Zavrieť

Porady

Usporiadat
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Už mám receptíky vytlačené, vypadajú fantasticky
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Olice, dufam, ze sa nenahnevas, ked ti zdokumentujem rychlu strudlu, dnes som ju piekla, polovicu su struhankou a jablckami a druhu struhanka, tvaroh vymiesany s jednym zltkom, cukrom a do stredu som dala banan, je to mnam.
macky 072.jpg  
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

tetrisss Pozri príspevok
Olice, dufam, ze sa nenahnevas, ked ti zdokumentujem rychlu strudlu, dnes som ju piekla, polovicu su struhankou a jablckami a druhu struhanka, tvaroh vymiesany s jednym zltkom, cukrom a do stredu som dala banan, je to mnam.
Hlavná vec, že chutili, veď aj vyzerajú mňamkovo. Ja osobne mám najradšej makovo-čerešňovú alebo makovo-višňovú. S láskou si spomínam na moju svokru, ktorá cesto ťahala cez celý stôl. To bola štrúdla, jedna báseň. Bohužiaľ, už takú nikdy neupečie.
0 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

Dík za trasenú tortu, kolegyňa nevedela presný recept...
Už ju môžem vyskúšať.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja by som rada pridala recept na originálne cesto na štrúdlu- ťahanú od mojej mamky hádam niekomu urobím radosť:
1/4litra vody + 4 PL cukru- uvaríte sirup - vychladnúť.
Pridáte 1/2litra polohrubej múky 1 vajce - všetko zamieste a 1/2hodinu nechať oddýchnuť v teple.
Keď ideš ťahať nezabudnúť natrieť maslom alebo olejom.
Plníte podľa chuti.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Olice, dufam, ze sa nenahnevas, ked ti zdokumentujem rychlu strudlu, dnes som ju piekla, polovicu su struhankou a jablckami a druhu struhanka, tvaroh vymiesany s jednym zltkom, cukrom a do stredu som dala banan, je to mnam.

Csaba nedráždi , ešte aj foťo daj , aby ma cukroša vystrelo ......
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A tu http://www.porada.sk/139864-post18.html je môj recept.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

No ja som robila štrúdľu - ťahanú, už asi trikrát, vždy sa mi cesto trhalo, takže neúspešne. Ale Tvoj recept vyskúšam a potom sa ohlásim, či sa mi to podarilo. No ale mám aj trochu strach. Tak mi držte palce.
Plada
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Neboj, zvládneš to ľavou zadnou. Ja nedávam žĺtok, lebo od neho cesto rýchlo schne, ak je pridaný len bielok, cesto je vláčne a má plastelínovú konzistenciu. Stále ho udržuj v teple.
0 0
ex ex

ex je offline (nepripojený) ex

Marína Pozri príspevok
Neboj, zvládneš to ľavou zadnou. Ja nedávam žĺtok, lebo od neho cesto rýchlo schne, ak je pridaný len bielok, cesto je vláčne a má plastelínovú konzistenciu. Stále ho udržuj v teple.
Nemá to byť náhodou naopak - bielok cesto vysušuje a žľtok ho robí vláčnym?
0 1
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Bionda Pozri príspevok
Ja by som rada pridala recept na originálne cesto na štrúdlu- ťahanú od mojej mamky hádam niekomu urobím radosť:
1/4litra vody + 4 PL cukru- uvaríte sirup - vychladnúť.
Pridáte 1/2litra polohrubej múky 1 vajce - všetko zamieste a 1/2hodinu nechať oddýchnuť v teple.
Keď ideš ťahať nezabudnúť natrieť maslom alebo olejom.
Plníte podľa chuti.
Bionda, prosím ťa, čo natieraš maslom - cesto pred ťahaním? Nelepí sa?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

exmanželka Pozri príspevok
Nemá to byť náhodou naopak - bielok cesto vysušuje a žľtok ho robí vláčnym?
Skús, uvidíš, že mám pravdu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Marína
Neboj, zvládneš to ľavou zadnou. Ja nedávam žĺtok, lebo od neho cesto rýchlo schne, ak je pridaný len bielok, cesto je vláčne a má plastelínovú konzistenciu. Stále ho udržuj v teple.

Nemá to byť náhodou naopak - bielok cesto vysušuje a žĺtok ho robí vláčnym?

Žĺtok robí vláčnym kysnuté cesto, nestvrdne, pri tomto druhu cesta je lepšie použiť bielok.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
ondrejvla Pozri príspevok
Bionda, prosím ťa, čo natieraš maslom - cesto pred ťahaním? Nelepí sa?
Ja cesto pomastim pred tahanim.
P.S. chcela som Ti poslat SS, ale mi oznamilo, ze sa neda, nevies preco?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
durisovad Pozri príspevok
Ja cesto pomastim pred tahanim.
P.S. chcela som Ti poslat SS, ale mi oznamilo, ze sa neda, nevies preco?
Tak to teda Dáška neviem?! Ale veď ja odpisujem zo SS aj prijímam SS...
Tak to teda vyskúšam aj ja, ale najskôr jabĺčka, u nás je orechovo-jablková najžiadanejšia.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ked je uz cesto po celom stole, potom este raz pokvapkam rozpustenym maslom, posypem makom, orechami alebo struhankou a na to jablcka, trochu skorice a cukor.
A ta SS neviem, ci ma byt Tvoje meno s pluskou, ktoru mas pri mene.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
durisovad Pozri príspevok
Ked je uz cesto po celom stole, potom este raz pokvapkam rozpustenym maslom, posypem makom, orechami alebo struhankou a na to jablcka, trochu skorice a cukor.
A ta SS neviem, ci ma byt Tvoje meno s pluskou, ktoru mas pri mene.
Dáška bez plusky, len s bodkočiarkou;
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Koniec!!!
Pri čítaní + 3 kg a čo bude keď tú štrúdlu skutočne vyťahám cez celý môj velikánsky stôl a za odmenu sama zbaštím minimálne polovicu ???
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Melnick Pozri príspevok
Koniec!!!
Pri čítaní + 3 kg a čo bude keď tú štrúdlu skutočne vyťahám cez celý môj velikánsky stôl a za odmenu sama zbaštím minimálne polovicu ???
Majka, ja mám stôl 180x120, tak sa naťahám, moja svokra ju ťahala na malom kuchynskom stole na obruse a štrúdla bola obrovská.. a dobručká... len keby tam nebol cukor
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Keďže varením by som sa uživila, ale pečením nie mňa moja svokra naučila sypanú štrúdľu a tú zvládam. Prikladám recept:
3 poháre hrubej múky cca 400 g, 3 poháre práškového cukru, 750g tvarohu (alebo postrúhaných jabĺk), 1 prášok do pečiva, 1 vanilkový cukor, 1 hrozienka (100g), 4 dcl mlieka, 3 vajcia, 75 g masla. V miske dobre premiešame múku s cukrami a práškom do pečiva. Polovicu múčnej zmesi nasypeme na vymastený plech, ďaľšia vrstva je plnka a zasypeme druhou polovicou múčnej zmesi. Celý koláč polievame pomocou lyžice mliekom, v ktorom sme rozšľahali vajíčka. Necháme trochu vsiaknuť a na vrch poukladáme plátky masla. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 C cca 40 minút.Nie je to klasická štrúdľa, ale chutí podobne a hlavne dokážu ju aj deti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať