Zavrieť

Porady

spevnená plocha?

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Milí poraďáci,
poprosila by som o Váš názor na tento problém.
S.r.o. má novopostavenú výrobnú halu, ktorú má zaradenú v OM. Terénne úpravy sa vykonávajú teraz, úprava dvora v okolí haly vysypaním nového kameniva, postavilo sa nové oplotenie. Oplotenie budem účtovať samostatne-zatiaľ všetky náklady na účte obstarania. Len neviem čo s tým kamenivom. Stále ho vozia, valcujú, potom sa dá asfalt na celý dvor. Ako to mám prosím Vás účtovať? Ako spevnenú plochu? Kamenivo tiež na účte 042XX?
Ďakujem.
Usporiadat
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

My máme dvor so zámkovou dlažbou, určite viac ako 25m2 (od roku 2003) - bola som v tom roku u daň.poradcu (aby sme mali dobre ohodnotenú stavbu v účtovníctve), ktorý súhlasil s mojím zaradením do 4 skupiny (pozeral do špecifíkácie stavieb), mali sme na toto aj kontrolu z daňového úradu, a všetko okolo stavby sme mali v poriadku. (v obst.cene - všetko okolo toho - kamenivo, valcovanie, dlažba) Myslím, že kolaudácia na dvor nie je, alebo nebola. Neviem ako je to teraz.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Lenže toto bola iba trávnatá plocha, ktorú sme dali vyrovnať, aby sa tam mohli deti hrať. Nemá to ani dlažbu ani len to nie je vysypané štrkom. Takže nemyslím, že by to malo byť zaradené do majetku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať