Zavrieť

Porady

Novinový stánok

Dobry den zaujimalo by ma co je potrebne ak by som si chcel otvorit novinovy stanok v nakupnom centre ako je napr:Polus,Avion...a predavat v nom klasicke veci ako cigarety,listky,casopisy,zuvacky... Ci by mi niekto vedel poradit ake su na to naklady mal by to byt asi 5m stvorcovych velky, ake povolenia na to potrebujem na predaj cigariet, kolko by stal prenajom, naklady.. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    salbo je offline (nepripojený) salbo

    salbo
    Rocky77 Pozri príspevok
    Dobry den zaujimalo by ma co je potrebne ak by som si chcel otvorit novinovy stanok v nakupnom centre ako je napr:Polus,Avion...a predavat v nom klasicke veci ako cigarety,listky,casopisy,zuvacky... Ci by mi niekto vedel poradit ake su na to naklady mal by to byt asi 5m stvorcovych velky, ake povolenia na to potrebujem na predaj cigariet, kolko by stal prenajom, naklady.. dakujem

    Ahoj, tiež by som si chcel otvoriť novinový stánok v Bratislave, ale vôbec neviem, či sa to oplatí. Tebe sa už podarilo niečo zistiť?... Ďakujem

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Vidim, ze sa nikto nevyjadril. Na zaklade mojej skusenosti z minulosti (1999) stacilo mat predmet cinnosti maloobchod.

    Skuste pozriet sem:
    http://www.porada.sk/t14034-p2-novin...ezabudnut.html
    http://www.porada.sk/t66079-prevadzka-po-novom.html

    Okrem toho:
    K otvoreniu prevadzky je potrebne stanovisko hygienika.
    Danovy urad poziadate aj o pridelenie DKP pre registracnu pokladnu.

    Naklady si musite vypocitat sami:
    zriadovacie vydavky: zariadenie predajne (majetkom)...,
    prevadzkove naklady: najomne + energie + sluzby, mzdy, poistenie (majetku) + dalsie vydavky, o ktorych uvazujete
    a samozrejme vydavky na nakup tovaru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.