Zavrieť

Porady

zaciatocnik v podnikani

Poprosim o radu. Kedze si chcem zalozit predajnu s textilom- hlavne body uz mam, ale potrebovala by som vediet ake dokumenty by som potrebovala mat vybavene a u ulozene v predajni? Mam namysli ako reklamacny poriadok a podobne.
A este ked si tam chcem sama vsetko robit, ako zaobstaravat tovar aj ho predavat- spada to pod jednu zivnost?
Budem vdacna za kazdu radu aby som nic nevynechala.
Dakujem za kazdy prispevok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ivet17 Pozri príspevok
    Poprosim o radu. Kedze si chcem zalozit predajnu s textilom- hlavne body uz mam, ale potrebovala by som vediet ake dokumenty by som potrebovala mat vybavene a u ulozene v predajni? Mam namysli ako reklamacny poriadok a podobne.
    A este ked si tam chcem sama vsetko robit, ako zaobstaravat tovar aj ho predavat- spada to pod jednu zivnost?
    Budem vdacna za kazdu radu aby som nic nevynechala.
    Dakujem za kazdy prispevok
    Veru spadá, a najlepšie urobíš, ak to budeš stíhať všetko sama. A dokumenty tu na Porade vyhľadaj. Tu je všetko aj cez kopiráky.

    Ivet17 je offline (nepripojený) Ivet17

    Ivet17
    Dakujem Danila, snad to zvladnem-lebo chcem. Vcera som popozerala vsetky prispevky-dnes znovu- ci som nieco neprehliadla, nasla som vela zaujimavych info co sa aj mne zidu, ale tie dokumenty ktore budem potrebovat mat v predajni som nenasla. No snad to nejako zistim. Takze som spravne pochopila ze si mam len jednu živnost zakladat, nie dve alebo viac?

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Na predajni musí byť viditeľne umiestnený reklamačný poriadok, musíš mať pokladničnú knihu, do ktorej zapisuješ a lepíš denné a mesačné pásky. Na predajni musíš mať vyznačené otváracie hodiny (prípadne obedná prestávka) a zodpovedný vedúci (teda Ty). Dobre je mať pri sebe aj živnostenský list (stačí overená kópia). Pokiaľ predávaš textil, musí byť označený údajmi o spôsobe ošetrenia. Ak ich nemá, môžu od Teba pýtať certifikát výrobcu. Momentálne je potrebné mať na predajni vytlačený na viditeľnom mieste cenník s duálnymi cenami (SKK-EUR), pokiaľ má prevádzka menej ako 5 zamestnancov. A je potrebné mať niekde na viditeľnom mieste aj konverzný kurz.
    Ako živnosť by Ti mohlo stačiť: Kúpa tovaru na účely jeho predaja končenému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností.
    Neviem či máš prenajaté priestory, ak áno je dobré si dať miesto podnikania domácu adresu a potom určiť prevádzku, t.j. miesto, kde máš prenajaté priestory. Ide o to, že keď sa budeš náhodou sťahovať do iných priestorov, je to jednoduchšie.
    To je asi všetko, čo ma tak napadá. Dúfam, že som trochu pomohla.

    zaciatocnik v podnikani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.