Zavrieť

Porady

Zaseknutá CD-ROMka

Zdravím poraďákov zo sekcie PC.
Prejdem rovno k môjmu problému: Moja velmi učenlivá dvojročná sestrička odpozorovala ako sa do mechaniky vkladá disk. Jej vynaliezavosť a chvílka mojej nepozornosti zapričínila, že vložila do mechaniky DVDčko s jej rozprávkou. Neviem akým spôsobom to urobila, a mechaniku zavrela. Nejde ju však nijako otvoriť. Či to skúšam ručne gombíkom, či cez PC, vypalovacie programy, alebo iné utilitky, stále iba zablíka kontrolné svetielko na nej, a nič sa nestane. Disk taktiež v počítači nejde otvoriť, PC sa spáva akoby tam žiadny disk nebol.
Predpokladám teda, že je tam disk vložený nejak nakrivo.
Nedá sa niejakým spôsobom otvoriť CD-ROMku mechanicky?

P.S: Za Vaše rady vopred ďakujem. Mechaniku mám značky L G
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    spredu na cdromke je mala dierka (pod dvierkami), je to na kazdej CD, ci DVD romke, staci z kovovej sponky urobit rovny drotik (staci cca 4-5cm), a strcit ho do tej dierky, kym nenarazis na odpor.staci zatlacit a dvierka sa pootvoria tak ze ich budes vediet otvorit.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    davidkoo Pozri príspevok
    Zdravím poraďákov zo sekcie PC.
    Prejdem rovno k môjmu problému: Moja velmi učenlivá dvojročná sestrička odpozorovala ako sa do mechaniky vkladá disk. Jej vynaliezavosť a chvílka mojej nepozornosti zapričínila, že vložila do mechaniky DVDčko s jej rozprávkou. Neviem akým spôsobom to urobila, a mechaniku zavrela. Nejde ju však nijako otvoriť. Či to skúšam ručne gombíkom, či cez PC, vypalovacie programy, alebo iné utilitky, stále iba zablíka kontrolné svetielko na nej, a nič sa nestane. Disk taktiež v počítači nejde otvoriť, PC sa spáva akoby tam žiadny disk nebol.
    Predpokladám teda, že je tam disk vložený nejak nakrivo.
    Nedá sa niejakým spôsobom otvoriť CD-ROMku mechanicky?

    P.S: Za Vaše rady vopred ďakujem. Mechaniku mám značky L G
    Ak nepomôže predošlá rada, treba PC otvoriť, vybrať mechaniku, dať dole vrchný kryt a potom ručne uvoľniť vysúvací vozík aj so zaseknutým diskom.

    davidkoo je offline (nepripojený) davidkoo

    davidkoo
    Chlapci, veľmi pekne Vám ďakujem
    Našťastie nemuselo dôjsť k Chobotovmu riešeniu a celkom stačilo Pidgeyove. Poučil som sa z toho nie len ja, ale aj moja sestrička, ktorá už radšej disky do CD-ROMky sama nevkladá

    ĎAKUJEM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.