Zavrieť

Porady

zivnost- uplny novacik

Dobry den, velmi pekne by som Vas poprosila o radu. Mam 23 rokov a rozhodla som sa zalozit zivnost v oblasti predaja pekarensky vyrobkov. Bohuzial, nemam absolutne skusenosti, co musim najprv vybavit, aby som ziskala tuto zivnost.
Pocula som, ze ak bol clovek na urade prace pol roka, ma narok od statu ziskat potrebne financie ako kapital. Neviem, ci sa to tyka aj MD, pretoze som 3 roky poberala tento prispevok. Neviem, ci mam teda na to narok a ak ano, tak ake formolaity alebo dokumenty treba spisat. Asi treba predlozit podnikatelsky plan, alebo nieco take.
Dalej by som sa chcela spytat ohladom hygienikov.Ako treba postupovat?Co treba vyplnit, pripadne niekam poslat.
takztiez co sa tyka odvodov, ako to funguje?
Su to pre Vas primitivne otazky, ale ja som fakt upny novacik a rada by som mala v tom konecne jasno.
Dakujem za akekolvek info vysvetlene ako sa vravi " po lopate "
Prajem pekny den,lelocka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak budeš evidovaná na ÚP min. 3 mesiace, môžeš požiadať o príspevok na začatie svojej podnikateľskej činnosti. Ak Ti to ÚP schváli až potom môžeš požiadať o vydanie živnostenského listu.
    Na hygienu sa podáva žiadosť o schválenie prevádzky, k tomu fotokópia živnostenského listu, nájomná zmluva alebo LV, prevádzkový poriadok, HACCP a kolok v hodnote 500,- Sk.

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    okrem toho o zriadeni svojej prevádzky ak si zriadis prevádzku musís upovedomit aj veterinu, ak v tej prevadzke budes predavat alkohol tak aj na colnicu.A taktiez oznamenie o zriadeni prevadzky davas na prislusny urad kde ju otvaras obecny alebo mestsky spolu so schvalením otvaracich hodin.

    zivnost- uplny novacik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.