia.
    Po správnosti aj tak by k výmene matracu malo prísť cca každých 5-7 rokov, nikto si nemôže myslieť, že si kupuje matrac do konca svojho života
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    Mala som aj pružinový matrac, po cca 5 rokoch som menila. Stále som si nevedela zvyknúť na to, že bol pre mňa príliš mäkký. Teraz mám penový od materassa a mám aj pevný rošt. Skôr si uvedom, aké lôžko preferuješ, resp. akú tvrdosť. Ja mám T4 a je veľmi pohodlný.
    Kazdopadne dakujem asi to vyzera na nejaky latexovy z Materasso co je vhodny na pevny rost...a bude pokoj

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Skus pozriet aj toto: http://www.matrace-vegas.sk/
    Pred rokom sme od nich kupovali matrac. Keďže ani som nevedel aky by bol pre nas vhodny, zavolal som na ich linku. Dozvedel som sa co som potreboval, potom uz bol vyber lahsi. Mame pruzinovy matrac (256 pruzimn na m2), tvrdsi so zimnou a letnou stranou. Od vtedy nemavam problemy s chrbtom... Co sa tyka dodavky, ta bola tiez bez problemov.

    mover je offline (nepripojený) mover

    mover
    Zdravim,
    Prespime zevraj tretinu zivota.
    Ja spavam 5 dni v tyzdni na private na pruzinovom, je to dokonaly ortopedicky matrac.
    Tvrdsie matrace podla mna ortopedicke nie su.
    Domov som si kupil tiez pruzinove matrace, ale kedze mi vadili struny na dotyk, tak som kupil s kokosovym vlaknom a je to OK.
    Penovy matrac je treba po urcitom case zrejme vyhodit, lebo vsetky produkty nasho tela, pot, koza ... skoncia v jeho milionoch poroch a von ich neda asi nikto. Aj z tohoto dovodu ja odporucam kvalitny strunovy. Treba len vyskusat, ci vyhovuje tvrdostou.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Niekomu je vhodný pružinový, iný uprednostňuje penový. Ak spávaš na bruchu, odporúčam ten druhý.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Tusim sa s tym roztrhlo vrece...

    pružinový alebo penový matrac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.