Zavrieť

Porady

Dobropis v Oberone

Dobrý večer.
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako mám účtovať dobropis v Oberone ?
Za každú pomoc budem veľmi vďačná.
Naposledy upravil alicacka : 15.12.08 at 19:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    http://www.porada.sk/t11250-oberon.html
    od strany 12 máš problematiku účtovania dobropisov rozobratú aj s predkontáciou DPH, ak máš Alicacka tento úžasný program, tak čítaj o Oberone všetko čo tu nájdeš, veľa sa dozvieš

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ďakujem Ti veľmi pekne za osožnú radu. Asi to už chápem. Nie som si istá však v jednej veci. Napísali ste nasledovne:
    "došlým dobropisom zvyšuješ povinnosť, vyšlým dobropisom znižuješ povinnosť". Znamená to, že nikdy mi netreba zadávať sumu s mínusom. Chápem to dobre ? Vyriešim to tým, že keď mi dôjde dobropis, tak si zvolím § 53 (zvýšenie) r. 18,19 a keď odošlem nejaký dobropis, tak si zvolím § 53 (zníženie) r. 18,19.
    Bola by som veľmi rada, keby si mi to ešte odobrila, keď tu náhodou budeš. Ešte som dobropis neúčtovala, ale myslím si, že v januári určite nejaké dôjdu. A rada by som bola pripravená.
    Vopred veľmi pekne ďakujem.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Alicacka, prijatými a vystavenými dobropismi mínusovým znamienkom upravuješ nákup alebo predaj tovarov, výrobkov a služieb príslušnou predkontáciou a následne si zadefinuješ typ DPH, pričom v tomto prípade znamienko mínus alebo plus nemá vplyv na DPH, pretože Oberon si uprace sám len číslo, nie znamienko a zaradí to do patričnej kolonky tlačiva o DPH.
    Naposledy upravil danushka : 20.12.08 at 12:07

    monik111 je offline (nepripojený) monik111

    monik111
    Dobý deň!
    Chcela by som sa spýtať na účtovanie došlého dobropisu za tovar. Ako si upravím cenu na sklade k danému tovaru ktorý je dobropisovaný. Kusy sa nezmenia iba cena sa mi zníži neviem to dať do skladu. Ide mi to iba cez JU mínusom .

    monik111 je offline (nepripojený) monik111

    monik111
    monik111 Pozri príspevok
    Dobý deň!
    Chcela by som sa spýtať na účtovanie došlého dobropisu za tovar. Ako si upravím cenu na sklade k danému tovaru ktorý je dobropisovaný. Kusy sa nezmenia iba cena sa mi zníži neviem to dať do skladu. Ide mi to iba cez JU mínusom .

    Nikto mi nevie odpovedať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.