Zavrieť

Porady

Súčet buniek

Ahoj,
potrebujem poradiť s takýmto problémom v Excel-i.
V bunkách A1 až A10 mám čísla. Niektoré majú červené písmo a niektoré čierne. V bunke B1 potrebujem sčítať všetky čísla s červeným písmom a v bunke C1 zas potrebujem sčítať čísla s čiernym písmom.
Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
white_black ahojte neviete nahodou ako zrata aj cisla s desatinymi cislami ? zrata mi totiz sucty (napr.zelena vypln bunky) ked mam cele cisla spravne, no ked mam niekde 0,25 a pod tak mi zrata nespravne
marjankaj Asi máš niekde chybu.
A prečo to píšeš do komentára? Nevieš sa opýtať ako ostatní?
white_black Ano viem pomylila som sa.. a chybu som nasla-datovy typ som musela zmenit na double aby ratalo aj desatinne miesta.
marjankaj No vidíš aká si šikovná? My by sme na to ťažko prišli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    spetko Pozri príspevok
    sucty2 sú už celkom super, ale funguje to len prvý krát. Keď zmením farbu písma v bunke, už sa to nespráva, ako klasický vzorec a nepreráta to výsledky.
    Ja som to tiež skúšal a tiež mi to nejde. Funkcia sa prepočítava iba pri zmene hodnoty v niektorej bunke. Ak zmeníš hodnotu nejakej bunky a potom ju vrátiš späť, potom to prepočíta dobre. V sučty2 je malá chyba. Čierna farba má hodnotu 1 a ak zadáš čiernu miesto automatickej, tak ti to nezapočíta. Ak použiješ makro spočíta to dobre, ale len daný rozsah buniek.
    V mojom súbore si môžeš spočítať ľubovoľné farby podľa stĺpca F. Ale tiež treba použiť uvedený postup.
    Snáď zajtra nájdeme riešenie.

    P.S. Ak je tam podmienené formátovanie, a tým je zmenená farba písma, tak to nefunguje. Treba to testovat zložitejšie. Sú tam až tri podmienky ( v exceli 2003, neviem koľko je v exceli 2007). Asi to nie je najšťastnejšie riešenie, robiť súčet podľa farby písma.
    Naposledy upravil marjankaj : 30.11.08 at 07:01 Dôvod: doplnenie P.S.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Prikladám návod ako na to. Daj vedieť ako ti to išlo.

    MrGee je offline (nepripojený) MrGee

    MrGee
    Zdravím

    Presne toto som hľadal podľa návodu mi všetko funguje tak ako má, avšak až na jednu maličkosť...pri sčítaní desatinných čísel sa výsledok pri použití vzorca sumafar zaokrúhli na celé číslo,,prosím nedalo by sa to opraviť, aby vzorec vedel počítať aj s desatinnými číslami? ďakujem za odpovede

    Skôr ako odpoviete, už som našiel odpoveď

    Stačilo zmeniť dátový typ na Double (napríklad), aby rozoznával aj desatinné hodnoty
    Naposledy upravil MrGee : 20.06.10 at 14:11

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    dafy Pozri príspevok
    v A1 klikni na fialove tlacitko a urobia sa ti sucty
    Je to OK.

    Ide to aj bez makra. Pridáš stľpec B, vktorom si označíš, čo chceš mať sčítané a použi funkciu SUMIF. Pomocou podmieneného formátovania si čísla v stĺpci môžeš označiť. Ak ti pri tlači vadí stĺpec B môžeš ho skryť.

    spetko je offline (nepripojený) spetko

    spetko
    Ahoj,
    ďakujem za odpovede, páčia sa mi obe, len tých buniek na sčítanie bude cca 1000, čo znamená, že to vyrátam len s makrom (sucty.xls), no mňa by zaujímalo, či sa to dá zapísať aj vo vzorci bez makra. Farba písma sa bude meniť, takže stĺpec B to nerieši, pokiaľ by sa tam nedalo zadať -
    "keď červená - tak 1, keď čierna - tak 2".
    To by bolo super a o to mi ide.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    spetko Pozri príspevok
    Ahoj,
    ďakujem za odpovede, páčia sa mi obe, len tých buniek na sčítanie bude cca 1000, čo znamená, že to vyrátam len s makrom (sucty.xls), no mňa by zaujímalo, či sa to dá zapísať aj vo vzorci bez makra. Farba písma sa bude meniť, takže stĺpec B to nerieši, pokiaľ by sa tam nedalo zadať -
    "keď červená - tak 1, keď čierna - tak 2".
    To by bolo super a o to mi ide.
    Zadáva sa to naopak. Ak je v stlpci B 1 tak v stlpci je červené, ak tam nie je nič tak čierne. V stlpci A je podmienené formátovanie.

    Ale ak dostaneš tých 1000 udajov už vyfarbených, tak je lepšie použiť makro.
    Naposledy upravil marjankaj : 29.11.08 at 20:35

    dafy je offline (nepripojený) dafy

    dafy
    napisal som dve funkcie pre suctovanie podla poziadavok. su v kategorii Vlastne, volaju sa blek a InaFarba. zadas ich ako normalny vzorec a v dialogu zadas oblast v ktorej sa bude suctovat.

    Pozor treba dat na to, ze to co vidis ako cierne cislo moze mat atribut
    Automaticka farba alebo
    cierna tieto parametre suctuje funkcia blek.

    vsetky ostatne farby suctuje funkcia InaFarba.

    pre istotu som tam nechal aj makro zavesené na fialovy stvorcek

    Zmena farby v bunke nevyvola udalost ktora by vyvolala prepocet funkcie. treba stlaciť Ctrl+Alt+F9, potom sa prepocita cely list. Alebo urobit zmenu v nejakej bunke napr. zadat do bunky to iste cislo
    Naposledy upravil dafy : 30.11.08 at 11:41 Dôvod: doplnené

    spetko je offline (nepripojený) spetko

    spetko
    sucty2 sú už celkom super, ale funguje to len prvý krát. Keď zmením farbu písma v bunke, už sa to nespráva, ako klasický vzorec a nepreráta to výsledky.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    bagger Pozri príspevok
    Da sa to spocitavat podla farby vyplne bunky?
    Dá.
    V súbore sucty-ja3.xls je to podľa farby písma,
    v súbore sucty-ja3x.xls opodľa farby výplne.

    P.S. Teraz stačí po zmene stlačiť ENTER alebo zmeniť výber bunky.
    Naposledy upravil marjankaj : 24.01.09 at 00:47 Dôvod: doplnenie

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ps84 Pozri príspevok
    daju sa tieto dva funkcie dat do jedneho zosita?
    Ano.

    ps84 je offline (nepripojený) ps84

    ps84
    Ďakujem.

    A môžem porosiť o návod ako sa to da spravyť, aby som tabulky čo mám nemusel všetky prehadzovať do toho tvojho zošita.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ps84 Pozri príspevok
    Ďakujem.

    A môžem porosiť o návod ako sa to da spravyť, aby som tabulky čo mám nemusel všetky prehadzovať do toho tvojho zošita.
    Neviem, ako ovládaš visual basic. Musíš si prekopírovať všetky procedúry do svojho zošita. A jednu procedúru z hárku1 do každého svojho hárku, ak chceš aby ti to robilo automaticky.

    ps84 je offline (nepripojený) ps84

    ps84
    Super, dik moc. Zvladol som to v pohode. Akurat mam problem s vyberom cisla farby, ak som ho uz pouzil a chcem ho pouzit este raz. Ide o to ze ak sa postavym na bunku v 2002, mi ukazal na palete farieb ze aka farba sa nachadze v bunke ale v 2007 už nie. Takže ak použijem podobne farby okom ich nerozoznam.
    Ale to neva budem pouzivat zakladne farby alebo si doma nainstalujem aj 2002.
    Este raz dik.
    Urcite tato funkcia pomoze aj ostatnym, az sa cudujem ze nepatry medzi zakladne funkcie. Hmmm co uz, neva.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ps84 Pozri príspevok
    Super, dik moc. Zvladol som to v pohode. Akurat mam problem s vyberom cisla farby, ak som ho uz pouzil a chcem ho pouzit este raz. Ide o to ze ak sa postavym na bunku v 2002, mi ukazal na palete farieb ze aka farba sa nachadze v bunke ale v 2007 už nie. Takže ak použijem podobne farby okom ich nerozoznam.
    Ale to neva budem pouzivat zakladne farby alebo si doma nainstalujem aj 2002.
    Este raz dik.
    Urcite tato funkcia pomoze aj ostatnym, az sa cudujem ze nepatry medzi zakladne funkcie. Hmmm co uz, neva.
    S tým bude problém. Farby sa dajú aj predefinovať. Napríklad červená je 3, ale cez menu Nástroje/Možnosti/farby sa dá zmeniť napríklad aj na žltú.
    Ale keď bude rozdiel v odtieňoch malý, tak to asi ťažko rozoznáš. Ďaľší problém bude ak tam bude nastavené podmienené formátovanie. To zmení pôvodnú farbu na inú. Aby si to zachytil musíš upraviť tie funkcie. A sú tam ešte možné rôzne šrafovania. To by asi bola dosť zložitá funkcia, aby zohľadnila všetky možnosti.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    posúvam.... pre mňa geniálny objav súčet buniek a počet buniek podľa farby už aj v exceli 2003 s nástrojom Rj tools... od Radeka Jurečka geniálna vec...

    http://www.rjurecek.cz/excel/rj-tools/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.